Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 20. února 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou

20.02.2024 - FOTO: Pyrotechnici a hasiči cvičili s výškovou technikou...

Počasí

20.02.2024 - Úterý

Teplota: 8 / 4 - Zataženo

21.02.2024 - Středa

Teplota: 8 / 3 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

HÁZENÁ v Šumperku, na kterou se nezapomíná

16. prosince 2015 - 22:52

Zpět na seznam článků

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín 33:21

HÁZENÁ v Šumperku, na kterou se nezapomíná

TJSumperk a manželé Krobotovi foto: sumpersko.net

V sobotu 12. prosince bylo odehráno poslední utkání druhé ligy házená muži podzimního kola na domácí palubovce. Šumperk nastoupil proti Sokolu Krmelín, jelikož toto družstvo v tabulce obsazuje poslední místo, neuvažovalo se o ničem jiném než o vítězství. Domácí hned ze začátku nenechali nikoho na pochybách, kdo bude mít více na vítězství.

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín foto: sumpersko.net

Poločas skončil rozdílem pěti brankami. Ve druhém poločase nástup domácích do čtvrté minuty, kdy byl stav 20:13. Soupeři od  páté do jedenácté minuty nastříleli pět branek po sobě a stav 20:18 nevěstil nic dobrého.

Po vybraném time-out se iniciativy opět chytili domácí střelci, obránci uzavřeli prostor před brankou, ve které se střídali Příhoda Kamil, Ošťádal Zbyněk.

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín foto: sumpersko.net

Vítězství hráči věnovali jako dar pro manželé Krobotovi, kteří pak společně se všemi oslavili své kulaté narozeniny.

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín   33:21  /16:11/

sestava a střelci: Ošťádal, Příhoda, Vobořil 8, Mikuláš 7, Hejný 5, Laštůvka 4, Petrtýl 4, Korec 2, Hromek 1, Bartl 1, Drechsler 1, Kučera

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín foto: sumpersko.net

Poslední utkání podzimního kola odehraje TJ Šumperk v sobotu 19.prosince v 17.30 hodin ve Velké Bystřici.

Fotogalerie: TJ Šumperk vs Sokol Krmelín

Ikony šumperského sportu - Ludmila a Jaroslav Krobotovi vzpomínají. „Výborná kariéra mužů začala vítězstvím druhé ligy v sezoně 2000-2001, ale přímý postup do první ligy se nekonal, v Šumperku nebyla regulérní hala pro sport házené.V sezoně 2005-2006 opět výhra druhé ligy, ale v baráži Šumperk narazil na silnějšího soupeře a postup se nekonal. Vítězství ve druhé lize soutěžní ročník 2009-2010, a pak následnou baráž muži vyhráli, postup do první ligy ČR byl dosažen,“ shodli se manželé Krobotovi.

Jako nováček ročníku  2010-2011 Šumperk se stal vítězem první ligy ČR. Tento úspěch byl oceněn městem Šumperka, kdy TJ Šumperk-Házená Muži v kategorii Sport obržel  Cenu města za rok 2010, kterou družstvo obdrželo na slavnostním vyhlášení v dubnu 2011 v Divadle Šumperk.

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín foto: sumpersko.net

Následující sezonu po přeorganizaci celé soutěže sestupovali čtyři družstva a Šumperk byl mezi nimi. Družstvo mužů, doplňované vlastními odchovanci, nepřetržitě hraje ve druhé lize ČR až do dnešních dnů. V oddíle házené stále pracujeme, zabezpečujeme všechna mistrovská utkání organizačně od mládeže po muže,“ upřesňují Ludmila a Jaroslav Krobotovi.

„Jsme narozeni v roce 1945, manžel v měsíci září a já v listopadu. Jelikož oba pracujeme v oddíle házené několik let, hráče pamatujeme jako žáčky, dorost až do mužů. Po mistrovském utkání jsme zavzpomínali na jejich i naše mládí u dobrého moku, jídla, které nám všem zajistil náš kamarád," prozradili Ludmila i Jaroslav o tom, co následovalo po sobotním utkání, které bylo právě k oslavě jejich životního jubilea výjimečné.

„Sportovním aktivitám se oba věnujeme od mládí. Ludmila začínala v oddíle basketbalu na postu pivotmanky od sedmnácti let. Z dorosteneckého družstva postoupila do žen, kde se stávajícím kolektivem bojovala i ve druhé lize. Basketbalu se věnovala další léta," zavzpomínal Jaroslav Krobot na úplné začátky své manželky. Ludmila navíc dodává: „Ještě se zmíním mojí tříletou sportovní účastí v ženském družstvu házené. V roce 1967 jsme vybojovali postup do II. ligy, ale bez stálého, kvalitního trenéra naše působení po dvou letech skončilo. V 70letech pak vytvořily studentky zdravotní školy družstvo dorostenek a pod vedením Krobotové Ludmily a Magdy Procházkové tři roky působily v mistrovské soutěži. Celá činnost dívčího družstva byla ukončena po maturitách na zdravotní škole. Po stávajícím předsedovi a organizační pracovnici manželů Hoserkových jsme tyto funkce převzaly. Tuto funkci vykonávám bezmála pětatřicet let," doplnila.

TJ Šumperk a manželé Krobotovi foto: supersko.net

Jaroslav Krobot se sportem začínal v Šumperku v roce 1957-1959 v české házené, následně se přešlo na mezinárodní házenou. Jako hráč patřil k výrazným osobám v družstvu. Z pozice pivota dával jeden nechytatelný gól za druhým. Tři roky také hrál za družstvo Uničov. Během sportovní činnosti vykonával funkci rozhodčího. Rozhodčí v letech 1972-1995, od roku 1976 rozhodčí  první třídy.Jako delegát extraligových družstev mužů v ČSH působil deset let, což Jaroslav považuje za vrchol sportovní činnosti.

Mezi oblíbené sporty Krobotvých, patří házená, sledujeme i německou, španělskou. Dobrou košíkovou, manžel sleduje další mužské sporty jako hokej, fotbal. Sportovním vzorem Jaroslava byl Jirka Kotrč bývalý hráč na postu pivota v Dukle Praha a české reprezentace. Úspěchů ve sportovní kariéře bylo více, oba jsme rádi, že jsme ve své činnosti zviditelňovali sport v Šumperku - od mládeže po muže.

Těžko vyjmenovávat konkrétní sportovní výsledky.  „Byli jsme i u nejvýraznějšího úspěchu družstva mužů postup do první ligy ČR. Jaroslav jako vedoucí družstva mužů, Ludmila soutěž zajišťovala organizačně,"  vysvětlují manželé.

Výborná kariéra mužů začala vítězstvím druhé ligy v sezoně 2000-2001, ale přímý postup do 1. ligy se nekonal, v Šumperku nebyla regulérní hala pro sport házené. V sezoně 2005-2006 opět výhra druhé ligy, ale v baráži Šumperk narazil na silnějšího soupeře a postup se nekonal.

Vítězství ve druhé lize soutěžní ročník 2009-2010, a pak následnou baráž muži vyhráli, postup do první ligy ČR byl dosažen. Jako nováček ročníku  2010-2011 Šumperk se stal vítězem první ligy ČR. Tento úspěch byl oceněn městem Šumperka, kdy TJ Šumperk-Házená Muži v kategorii Sport obrželo  Cenu města za rok 2010, kterou družstvo obdrželo na slavnostním vyhlášení v dubnu 2011 v Divadle Šumperk.

Následující sezonu po přeorganizaci celé soutěže sestupovali čtyři družstva a Šumperk byl mezi nimi. Družstvo mužů, doplňované vlastními odchovanci, nepřetržitě hraje ve druhé lize ČR až do dnešních dnů. „V oddíle házené stále pracujeme, zabezpečujeme všechna mistrovská utkání organizačně od mládeže po muže,“ dodávají manželé Krobotovi.

TJ Šumperk vs Sokol Krmelín foto: sumpersko.net

Nádherní, zapálení lidé pro sport a pomoc mladým. Děkujeme a přejeme vše nejlepší a hlavně hodně zdraví. energie vše zvládnout. sumpersko.net

Autor: red., a.sč, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

TJSumperk a manželé Krobotovi          foto: sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

Zabíjačkové hody

Zabíjačkové hody

Fotek: 30
Přidáno: 16.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.