Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

HC Frýdek-Mistek vs Draci Pars Šumperk 2:3sn

03. září 2021 - 07:15

Vítězná tečka za přípravou. Reportáž ze zápasu.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv FB DŠ

Draci se na start nového ročníku naladili vítězstvím po nájezdech na ledě ve čtvrtek 2. srpna Frýdku Místku. První třetina byla vyrovnaná, do vedení se dostal šumperský celek, domácí ale ještě před první sirénou stihli vyrovnat. Ve druhé periodě vrátil Šumperku vedení Vildumetz, který využil zaváhání Foltána. V poslední části hry dokázal Frýdek Místek znovu srovnat a utkání tak dospělo až do prodloužení. V tom jsme branku neviděli a na řadu tak přišly nájezdy. V těch byli úspěšnější Draci, když své pokusy dokázali proměnit Macuh s Kohútem. Mokry pak pochytal všechny nájezdy domácího mužstva.

Branky a nahrávky: 17. Szturc (Zbořil, Martynek), 47. Lyszczarczyk (Matiaško, Zbořil) – 4. Kohút (Furch, Kratochvíl), 36. Vildumetz (Žalčík, Furch), rozh. náj. Macuh. Rozhodčí: Fiala, Šutara - Hranoš, Veselý. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 150. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

F.M.: Foltán – Zbořil, Teper, Krenželok, Ciura, Zahradníček, Michálek, Adámek – Lyszczarczyk, Komorski, Martynek – Szturc, Bartoš, Ramik – Christov, Peterek, Klimša – Blaško, Čmiel, Matiaško.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Řezáč, Hrachovský, Březák, Dudycha, Rutar – Vildumetz, Žalčík, Macuh, Scheuter, Kratochvíl, Kohút, Furch, Antoníček, Spratek, Kučera, Horký.

První perioda byla ve znamení využitých přesilovek. Hned tu první dokázali proměnit v gólovou radost hosté, a to po pouhých pětatřiceti vteřinách, kdy Foltána tvrdou ranou překonal Dávid Kohút - 0:1. Draci následně dostali ještě jednu možnost hrát v početní výhodě, tentokráte se pozorná obrana rysů zaskočit nenechala. V druhé polovině první třetiny pak dostali dvakrát možnost hrát přesilovou hru také domácí. I oni se s výhodou jednoho hráče v poli příliš nemazlili. Obránce Mikuláš Zbořil vysvobodil na trestné lavici pobývajícího Horkého již po patnácti vteřinách hry - 1:1. Následné vyloučení šumperského Drtila již domácí celek nepotrestal.

I ve druhé třetině viděli diváci v hale Polárka hodně svižný hokej se šancemi na obou stranách, gólu se však fanoušci dočkali jen jediného. V závěru 36. minuty neudržel brankář Foltán tvrdou střelu hostujícího Žálčíka od modré a Tomáš Vildumetz jej následně dopravil za záda frýdeckého gólmana - 1:2.

Třetí část zápasu tentokráte brankové hody, jako tomu bylo v úterním zápase s Přerovem, nepřinesla. Nejprve při Frýdku stálo štěstí, když Žálčík nastřelil tyčku, ale ke konci 47. minuty dokázal v přesilové hře vyrovnat Alan Łyszczarczyk - 2:2. Tento nerozhodný stav vydržel svítit na světelné tabuli až do vypršení šedesáté minuty. V prodloužení to byli rysi, kdo měl častěji puk na svých holích. Škoda, že se Bartošovi s Komorskim nepodařilo vstřelit rozhodující branku. Šumperský gólman Mokry chytal zkrátka výborně. Uspěl totiž následně i proti samostatnému úniku zkušeného Szturce, takže o vítězi duelu musely rozhodnout nájezdy. Ty už bývají někdy i o štěstí, každopádně úspěšnější v nich byli hosté, kteří se prosadili dvakrát.

Rozhodující trefa byla tedy připsána Roku Macuhovi - 2:3.

Řekli po zápase:

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek): „Vyrovnaný zápas, ať už výsledkově, nebo i herně. V tom celkovém součtu byla pro nás určitě špatná druhá polovina druhé třetiny. Ta první byla dobrá a vyrovnaná, v té třetí jsem si myslel, že nám dojde jako minule šťáva, ale kupodivu kluci i přes velmi náročný program našli sílu a až do konce se rvali o vítězství. Dokázali jsme sice pouze jen vyrovnat, ale bylo to potěšitelné v tom, že jsme chtěli pořád hrát na výhru. Podobně jako tomu bylo pak i v prodloužení, kde jsme bohužel také ten gól nedali. No a v nájezdech se pro nás nic nezměnilo, i když jsme změnili hráče, kteří je jeli, tak jsme znovu uspět nedokázali.“

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Přečkali jsme úvodních pět minut, kdy jsme úplně nepracovali, tak jak bychom chtěli. Potom jsme ale postupně převzali iniciativu. Mrzí nás, že jsme v první třetině neproměnili více příležitostí. Myslím si, že celkově to utkání chytlo říz až od třetí třetiny. Nicméně ceníme si toho, že jsme proti tak kvalitnímu soupeři našli cestu k vítězství a že jsme zvládli samostatné nájezdy.“

Autor: red., Kateřina Glogarová, Robert Schedling - DŠ