Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnastický klub Šumperk má vicemistryni

09. července 2019 - 08:12

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodu

Gymnastický klub Šumperk má vicemistryni

MČR-Praha Černošice zdroj foto:GK Šumperk

V druhé polovině června proběhla v Praze v Černošicích druhá část MČR ve sportovní gymnastice. Soutěžilo se v kategorii výkonnostního stupně VS3 A a v kategorii VS4,5 B. Do Prahy se vydaly i členky šumperského oddílu, aby po velmi dobře zvládnutém kvalifikačním závodě předvedly povinné sestavy.

Sezóna byla náročná a dlouhá, a tak některé z nich odjely do Prahy zraněné či nemocné. Stupeň VS3 A svůj závod zahájil již v pátek v podvečerních hodinách. Po slavnostním zahájení MČR se děvčata rozdělila dle rozlosování na jednotlivá nářadí. Konkurence je veliká, a tak i sebemenší chybička vzdalovala děvčata od medailových pozic. Závodu se zúčastnilo celkem čtyřicet závodnic ročníku 2007 – 2010.

MČR-Praha Černošice zdroj foto:GK Šumperk

Šumperk měl v této kategorii pět gymnastek. Nejméně se závod vydařil Anně Paraska (32. místo), 29. skončila nemocná Jitka Machytková, která se potýkala celý týden s horečkami, 27. Marie Paraska, 18. Michaela Janků. Přesto gymnastický klub mohl slavit.

 Po loňském titulu mistryně republiky, letos titul vicemistryně získala Lenka Machytková. Po vyrovnaných výkonech na všech čtyřech nářadích a nejlepší kladině zaslouženě získala druhé místo.

MČR-Praha Černošice zdroj foto:GK Šumperk

V sobotu mistrovství ČR zahájila kategorie VS4 B. Závodnice předváděly volné sestavy s předepsanými prvky. I když se jedná o „béčkovou“ kategorii, i zde je možné vidět pěkné a náročné sestavy. Umístit se tak na medailových pozicích je opravdu velice těžké. Mnohá děvčata by mohla závodit v „áčkové“ kategorii. Šumperk reprezentovaly dvě závodnice. Amálie Anděla Diňová, která skončila na 35. místě a Amálie Anna Bruštíková na 46. místě. Odpoledne závod pokračoval kategorií VS5 B. V druhé desítce se umístila Adéla Osladilová, které předvedla svůj standardní pěkný výkon a Julie Hvižďová byla 33.

MČR v Černošicích byl poslední velký závod pro členky GK Šumperk.

MČR-Praha Černošice zdroj foto:GK Šumperk

Nyní si již užívají volno a odpočívají, aby v srpnu mohly zahájit přípravu na nadcházející podzimní sezónu. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a města Šumperk. Velké poděkování patří i trenérům, kteří věnují přípravě svých svěřenkyň spoustu volného času.

Autor: red., J. Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

MČR-Praha Černošice    zdroj foto:GK Šumperk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.