Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnastky GK Šumperk startovaly v Hradci Králové a Prostějově

03. dubna 2019 - 08:23

Zpět na seznam článků

Reportáž ze závodů

Gymnastky GK Šumperk startovaly v Hradci Králové a Prostějově

Hradec Králové - společné foto zdroj: GK Šumperk

V sobotu 23. března se gymnastky z oddílu GK Šumperk po loňské absenci vypravily do metropole východních Čech, aby se zúčastnily 52. ročníku Velké ceny Hradce Králové ve dvojboji kladina – prostná.

Starší děvčata představila své nové sestavy na prostných, které si připravila do nastávající závodní sezóny ve vyšších kategoriích a podrobila je tak jejich první zatěžkávací zkoušce.

V kategorii mladší žákyně I (2012-2011) se dobře umístily svěřenkyně trenérky Ludmily Kubíčkové. Svobodová Ivana se umístila na 5. místě a s těsným odstupem ji následovala Křesinová Kristýna na místě 6. Další naději Markétu Hermannovou bodové srážky za zaváhání na kladině odsunuly až na čtrnáctou příčku.

V mladších žákyních II (2010-2009) do závodu nastoupilo třicet šest závodnic. Machytková Lenka tuto kategorii ovládla a mohla si tak užívat 1. místo. Precizní sestavy předvedla i její sestra Jitka, avšak nešťastný pád po akrobatické řadě na prostných ji připravil o medailovou příčku. Přesto byly její sestavy hodnoceny vysokými známkami a ve výsledku obsadila 4. místo. Janků Míše se tentokrát příliš nedařilo a bodová ztráta za tři pády na kladině ji odsunula na 19. místo.

Mezi staršími žákyněmi (2008-2007) se na výborném 2. místě umístila Friedlová Kateřina, která nestačila pouze na závodnici z TJ Jičín. V konkurenci s o rok staršími závodnicemi si také vedly skvěle Diňová Amélie (8.) i sestry Paraska Anna (11.) a Marie (19.).

V kategorii juniorek si ze šumperského trojlístku nejlépe vedla Peterková Klára. Na kladině zacvičila výkonnostně nejobtížnější sestavu, nicméně v ní zaznamenala dva pády. Celková hodnocení po obou nářadích stačila na 3. místo. Čtvrtá Osladilová Adéla vsadila na jistotu a Diňová Berenika obsadila solidní jedenáctou příčku.

V neděli 24. března se v Prostějově šumperské gymnastky zúčastnily závodu „Prostějovská mimina“  s vloženým závodem Memoriálu Milana Vaculíka.

Pro jednotlivé kategorie byl vypsán dvojboj na různých nářadích. „Prostějovská mimina“ soutěžila ve dvojboji kladina a bradla. Vložený závod Memoriál Milana Vaculíka se týkal dvojboje bradla - prostná. Šumperk reprezentovala skupina trenérky Silvie Urbanové a Ludmily Kubíčkové. Děvčata předvedla bezchybné sestavy, za které získala vysoké známky. Při závěrečném finále na každém nářadí, tak Šumperk měl vždy své zastoupen jedné či více závodnic.

V nejmladší kategorii 2011 a mladší se po dlouhém trápení s novými prvky zadařilo Markétě Hermannové, která vybojovala vytoužený zlatý pohár. Lavičku za kladinu vystřídaly i její oddílové kolegyně. Kristýna Křesinová byla čtrnáctá, Ivana Svobodová patnáctá, Klaudie Ďulíková sedmnáctá a Eliška Langerová osnáctá.

Prostějov - kategorie mimina 2011 a mladší - první Markéta Hermannová foto: GK Šumperk

Druhou kategorii tvořila děvčata narozená v roce 2009 - 2010. Tato kategorie byla v režii GK Šumperk, kdy si zasloužené zlato odváží Michaela Janků, stříbro Lenka Machytková a 22. místo po třech nezdarech na kladině, ale třetí nejvyšší známkou na bradlech Jitka Machytková.

Vloženého závodu Memoriálu Milana Vaculíka se zúčastnila děvčata narozená 2007 a mladší. Za GK Šumperk nastoupila Kateřina Friedlová, dvojčata Anna a Marie Paraska a Amélie Diňová. První jmenovaná Kateřina Friedlová získala stříbro o pouhé tři desetinky za závodnicí ze Sokola Brno, Marie Paraska byla devátá a její sestra Anna jedenáctá, Amélie Diňová třináctá.

Do závěrečného nedělního finále se probojovala Michaela Janků a Kateřina Friedlová na obou nářadích, Jitka a Lenka Machytkovi a Marie Paraska finále na bradlech.

Prostějov - kategorie mimina 2009-2010 - první Michaela Janků, druhá Lenka Machytková foto: GK Šumperk

Ve finále na bradlech se Kateřině Friedlové podařilo zopakovat sestavu bez většího zaváhání a potvrdila 2. místo ze závodu, na prostých si z prvního postupového místa pohoršila a skončila třetí. Marie Paraska potvrdila pátou pozici.

Prostějov - Memoriál Milana Vaculíka - 2. místo Friedlová Kateřina, pátá Marie Paraska foto: GK Šumperk

Finalistka Lenka Machytková předvedla bezchybnou sestavu na bradlech, za kterou si vysloužila zlatý pohár a Michaela potvrdila druhé místo. Na kladině Michaela podobně jako Kateřina neobhájila prvenství a bylo z toho „jen“ třetí místo.

Autor: red., D. Peterková, GK Šumperk – kolektiv trenérů, zdroj foto: oddíl

Fotogalerie

Hradec Králové - společné foto                     zdroj: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.