Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnastický klub Šumperk zakončil letošní rok

19. prosince 2017 - 13:48

Zpět na seznam článků

Report z prosincových závodů

Gymnastický klub Šumperk zakončil letošní rok

Gymnastický klub Šumperk zakončil letošní rok zdroj foto: oddíl

O víkendu 2. – 3. prosince se konalo MČR mužů v jednotlivcích a MČR družstev v kategorii žen.

Chlapci bojovali o medaile v tělocvičně SK Hradčany Praha. Jakub Švejkovský ukázal své kvality téměř bezchybnými sestavami, za něž byl po zásluze oceněn stříbrnou medailí. Jeho oddílovému kolegovi Lukáši Jakubíkovi se už tolik nedařilo a skončil na 16. místě. Oba chlapci si zaslouží poděkování za vzornou reprezentaci města Šumperka.

MČR v jednotlivcích J. Švejkovský zdroj foto: oddíl

Ve stejném termínu jako chlapci odjelo družstvo Silvy Urbanové ve složení Veronika Veselá, Adéla Osladilová, Klára Peterková, Julie Hvižďová, Sabina Žandová a Kateřina Friedlová soutěžit  do Brna. Cílem jejich sportovního snažení bylo posunout se z druhé do první ligy, kam si už dívky nakročily bezchybně zacvičenými sestavami v krajském přeboru. Na MČR v Brně se však nedařilo jak by dívky chtěly. Nejmladší členky družstva Sabina Žandová a Kateřina Friedlová neudržely nervy na uzdě a sestavy na bradlech jim nevyšly. Přesto se v závěru závodu zkoncentrovaly a kladinu i prostná odcvičily bez větších chyb. Ostřílená Klára Peterková zabodovala v celém čtyřboji a v bodování jednotlivců se objevila na třetí příčce.

MČR S. Žandová zdroj foto: oddíl

MČR K. Peterková zdroj foto: oddíl

Ostatní děvčata týmu doplňovala již zmíněnou trojici pouze na svých nejsilnějších nářadích, Adéla Osladilová nastoupila a na přeskoku, Julie Hvižďová na kladině a Veronika Veselá byla oporou hlavně na bradlech a představila se i na prostných. Bodová ztráta na bradlech se projevila v konečném součtu, kde družstvo GK Šumperk obsadilo 6. místo z celkového počtu dvaceti družstev. Děvčata tak zamrzelo, že na třetí místo jim chyběly pouhé dva body, ale je to výzva a motivace pro příští rok. 

MČR družstev 6. místo zdroj foto: oddíl

Děvčata si ještě na konec letošní závodní sezony odjela spravit chuť do Zlína 10. prosince, kde se konal první ročník Zlínského sněhuláka. Byl to menší závod, ale organizátoři ho zvládli na výbornou.

Šumperská děvčata bojovala, což se ukázalo při vyhlášení výsledků. Mezi nejmladšími klub GK Šumperk reprezentovala Markétka Hermannová, která skončila pátá. V kategorii 2009 se na prvních čtyřech místech objevily Šumperačky v pořadí první Lenka Machytková, druhá Michaela Janků, třetí Jitka Machytková a čtvrtá Karolína Jakubíková. Ta zaznamenala pád při seskoku saltem z kladiny.

Zlín - kategorie 2009 zdroj foto: oddíl

Kategorii o rok starší 2008 reprezentovala dvojčata Anna Paraska, která byla druhá, Marie Paraska třetí a Amélie Diňová čtvrtá.

Zlín kategorie 2008 zdroj foto: oddíl

Hezký a vyrovnaný byl závod v kategorii 2007, kde Sabina Žandová a Kateřina Friedlová bojovaly s nejlepší domácí Zlínskou závodnicí Zuzanou Slezákovou o stupně vítězů. S odstupem dvou desetin tento boj vyhrála Kateřina Friedlová, před týmovou kolegyní Sabinou Žandovou. Zuzka skončila třetí.

Zlín kategorie 2007 zdroj foto: oddíl

V poslední kategorii ročníku 2006 a starších Klára Peterková ukázala své kvality a zaslouženě si odvezla první místo. Adéla Osladilová zacvičila čistě jednodušší sestavy a na její hrudi se blýskla stříbrná medaile. Také Berenika Diňová zabojovala, a tak obsadila pěkné čtvrté místo v konkurenci dvanácti závodnic. 

Zlín kategorie 2006 a starší zdroj foto: oddíl

Dík patří trenérce Silvě Urbanové, která se nebála s takto početnou sestavou závodnic vyrazit a zúročit tak hodiny strávené v tělocvičněUsmívající se.

Autor: red., J.Žandová, zdroj foto: oddíl GK Šumperk

Fotogalerie

Gymnastický klub Šumperk zakončil letošní rok   zdroj foto: oddíl

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.