HÁZENÁ:TJ Šumperk-KH Zbrojovka Vsetín 31:30

01. října 2013 - 10:42

Drama zápasu až do poslední vteřiny

HÁZENÁ:TJ Šumperk-KH Zbrojovka Vsetín  31:30

TJ Šumperk-KH Zbrojovka Vsetín foto:sumpersko.net

V neděli 29.září se ve sportovní hale šumperského Gymnázia uskutečnil mistrovský zápas II.ligy házené mužů. Další důležité body získali šumperští házenkáři nad družstvem z Valašska. Tentokrát do byla Zbrojovka Vsetín, která přijela odčinit porážku z minulého týdne v domácím prostředí.

První minuty zápasu patřily našemu soupeři, který si vytvořil asi tři tutové šance, proti kterým zakročil domácí brankař Jiří Cimfl a své mužstvo podržel skvělým výkonem. První poločas skončil 17:16. Následně se šumperáci rozjeli a vedli 3:0, 4:1. Postupem času se hra vyrovnala a Valaši udržovali pouze jednobrankový odstup. Těžili především ze špatných rozehrávek domácího celku, které následně dovedli trestat vstřelenou brankou. Fotogalerie ZDE

TJ Šumperk-KH Zbrojovka Vsetín

Ve II.poločase se situace změnila a naopak Zbrojovka tahala za delší konec provozu. Šumperáci museli vždy dotahovat a hosté dokonce ve 48 minutě utkání vedli již 23:25.

Naštěstí domácí hráči nesložili zbraně, zařadil vyšší rychlost a v závěru utkání srovnali skóre. V 59 minutě rozhodl zápas David Petrtýl, který vstřelil vítěznou branku. Domácí celek tak zvítězil tím nejtěsnějším rozdílem

TJ Šumperk si vítězství zasloužili za nesmírnou bojovnost a touhu po vítězství, kterou podpořil svým výborným výkonem brankař Petr Cimfl.

Sestava a branky: Cimfl, Diviš, Laštůvka 10, Vobořil 7, Petrtýl 7, Korec 6/2, Nimmerrichter 1, Drechsler, Hejný, Mikuláš, Kučera, Bártl.