Teplota: 7 / 4 - obcasny-Déšť

HC Slavia Praha vs Draci Pars Šumperk 2:1sn

13. února 2022 - 22:06

HC Slavia Praha vs Draci Pars Šumperk zdroj: DŠ

Ani ne čtyřiadvacet hodin po domácím zápase Draci vyjeli v neděli 13. února na led pražské Slavie. Utkání bylo většinu času velmi vyrovnané a rozhodovaly doslova centimetry. Po nešťastném gólu ve druhé třetině musel Šumperk dotahovat. Srovnání se nakonec podařilo Martinu Pěnčíkovi, který propálil sešívaný val od modré čáry. Dramatická bitva vyvrcholila až v samostatných nájezdech, ve kterých si bonusový bod připsali domácí.

Branky a nahrávky: 38. T. Knotek (Kružík, Mikuláš Hovorka), rozh. náj. Vlček – 55. Pěnčík (Vachutka, Kohút). Rozhodčí: Čáp, Valenta – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Diváci: 762. Střely na branku: 54:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1 - 2:1.

Praha: Michajlov – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Hovorka, Zelingr, Havel – Kafka, Knotek, Kern – Doležal, Poletín, Ondráček – Machač, Žejdl, Kružík – Šteiner, Vlček, Jaroslav Brož – Všetečka.

Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Rutar, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Kratochvíl, Kindl, Žálčík – Vachutka, Vildumetz, Kohút – Furch, Šilhavý, Šuhaj – Antoníček, Spratek, Scheuter – Horký.

Vstup do zápasu byl z obou stran poměrně opatrný a úvodní třetina přinesla bezbrankový stav. V první větší šanci se ocitl Denis Kindl, ale při koncovce neseřídil svá mířidla správně. Poté se Draci dostali do početní výhody a následně i do dvojnásobné, ovšem jen na několik sekund. Obě mužstva se dostaly ke svým šancím, ale všechny pokusy likvidovali připravení gólmani. Na konci třetiny mohl otevřít skóre Petr Kafka, jeho střelu z mezikruží zneškodnil Mokry lapačkou a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá část pokračovala ve znamení vychytaných šancí. Po několika minutách od rozehrání prostřední periody se do gólové šance dostal Jan Kern, ale na muže s modrobílou maskou si nepřišel. V polovině utkání přišla dobrá pozice pro Petra Kratochvíla, ale ani ten nedokázal dostat puk za brankovou čáru. Kouzlo neprůstřelnosti odčaroval až Tomáš Knotek, který se prosadil rychlou střelou ze slotu. Na konci třetiny si dobrým pohybem vybojoval faul Kindl a poskytl tak svému týmu výhodu do začátku poslední dvacetiminutovky.

Závěrečnou třetinu sice začal Šumperk v přesilové hře, ale Sešívaní plnili své defenzivní úkoly na výbornou a prosadit se jim nepovedlo. K tomu všemu se Michajlov zdál takřka neomylný. Deset minut před sirénou krásně zavezl puk Tomáš Drtil a vytvořil velmi zajímavou situaci, která doslova volala po gólu. Následně se hra otevřela a hrálo se ze strany na stranu v obrovském tempu. Z této pasáže branka nepadla, ale nakonec se stav vyrovnal. Martin Pěnčík vypálil pumelici od modré čáry a prostřelil vynikajícího Michajlova.

Po šedesáti minutách přišel nastavený čas, ve kterém museli mít všichni pevné nervy. Obrovské šance na obou stranách, a především dominance elitních pětek. Nakonec ale utkání musela rozseknout až dovednostní soutěž, ve které vítěznou trefu obstaral Filip Vlček a Slavia se mohla radovat z velmi cenného bodu navíc.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Neskutečně si vážíme jednoho bodu. Samozřejmě nevíme, jestli nám to v závěrečném součtu bude stačit. Nicméně to, co jsme zvládli udělat během víkendu, za ten kus práce, stojí jednoznačně za obrovskou pochvalu směrem k týmu. Patří jim i obrovské uznání za to, co zvládli fyzicky. My se teď ale musíme dívat dopředu, počítat každý bodík a poctivě se chystat na závěr, který vyvrcholí celou sezónu.“

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ