HC Bobři Valašské Meziříčí vs Draci Šumperk 3:5

08. prosince 2019 - 13:31

Reportáž ze zápasu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté navázali v sobotu 7. prosince na domácí vítězství s Opavou úspěchem na ledě třetího celku tabulky, Bobrů z Valašského Meziříčí. Zatímco v minulých vzájemných zápasech by Valachům tři vstřelené branky na body stačily, tentokrát to bylo málo. Šumperk v zápase neprohrával ani vteřinu, i tak se o výsledek bojovalo až do samotného závěru. Nakonec ale domácím nepomohla ani závěrečná powerplay, v ní potvrdil šumperské vítězství Daniel Vachutka. Náskok na čele tabulky tak vzhledem k volnému losu Havlíčkova Brodu narostl opět na 13 bodů.

Branky a nahrávky: 12. Pořízek (Andris), 28. Vaněk (Weintritt, Dvořák), 57. Weintritt (Dvořák, Vávra) - 8. Spratek (Kofroň), 9. Müller (Horký), 46. Vachutka, 52. Gewiese (Kofroň, Spratek), 60. Vachutka (Milfait, Kabelka). Rozhodčí: Škach - Hranoš, Bartoň. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 295. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.

Valašské Meziříčí: Slovák – Wentritt, Baroš, Běhal, Holiš, Ďurkáč, Žák, Hryciow – Dvořák (C), Daněk (A), Seidler, Vaněk, Andris, Vávra, Kuchařík, Pořízek, Klímek, Martiník (A), Romančík, Paťava.

Šumperk: Peksa – Kabelka, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák (A), Gewiese (C) – Urban, Jaroš, Krejčiřík, Milfait (A), Horký, Vachutka, Haluza, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Kofroň

O tom, že duel ve Valašském Meziříčí nebude jednoduchou záležitostí, o tom nikdo nepochyboval. Bobři sice vstupovali do zápasu s bilancí dvou proher v řadě, ale i tak je jejich kvalita neoddiskutovatelná.

Drakům se však dařilo pokaždé za nerozhodného stavu získat klíčový dvoubrankový náskok. Ten první si vybudovali hosté již v úvodní desetiminutovce. V polovině osmé minuty se prosadil po Kofroňově přihrávce Adam Spratek, o chvíli později udeřila i čtvrtá formace šumperského týmu. To si asistenci připsal novic v kádru Michal Horký, gól pak vstřelil Jakub Müller.

Získané vedení domácí celek redukoval ještě v první třetině, když se prosadil Radek Pořízek. Další gól do konce třetiny nepadl, nicméně padaly v nemalém počtu tresty. Jen málo času se tak hrálo v pěti na obou stranách, přesilové hry však ani domácí a ani hosté dlouho využít nedokázali. V čase 27:16 sudí Škach vyloučil v druhé třetině již čtvrtého hráče, tentokrát ale už oslabený celek inkasoval. Držení protihráče v podání Petra Gewieseho ztrestali domácí trefou Rostislav Vaněk, který z dorážky poslal kotouč pod břevno Peksovy branky.

Během prostřední dvacetiminutovky rozdal rozhodčí celkem deset trestů, i tak velmi častá hra v nestejném počtu hráčů nenabídla více než jeden gól. Naopak ve třetí třetině se diváci dočkali branek čtyř. Tu první zaznamena ve 46. minutě Daniel Vachutka, který se po závaru před brankou Slováka dostal ke kotouči a se štěstím jej protlačil za záda brankáře. O šest minut později se pak v přesilové hře dočkal i Šumperk. Hosté sehráli rychlou kombinaci s využitím celého prostoru útočného pásma a Petr Gewiese zakončoval do značně odkryté branky.

Jenže domácí zbraně nesložili. Usilovná snaha o snížení slavila naštěstí pro Draky úspěch až v závěru zápasu, kdy se v 57. minutě prosadil obránce Jiří Weintritt. Bobři se znovu vrhli do útoku, odhodlali se i k powerplay, ale během ní přišla definitivní pojistka pro Šumperk. Daniel Vachutka trefil v závěrečné minutě utkání prázdnou klec a Šumperk tak na Valašsku vydoloval velmi cenné tři body.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Vydřené a zasloužené body. Zasloužené myslím za to, že jsme se prali se vším, co se nám v utkání událo. Musím opět vyzdvihnout hru soupeře, Valašské Meziříčí bylo hodně zdatným protivníkem. Z naší strany parádní týmový výkon podpořený výborným Markem Peksou.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda