Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 02. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami

01.06.2020 - Exmanžel ženu vytrvale obtěžuje výhrůžkami -...

Počasí

02.06.2020 - Úterý

Teplota: 18 / 8 - Oblačno

03.06.2020 - Středa

Teplota: 18 / 9 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gary Grosman expert na katastrofy, teroristické útoky, záchranné mise a ochranu politiků bude přednášet v Olomouci

05. května 2016 - 08:34

Zpět na seznam článků

Olomoucké dny urgentní medicíny

Už po jedenácté se sjedou do Olomouce odborníci z Česka i zahraničí na konferenci Olomoucké dny urgentní medicíny. Akce, která se koná od 10. do 13. května, bude mít stěžejní téma - urgentní medicína v době migračních přesunů v rámci světa i Evropy.

Olomoucké dny urgentní medicíny 2016 zdroj:odum

Do Olomouce také dorazí špičkoví odborníci – izraelský specialista Gary Grosman, expert na katastrofy, teroristické útoky, záchranné mise a ochranu politiků (byl např. členem týmu, který zajišťoval bezpečnost Baracka Obamy při návštěvě Izraele) či Bruce Eshaya-Chauvin, který řadu let působil na vysokých pozicích v centrále Červeného kříže a specializuje se na ochranu zdravotníků ve válečných konfliktech.

Bezmála tři stovky lékařů si předají zkušenosti  s výskytem u nás málo obvyklých vysoce nakažlivých chorob, nových metodikách záchrany lidského života či spolupráci složek Integrovaného záchranného systému v nových podmínkách. „Situace ve světě se v posledních letech výrazně mění a urgentní medicína musí být na nové podmínky a výzvy připravena,“ říká zakladatel a hlavní organizátor akce Petr Hubáček, ředitel olomoucké záchranky. „Proto nám s programem a workshopy pomáhají domácí i zahraniční odborníci a Gary Grosman je mezi nimi absolutní světová špička,“ doplnil.

Olomoucké dny urgentní medicíny 2015 - MUDr. Petr Hubáček zdroj foto: ZZSOlk zdroj:odum

„Pro zájemce jsou připraveny specializované workshopy, ve kterých naučíme účastníky, jak poskytnout neodkladnou první pomoc při ohrožení útokem nožem, jak se chránit před aktivním střelcem nebo jak sladit postupy záchranných složek po teroristickém útoku,“ uvedl Luděk Prudký, odborník na bojová umění a osobní bezpečnost. 

Část programu se odehraje také u spoluorganizátora akce – Univerzity Palackého v Olomouci. „Jsem velmi ráda, že můžeme na naší akademické půdě přivítat dr. Chauvina, který se v rámci projektu Health Care In Danger zabývá ochranou zdravotnických týmů v místech ozbrojených konfliktů,“ řekla prorektorka UP pro zahraniční styky Ivana Oborná. Beseda s uznávaným expertem se na půdě univerzity odehraje 12. května odpoledne.

Prestižní kongres sleduje, určuje a představuje nejnovější trendy v přednemocniční neodkladné péči (záchranka) a nemocniční neodkladné péči (urgentní příjem). „Díky faktu, že zakladatel konference, bývalý šéf oddělení urgentního příjmu Petr Hubáček nyní působí na pozici vrcholového manažera Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, došlo k úzkému propojení obou etap neodkladné péče i na této akci,“ uvedl tiskový mluvčí Pavel Vysloužil.

Olomoucké dny urgentní medicíny pořádá Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje spolu s olomouckou univerzitou a společností Global Medical Service.

Autor: red., wysla

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.