Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení stovky darovaných stromků

05.12.2023 - Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnastky GK Šumperk v Prostějově

22. listopadu 2022 - 08:19

Zpět na seznam článků

Reportáže závodu

Gymnastky GK Šumperk v Prostějově

Krajský přebor zdroj foto: GK Šumperk

Prostějovská gymnastická tělocvična ZŠ Melantrichova v neděli hostila krajský přebor družstev Olomouckého kraje. Závodu se zúčastnilo jedenáct děvčat GK Šumperk. Dřinu a pravidelný trénink včetně svátků přineslo obrovský úspěch všem gymnastkám. Přes počáteční spory  gymnastky ukázaly, že cvičit umí a nikdo jim chuť závodit nevezme.

Krajské závody družstev probíhají pouze jedenkrát ročně a děvčata si uvědomila, že nezávodí pouze za sebe, ale za všechny. Sportovní duch a zodpovědnost byla hnacími motory, aby ukázala své sestavy na všech čtyřech nářadích dle předepsaného závodního programu.

Jako první se předvedla nejmladší děvčata ročník 2013 a mladší v V. lize. GK Šumperk postavilo dvě družstva, aby si každá závodnice vyzkoušela všechna čtyři nářadí. Jiné oddíly postavily šest děvčat, kdy závodila pouze čtyři a počítaly se tři nejlepší známky. Šumperské  gymnastky zabojovaly, vyvarovaly se velkým chybám, i když některé zaznamenaly pád. Přesto to u obou družstev cinkalo. Družstvo ve složení Patricie Petrová, Lucie Paraska (ročník 2013) a Adéla Jurásková (2014) si odváží zlaté medaile a titul přebornice kraje. Druhé družstvo Viktorie Peduzzi,  Terezie Paraska  a Ester Evjáková (všechny 2014) skončily druhé. V jednotlivcích první místo získala Lucie Paraska, druhá byla Patricie Petrová, třetí Terezie Paraska, čtvrtá Adéla Jurásková, pátá Viktorie Peduzzi a sedmá Ester Evjáková.

Ve druhém sledu se představila děvčata IV. Ligy – Ivana Svobodová, Klaudie Ďulíková a Eliška Langerová. Paralelně s IV. ligou probíhal závod výkonnostního stupně VS0. V nejmladší kategorii se představila Natálie Hoždorová, pro kterou to byl druhý závod v její gymnastické kariéře. I přes chybičku spočívající v neprovedení prvku povinné sestavy ji celkový počet bodů stačil na první místo. 

VS0 starší děvčata měl GK Šumperk  jediné zastoupení – Tereza Štěpánková. Terezka se věnuje gymnastice rok a dělá velké pokroky, které ocenily rozhodčí vysokými známkami na jednotlivých nářadích. Terezka si tak zaslouženě odváží cennou zlatou medaili.

Ani čtvrtá liga nezahálela. Opět družstvo GK Šumperk mělo handicap v počtu závodnic. Za ostatní oddíly nastoupil větší počet závodnic a vždy se ze čtyř známek počítaly pouze tři. Naše děvčata musela makat na všech nářadích a předvést kvalitní výkony a odměnou jim byla zlatá medaile s náskokem cca 4,5 bodu. V jednotlivcích zlato získala Klaudie Ďulíková, druhá byla Ivana Svobodová a pátá Eliška Langerová.

Kromě neděle byla pro nejstarší členku GK Šumperk. Michaelu Janků důležitá sobota. Se svojí trenérkou Silvií Urbanovou se rozjela na krajský přebor do Zlína, aby vypomohla tamějšímu spolku Gymnastika Zlín k postupu na MČR II. ligy. Úkolu se zhostila skvěle. Vyrovnaným výkonem a vysokou obtížnosti na všech čtyřech nářadích nejenže pomohla spolku k postupu, ale suverénně ovládla závod jednotlivkyň, kde nenašla přemožitelku.

Autor: red., Jana Žandová, zdroj foto: GK Šumperk

Fotogalerie

Krajský přebor           zdroj foto: GK Šumperk
Krajský přebor           zdroj foto: GK Šumperk
Krajský přebor           zdroj foto: GK Šumperk
Krajský přebor           zdroj foto: GK Šumperk
Krajský přebor           zdroj foto: GK ŠumperkKrajský přebor           zdroj foto: GK Šumperk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.