Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnazisté z Olomouce ovládli Juniorský maraton

14. dubna 2016 - 08:33

Zpět na seznam článků

Doběhli si pro účast ve finále

Gymnazisté z Olomouce ovládli Juniorský maraton

Olomouc - Juniorský maraton zdroj foto: RunCzech.

V pravé poledne odstartoval v Olomouci jubilejní dvacátý ročník Juniorského maratonu. V příjemném dubnovém počasí bojovalo ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále dvanácti desetičlenných týmů z celého Olomouckého kraje. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

S maratonskou vzdáleností se vyběhly vypořádat týmy složené z deseti studentů středních škol, přičemž v každém týmu musely být minimálně tři slečny. Na každého středoškoláka tak čekalo 4,2 kilometrů běhu. Od začátku se na čele závodu usadil tým ze Slovanského gymnázia v Olomouci, který také v čase 2:36:56 suverénně zvítězil.

O víc než sedm minut zpět doběhl tým Gymnázia Šumperk (2:44:08), o další skoro čtyři minuty později na třetí příčce finišovalo v čase 2:47:58 Gymnázium Jeseník.

Olomouc - Juniorský maraton zdroj foto: RunCzech.

Na tři nejrychlejší studentské štafety čekaly zajímavé ceny, které týmy obdržely z rukou Bohumila Šípa z olomouckého magistrátu. „Dnešní semifinálové kolo se vydařilo jak počasím, tak atmosférou. Svítilo sluníčko, bylo dvacet stupňů a všechny zúčastněné týmy se postaraly o skvělé odpoledne,“ říká Bojan Nankovič z organizačního týmu RunCzech.

Nejrychlejší tým se zároveň kvalifikoval do květnového finále na Volkswagen Maratonu Praha, kde bude v neděli 8. května startovat po boku nejlepších světových vytrvalců. Všichni finalisté mají od organizátorů hrazenou dopravu do Prahy a zpět a ubytování ze soboty na neděli. „Kromě zážitku ze závodu jsou pro všechny připraveny účastnická trička a v cíli medaile. Ti nejlepší obdrží ceny, které jsou předávány v rámci slavnostního vyhlašování a jedni vylosovaní šťastlivci se navíc mohou těšit na zájezd do Bruselu," upřesňuje Bojan Nankovič.

Juniorský maraton je neziskový projekt pořadatelů RunCzech běžecké ligy a největší běžecký závod pro studenty středních škol v celé České republice. Třináct semifinálových kol v třinácti krajských městech na startovní čáru přivede stovky středoškoláků z celé země.

Autor: red., T. Mahel

Fotogalerie

Olomouc - Juniorský maraton               zdroj foto: RunCzech.

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.