Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 19. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i nejedno ohlédnutí

19.09.2019 - Dvacátý ročník Výstavy hub v Šumperku přinesl i...

Počasí

19.09.2019 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 7 - Oblačno

20.09.2019 - Pátek

Teplota: 15 / 4 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Gymnázium Šumperk slaví sto let

06. září 2019 - 10:08

Zpět na seznam článků

Dny otevřených dveří lze využít pro třídní srazy

Gymnázium Šumperk slaví sto let

Gymnázium Šumperk slaví sto let foto: archiv sumpersko.net

Od úterý 17. září až do soboty 21. září slaví Gymnázium Šumperk stoleté výročí od svého založení. Studenty, pedagogy i absolventy školy čekají nejrůznější akce, včetně výstav a komponovaných pořadů.

Oslavy vyvrcholí v pátek 20. září v divadle, absolventi se také budou moci sejít se svou třídou přímo v budově gymnázia. „Vše odstartuje beseda o historii školy, která se uskuteční ve velkém sále Knihovny TGM v sedmnáct hodin. Ve čtvrtek 19. září jsou zájemci zváni do divadla na slavnostní akademii v režii současných studentů gymnázia. Začátek je v sedmnáct hodin a sedmnáct minut,“ uvedla tisková mluvčí šumperské radnice Soňa Singerová.

Páteční dění otevře v patnáct hodin ve foyer školy vernisáž obrazů akademického malíře Zdeňka Sklenáře, který je absolventem gymnázia.

Program se pak přestěhuje opět do budovy divadla, kde v sedmnáct hodin začíná komponovaná talkshow moderátorů se známými osobnostmi, kteří v minulosti na gymnáziu studovali. „Návštěvníci se budou moci setkat například s Danielou Revai, Petrem Králem, Ondřejem Sokolem, Petrem Štěpánem, Ivo Krobotem, Jaroslavem Millerem, bratry Bankovými či Zdeňkem Brožem. Po skončení pořadu bude připraven raut s ochutnávkou vín,“ přiblížila mluvčí.

Zájemci si budou moci projít také učebny gymnázia, škola bude otevřená pro veřejnost v pátek 20. září od dvanácti do osmnácti hodin, v sobotu pak od deseti do osmnácti hodin. Dny otevřených dveří lze využít pro třídní srazy. „Na akce, které se budou konat v divadle, je nutná rezervace místa do 12. září. Rezervaci lze učinit na tel.: 588 188 511, emailu: Sojakova@gymspk.cz nebo osobně v kanceláři školy,“ upřesnila Soňa Singerová.

Autor: red., S. Singerová-mus

Fotogalerie

Gymnázium Šumperk slaví sto let     foto: archiv sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.