HC Most vs Salith Šumperk 8:2

13. září 2015 - 11:26

Drakům se venkovní úvod ligy nezdařil

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

První venkovní utkání a zároveň druhé kolu WSM ligy mají za sebou šumperští hokejisté . V sobotu 12. září je přivítal na domácím ledě mostecký soupeř.

Trenéři Kučera s Pivkem uvítali v sestavě další nové tváře, mezi nimi i plzeňského brankáře Patrika Polívku. Lépe začali domácí, ještě v půlce první třetiny vedli 1:0 zásluhou Kubinčáka. Minutu a půl před koncem zahajovací dvacetiminutovky ale srovnal skóre Jan Milfait.

Před druhým odchodem do kabiny už domácí náskok uhájili, po druhé části velebili Severočeši výsledek 2:1, trefili se Havlíček a Zeman. V posledních dvaceti minutách Most přidal pětici gólů navrch, jedinou odpověď za Šumperk připravil Jiří Půhoný. S konečným výsledkem 8:2 Most oslavil první výhru sezóny, Draci na ni musejí počkat minimálně do pondělního střetnutí s Jihlavou.

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 2:0, 5:1.

Branky a nahrávky:8. Kubinčák, 32. Havlíček (Mical, Zeman), 39. Zeman (Alinč), 41. Zdeněk (Alinč), 48. Alinč (Zdeněk), 53. Smolka (Zeman, Slavíček), 54. Řehoř (Černý, Havlíček), 58. Havlíček (Baránek, Řehoř) – 19. Milfait (Půlpán, Zdráhal), 48. Půhoný (Tomášek, Kaut). Rozhodčí: Sýkora – Kokrment, Malý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. Diváci: 256. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 8:2.

Most: Horák – Zeman, Havelka, Baránek, Černý, Kokeš, Strejček, Hora – Zdeněk, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – Tauš, Smolka, Válek – Mical, Přeučil

Šumperk: Polívka (54. Zelenka) – Bažant, Zdráhal, Havlík, Sedlák, Prokop, Drtil – Haas, Plášek, Hroch – Brunec, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Půhoný – Milfait, Voženílek, Půlpán – Ostřanský

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv