fitnesskotelna
fitnesskotelna
fitnesskotelna
Středa 19. ledna 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví

18.01.2022 - Nové zkušební otázky v autoškolách lépe připraví -...

Počasí

19.01.2022 - Středa

Teplota: 0 / -4 - Zataženo

20.01.2022 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -3 - Sníh

240 650 fitness kotelna

Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově

30. listopadu 2021 - 07:36

Zpět na seznam článků

Reportáže ze závodu

Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově

Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově zdroj foto: GK

V neděli 21. listopadu se konal přebor Olomouckého kraje v Prostějově. Pro gymnastky II. ligy, to byl obzvláště důležitý závod, neboť dvě nejlepší družstva našeho kraje mají přímý postup na MČR ve sportovní gymnastice družstev.

Gymnastický klub v této kategorii reprezentovala dvě čtyřčlenná družstva. „Áčko“ ve složení Jitka a Lenka Machytkovi, Michaela Janků a Sabina Žandová a „Béčko“ Barbora Grežová, Anna a Marie Paraska a mladičká Markéta Hermannová.

Děvčata předvedla vyrovnané výkony, ale opět většinu zradila kladina. Deseticentimetrová lávka holkám nepřeje. Vždy se tam objeví alespoň malé zakolísaní, které holky stojí cenné body v konečném součtu. Mladičká Markéta Hermannová společně s Barčou Grežovou měly na tomto nářadí druhou nejvyšší známku obtížnosti a ostatní týmové kolegyně byly hned v závěsu. Bohužel některé zaznamenaly pád.

Naopak bradla klapla na výbornou. Děvčata zařadila nové prvky a odměnou jim byla nejvyšší známka za obtížnost a bez pádu. Dalším úspěšným nářadím byla prostná. Byla nádhera vidět náročné akrobatické řady doplněné gymnastickými skoky s rozsahem.

V konečném součtu družstvo A jen s těsným odstupem skončilo za Prostějovem druhé a zajistilo si účast na MČR družstev, které se bude konat v Ostravě. Družstvo B bylo třetí. Splnilo požadovaný bodový limit, a tak trenérka Silvie Urbanová požádala o divokou kartu, která jim byla udělena. Do Ostravy se tak vydají obě družstva, aby se pokusila zvítězit a postoupit do I. Ligy. Nejúspěšnější ve čtyřboji byla druhá Jitka Machytková a třetí Michaela Janků.

Olomoucký přebor pokračoval i v dalších kategoriích – III., IV. a V. liga. Šumperský gymnastický klub měl své zastoupení v nejmladších kategoriích IV. a V. ligy. Družstvo IV. ligy bylo oslabeno, když dvě závodnice nemohly do Prostějova odjet z důvodu udělené karantény.  Elišku Langerovou a Ivanu Svobodovou doplnila Lucie Paraska. Ta během týdne musela zvládnout náročnější sestavy, ale hlavně přeskok – přemet přes stůl. Vše zvládla a holkám pomohla k zisku stříbrné medaile. Děvčata byla nejmladším družstvem této kategorie. Přesto se probojovaly na stupně vítězů a na krk jim byla zavěšena stříbrná medaile. V jednotlivcích se na třetí místo probojovala Ivana Svobodová.

I v další kategorii V. ligy byly členky GK Šumperk nejmladším družstvem. Bezchybnými sestavami na bradlech, pěknou kladinou, slušným přeskokem a výbornými prostnými byly velkým překvapením pro trenérku Janu Žandovou. Její svěřenkyně Patricie Petrová, Adéla Jurásková, Ester Evjáková, Terezie Paraska a Viktorie Peduzzi s náskokem tří bodů vystoupily na nejvyšší stupeň a z Prostějova si zaslouženě odváží cenné prvenství a titul přebornice kraje. Velkou oporou družstva byla Patricie Petrová, která obsadila první místo a a Terezie Paraska, která skončila třetí.  

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto GK Šumperk

Fotogalerie

 Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GK
Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GK
Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GK
Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GK
Gymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GKGymnastický klub Šumperk na přeboru kraje v Prostějově   zdroj foto: GK

Další články z rubriky

Draci odkládají zápasy Chance ligy

Draci odkládají zápasy Chance ligy

V týmu byli pozitivně testovaní

Exkluzivní Fotogalerie

Zima v Jeseníkách 2021

Zima v Jeseníkách 2021

Fotek: 18
Přidáno: 19.12.2021

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Čarovný les a BUBU CESTA II.

Fotek: 73
Přidáno: 11.11.2021

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Čarovný les a BUBU CESTA I.

Fotek: 74
Přidáno: 11.11.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.