18.04.2024 - ŠumpeRUN 2024 - Registrujte se do závodu na nové trati...

Teplota: 10 / 1 - PoloJasno

HC Slavia Praha vs Draci Pars Šumperk 7:2

08. ledna 2023 - 09:51

ilustrační snímek zdroj:DŠ

V rámci 35. kola Chance ligy zavítali Draci v sobotu 7. ledna na jeden z nejméně oblíbených stadionů. V pražském Edenu totiž Šumperk ještě nikdy neuspěl a edenské prokletí bohužel pokračuje i nadále. Gólově se sice dva hráči prosadit dokázali, jenže branky Svobody a Průžka bylo dnes málo. U obou branek asistoval Vildumetz a další bod připsal také Bartoš. Body do tabulky má ovšem všechny Slavia a Šumperk klesl na předposlední místo.

Branky a nahrávky: 20. Mrňa (Šmerha, Szathmáry), 21. Szathmáry (Simon, Kern), 28. Šmerha, 29. Žejdl (Všetečka), 44. Žejdl (Kulda, D. Němeček), 54. Kern (Simon, J. Brož), 60. Klikorka (J. Brož, Žejdl) – 31. Průžek (Vildumetz, Bartoš), 48. Matě. Svoboda (Vildumetz). Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Maňák, Kotlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 1305. Střely na branku: 45:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2.

Slavia:Málek – Klikorka, Hejda, Žovinec, Křepelka, Barák, Szathmáry, Němeček – Všetečka, Žejdl, Kulda – Simon, Kern, Brož – Mrňa, Sklenář, Šmerha – Havrda, Labuzík, Stehlík.

Draci: Lackovič (29. Hamalčík) – Drtil, Eliáš, Hrachovský, Kadeřávek, Kunst, Dudycha – Průžek, Bartoš, Mácha – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vildumetz, Nedvídek, Vachutka – Křemen, Bernat, Jouza.

Úvodní vhazování 34. kola Chance ligy mezi týmy HC Slavia Praha a DRACI PARS ŠUMPERK vyhrála domácí Slavia, která se dostala i k první nebezpečnější střele. Lackovičovy betony na úvod prověřil Karel Křepelka. Na druhé straně zkoušel překonat Málka střelou zápěstím Lukáš Nedvídek, domácí brankář ale pohotově zasáhl lapačkou. O několik minut později zachytil špatnou přihrávku domácích Tomáš Vildumetz, který se řítil zcela sám na slávistického gólmana, jeho zakončení však Málek se štěstím pokryl. Ve 12. minutě se Šumperk provinil nedovoleným zákrokem, Slavii se ale úvodní vteřiny přesilovky vůbec nepovedly. Naopak ve vlastním oslabení uháněl na domácí bránu Tomáš Drtil, jenomže jeho střelu brankář Slavie bez problémů vyrazil. Pražané si během početní převahy přece jen dokázali vytvořit tlak před bránou, ale chyběla tomu přesnější koncovka. Ovšem těsně před koncem šumperského trestu našel Šmerha skvělým křižným pasem volného Všetečku, nicméně proti jeho pokusu si Lackovič připsal fantastický zákrok. Přesilovku si ke konci třetiny zahráli i Draci, a přestože nebyla vůbec špatně provedena, první brankou neskočila. V poslední minutě úvodního dějství se ale skóre přece jen měnilo. Po vyloučení šumperského útočníka Průžka, proměnil početní převahu Pavel Mrňa, proti jehož ráně se Jakub Lackovič už neodkázal přesunout.

Do druhé části domácí hokejisté doslova vletěli a hned z první útočné akce skórovali. Ve 21. minutě navýšil vedení na dvě branky Šimon Szathmáry který v přečíslení dva na jednoho překonal hostujícího gólmana. Slavia ihned převzala otěže utkání a Draky k ničemu nepouštěla. To brankář Jakub Lackovič byl naopak neustále v permanenci. A práci mu rozhodně neulehčovali ani spoluhráči. Ve 28. minutě šumperská defenzíva propadla a Slavia se opět dostala do přečíslení dva na jednoho. Na šumperskou svatyni ujížděl Tomáš Šmerha, který to vzal všechno na sebe a přesnou ránou ke vzdálenější tyči skóroval. Sotva stihlo uběhnout dalších pár vteřin a Jakub Lackovič lovil puk v síti už počtvrté. Po výborné kombinaci se před hostující klecí zjevil zcela volný Lukáš Žejdl, který čtvrtou trefou vyhnal Jakuba Lackoviče na střídačku. Místo něj se mezi tři tyče postavil Petr Hamalčík, který do hry přinesl nový impuls. Ve 31. minutě se totiž i Draci konečně dočkali vstřelené branky. Nabídnutou početní výhodu využil Jiří Průžek, který po přihrávce zpoza branky pálil ihned z první a přesnou trefou ke vzdálenější tyči poprvé překonal Romana Málka. Draci po prvním gólu ožili na Romana Málka už ale ve zbytku druhé periody nevyzráli.

Šumperk měl posledních dvacet minut na to s výsledkem něco udělat. Jenomže jako by byl Eden pro Draky zakletý. Místo branky snižující náskok domácích přišla branka, která ho ještě navýšila. Ve 44. minutě vstřelil pátý gól Slavie Lukáš Žejdl, který jako první překonal střídajícího gólmana Petra Hamalčíka. A o tři minuty později mohlo být ještě hůře. Robin Všetečka dostal puk do brány, ale po zhlédnutí videa nemohl být gól uznán, neboť byl dosažen vysokou holí. A tak místo domácích zaúřadovali hosté. Ve 48. minutě využil chyby domácí obrany Matěj Svoboda, který v brejku dva na nikoho prostřelil Málka a snížil tak znovu na rozdíl tří branek. Po druhé brance Draků zněl ze sektoru hostujících fanoušků povzbuzující pokřik „Ještě to zkusíme!“ Ani však obrovská podpora z řad šumperských příznivců nestačila k tomu, aby Šumperk znovu skóroval. Po neúspěšném pokusu Daniela Vachutky se do střelecké listiny zapsal domácí útočník Jan Kern, jenž v 54. minutě poslal kotouč na milimetr přesně ke vzdálenější tyči. Definitivní úder pak Drakům zasadil v 60. minutě nejproduktivnější obránce Slavie Karel Klikorka. Šumperk si tak z dnešní důležité bitvy odnesl nelichotivý debakl 2:7.

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Nejprve bych chtěl smeknout klobouk před domácím trenérem panem Tvrzníkem. Je vidět jak obrovským způsobem s týmem pohnul. Oproti začátku sezóny ten tým vypadá úplně jinak a má úplně jiný herní projev. Takže ještě jednou klobouk dolů. Teď k zápasu. Asi úplně nelze vyjádřit slovy či pocity, když vidíte, jak je po konci zápasu prázdný kotel šumperských fanoušků. Celý zápas pracujeme pro to, abychom fanouškům udělali radost a abychom se jim nějakým způsobem odvděčili, že váží dalekou cestu z Šumperka až do Prahy. Absolutně těm lidem rozumím a chápu jak se cítí. Neumím ani slovy vyjádřit, jakým způsobem nás to mrzí a štve. Přesto bych jim chtěl obrovsky poděkovat, že nás sem přijeli podpořit. A pevně věřím tomu, že jako tým i jako klub uděláme takové kroky, abychom takové večery nezažívali. Co se týče samotné hry. Měli jsme nějaký herní plán do zápasu, který se nám zhroutil v 18. minutě absolutně nesmyslným vyloučením Jirky Průžka, který jako jeden z našich nejlepších hráčů proseděl první dva inkasované góly na trestné. Od té doby už byla Slavia na koni. Byla velmi rychlá v přechodové fázi, rychle otáčela hru a my jsme s tím měli obrovské problémy. Takže blahopřeji domácím k vítězství. My máme strašně moc práce před sebou a budeme dělat všechno proto, ať se co nejlépe nachystáme na pondělní utkání.“

Pavel Kolařík (HC Slavia Praha): „Já bych chtěl zase pochválit Šumperk, protože v první třetině to byla vyrovnaný hra. Hráli výborně. Byl to rychlý hokej, hrálo se nahoru dolů a šance byly na obou stranách. Jak už bylo řečeno, nás strašně uklidnil první gól. Vstup do druhé třetiny byl taky dobrý, napadaly nám tam góly. Akorát jsme si teda potom představovali, že to odehrajeme za stavu 4:0 trošku zkušeněji a že se nebudeme tak hrnout dopředu za každou cenu. Asi jsme si chtěli ještě nahrabat nějaké kanadské body, ale bohužel tak se to hrát nedá. Potřebovali jsme to zabetonovat. Hrálo se nahoru dolů a ty góly jsme tam zase dostali my. Naštěstí nám dnes pomohly přesilovky, ve kterých jsme dali dva góly. Jsme strašně rádi, že jsme takový těžký zápas zvládli za tři body.“

Autor: red., Michal Krobot, Vanessa Vařeková - redakce DŠ