HÁZENÁ:MHK Karviná vs TJ Šumperk 26:32

24. března 2014 - 12:32

Velký úspěch druholigových mužů v Karviné

ilustrační snímek zdroj:archiv

V sobotu 22.března zaznamenali hráči TJ Šumperk již třetí vítězství tentokrát na horké půdě v Karviné. Bylo to snad poprvé v historii, kdy se Šumperku podařilo zde vyhrát.

Vítězství si udržovali od začátku utkání hlavně zásluhou výborného výkonu brankáře Ošťádala a střelecky disponovaného Martina Vobořila, který zaznamenal v prvním poločase deset branek. Střelecky mu úspěšně sekundoval Korec Petr, Hejný Radek a další hráči na soupisce. Zbyněk Ošťádal byl pro soupeře hotové neštěstí.“Rozhodčí proti nám nařídili osm sedmimetrových hodů (byly i nebyly) ovšem Zbyněk čtyři zlikvidoval. Na naší straně jen dva, které úspěšně vstřelil do branky soupeře Martin Vobořil,“ vedoucí družstva Jaroslav Krobot.

Družstvo Karviné se dostalo do vedení jen jednou v průběhu utkání a to ve dvacáté minutě druhého poločasu na stav 24:23, ale závěr utkání patřilo jasně šumperským hráčům, kteří utkání dovedli do vítězství. „Zásluhu na výborném výsledku má celá lavička, která svým povzbuzováním nahrazovala domácí prostředí. Velký problém naší obraně dělal jen bývalý reprezentant Tomáš Hainz autor devíti branek,“ dodává Jaroslav Krobot.

Ošťádal Zbyněk

To ovšem nestačilo na šumperské družstvo, které bojovnosti a velkou vůlí po zisku dvou bodů ukončilo zápas jasným vítězstvím rozdílem šesti branek. Šumperským házenkářům se v jarní části soutěže neuvěřitelně daří.

MHK Karviná-TJ Šumperk 26:32 /15:18/

Sestava a střelci:Ošťádal Zbyněk, Vobořil Martin 13, Korec Petr 7, Hejný Radek 5, Laštůvka Tomáš 3, Petrtýl David 3, Burýšek Tomáš 1, Drechsler Standa, Kučera Martin, Bártl Michal.

Další utkání o postup na přední místo v tabulce se odehraje v neděli 30.března v 10.30 v hale Gymnázia Šumperk. TJ Šumperk-Sokol Ostrava. Vedoucí družstva Jaroslav Krobot, zve všechny příznivce házené, aby přišli podpořit domácí tým.

Autor: red.,J.Krobot