Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího motorkáře

23.04.2018 - Řidička v Sobotíně přehlédla protijedoucího...

Počasí

prehanky-dest

23.04.2018 - Pondělí

Teplota: 21 / 11 - Přeháňky-Déšť

oblacno

24.04.2018 - Úterý

Teplota: 17 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnastickému klubu Šumperk se vydařilo vyvrcholení sezony

14. prosince 2016 - 21:57

Zpět na seznam článků

Report z prosincové závěrečné prověrky

Gymnastickému klubu Šumperk se vydařilo vyvrcholení sezony

GK Šumperk zdroj foto: oddíl

Do Prahy na MČR ve výkonnostních stupních sportovní gymnastiky mužů vyrazili 3. prosince reprezentovat GK Šumperk tři gymnasti pod vedením kolektivu trenérů J. Navrkala, R. Smékala a A. Zemana. V tělocvičně SK Hradčany se povinného šestiboje v kategorii žáci zúčastnilo 91 gymnastů. Barvy GK Šumperk hájil v nejmladší kategorii  Matouš Nevrkla a obsadil krásné 16. místo.  V  mladších žácích své sestavy předvedl David Skýva. Jeho výkon stačil na 23. místo. O poznání líp se dařilo Jakubovi Švejkovskému, který v kategorii starší žáci zabojoval a za svůj výkon obdržel medaili a 3. místo.

GK Šumperk zdroj foto: oddíl

Ve stejný den vyrazily mladší gymnastky na Mikulášský závod, který pořádal oddíl TJ Sokol Kopřivnice. Soutěžilo se pouze na dvou nářadích. Za začínající gymnastky nastoupilo třicet děvčat. Šumperská dvojčata Machytkova předvedla své téměř bezchybné sestavy a Lenka si vybojovala krásnou Mikulášskou medaili za 3. místo, její sestra Jitka ji s malým odstupem následovala a skončila pátá. Trojlístek uzavřela Michaela Janků hezkým 17. místem.

V kategorii předzávodnice  nastoupila další dvojčata. Anna Paraska byla devátá a její sestra Marie jedenáctá. Mladší žákyně B reprezentovala Julie Machytková, která vybojovala 18. příčku. Poslední zástupkyní oddílu GK Šumperk byla Julie Hvižďová a na tomto krásném závodě se rozloučila nepopulárním 4. místem v kategorii žákyně A.

V neděli 4. prosince Sokol Brno pořádal MČR družstev II. ligy. Do závodu nastoupilo dvacet družstev, GK Šumperk letos zastupovala hned dvě družstva. Po loňském 8. místě si družstvo „A“ zajistilo přímý postup a ve složení – Veronika Veselá, Agáta Kněžková, Klára Peterková a hostující Aneta Škubalová z TJ Sokol Vysoké Mýto a obsadilo 4. místo.

Od třetí příčky je dělilo pouhých 0,15 bodu. Nové družstvo „B“ složené z Kateřiny Friedlové, Sabiny Žandové, Adély Osladilové a hostující Terezy Válkové z KSG SK Přerov, muselo nejprve projít kvalifikací. Ta se jim povedla, děvčata splnila bodový limit a trenérka Silvie Urbanová požádala o jednu z pěti divokých karet udělovanou Českou gymnastickou federací. Cílem tohoto mladého týmu bylo především nasbírat co nejvíce zkušeností. Příští rok se zejména družstvo „A“ opět pokusí o postup do I. ligy.

GK Šumperk zdroj foto: oddíl

Krásný, šťastný a úspěšný nový rok všem příznivcům sportovní gymnastiky přeje GK ŠumperkUsmívající se

Autor: red., Dagmar Peterková, zdroj foto: oddíl

Fotogalerie

GK Šumperk             zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.