HC Stadion Litoměřice vs Draci Pars Šumperk 3:0

05. února 2023 - 09:43

HC Stadion Litoměřice vs Draci Pars Šumperk zdroj foto: DŠ

Bohužel! Ani v sobotu 4. února Draci nedokázali navázat na domácí úspěch a z litoměřického ledu odjíždí opět bez bodů. Šumperští hokejisté tak od 23. listopadu stále čekají na první venkovní vítězství. V úvodní třetině si přitom nevedli vůbec špatně. Díky skvěle chytajícímu Hamalčíkovi drželi dlouho jednobrankovou ztrátu. Pak se ale herní sytém Draků rozsypal jako domeček z karet. Po trochu nečekaném vyžádání oddechového času obdrželi dva rychlé góly a vzniklé tříbrankové manko už jen horko těžko dotahovali. V závěru Šumperk sice trochu pookřál a snažil se s výsledkem ještě něco udělat, nicméně veškerá snaha vyšla vniveč. Nyní čeká svěřence Lukáše Majera týdenní reprezentační pauza a 13. února se následně postaví na domácím ledě proti Jestřábům z Prostějova.

Branky a nahrávky: 5. Procházka (Kuťák, Černohorský), 33. Kuťák (Berka), 34. Guman (Jícha, Černohorský). Rozhodčí: Valenta, Jaroš – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1150. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 3:0.

Sobotní utkání mezi týmy HC Stadion Litoměřice a Draci Pars Šumperk začalo poněkud opatrně z obou stran. Hned ve 2. minutě ale vybídli hosté domácí celek k otevření skóre. Šumperský útočník Šimon Jelínek vyfasoval menší trest za zdržování hry. Litoměřice však nabídnutou přesilovku využít nedokázali a krátce po konci trestu navíc museli čelit první útočné lajně Draků. Ta se dostala nebezpečně blízko k litoměřickému brankáři, kotouč ale za jeho záda nepropasírovala. O chvíli později se Stadion přece jen ujal jako první vedení. V 5. minutě vyslal Ondřej Procházka nenápadnou střelu z pravého kruhu, která zamířila přesně pod víko hostující branky – 1:0. Šumperk mohl následně v početní převaze vyrovnat, ani jeden střelecký pokus však nezamířil přesně mezi tři tyče. Ve druhé polovině první dvacetiminutovky si pak Litoměřice vytvořili obrovský tlak před hostující bránou a ke vstřelení druhé branky jim chybělo opravdu málo. Nejprve nedokázal roztaženého Hamalčíka překonat Procházka, následně těsně minul i Kuťák. Poslední slovo krátce před první sirénou měl ještě kapitán Draků, Lukáš Žálčík, do jeho střely se ale skvěle vložil jeden z domácích obránců.

Draci hned v úvodu druhého dějství vyrazili do útočného pásma, kde nebezpečně zakončoval David Bartoš, ani napodruhé ale ležícího Krále nepřekonal. Na druhé straně vyslal nepříjemnou jedovku od modré Jan Výtisk, ta ale skončila pouze v Hamalčíkově lapačce. Domácí Ondřej Procházka byl dnes na ledě hodně vidět. V další velké příležitosti ujížděl úplně sám na Petra Hamalčíka, v rozhodujícím okamžiku ale přestřelil. Na straně Šumperka vybídl Bartoš ke střele Průžka, na kterého zívala prázdná brána, přihrávka ale byla nakonec moc prudká. Ve 32. minutě si hostující trenér k překvapení všech vzal oddechový čas. Tento tah Drakům ale spíše uškodil, než pomohl, neboť hned vzápětí inkasovali. Ve 33. minutě si před bránu najel Filip Kuťák, který nejprve vymíchal Hamalčíka a následně zavěsil přesně pod víko – 2:0. Šumperský plán se najednou rozsypal jako domeček z karet. O necelou minutu později totiž hosté lovili puk ze sítě už potřetí. Tomáš Guman ze středu pravého kruhu napřáhl a jeho střela zamířila přesně ke vzdálenější tyči – 3:0. Tři trefy a Litoměřice stále neměly dost. Hamalčík měl do konce druhé třetiny plné ruce práce, další inkasovaný gól už ale nepřipustil.

Do závěrečné části měli hosté opět o něco lepší vstup než domácí Litoměřice, ale znovu tomu chyběla přesná střelba. A ani v následné početní výhodě se Draci snížení nedočkali. Nejblíže k tomu měl Daniel Jouza, který dokázal tečovat Svobodovu ránu od modré, kotouč ale letěl příliš vysoko. Těsně před koncem litoměřického trestu pak ve vlastním oslabení zahrozil Šedivý. Draci v následujících minutách trošku pookřáli a začali domácí svatyni ostřelovat. Nejprve vyslal dělovku Hrachovský, Král ale bez problému zasáhl. Následně to z dobré střelecké pozice zkusil Žálčík, trefil ale pouze tyč! Na víc se už šumperští hráči nezmohli. Pár minut před koncem zápasu mohl ještě Drakům zasadit poslední úder skvěle hrající Procházka, který měl před sebou zcela odkrytou klec, jenomže těsně před jeho zakončením předvedl skvělý blok jeden z hostujících hráčů. Litoměřice tak znovu uhájili domácí prostředí před šumperským celkem, který se na severní Moravu vrací bez bodového zisku.

Lukáš Majer (Draci Pars Šumperk): „Gratulujeme domácím k vítězství. Po celých šedesát minut byli lepší než my. Do poloviny zápasu jsme drželi vyrovnaný stav. Chtěli jsme se do konce druhé třetiny udržet na dostřel, ale bohužel se nám to nepovedlo. Druhý a třetí rychlý gól rozhodl zápas. Ve třetí třetině se to pak už jen dohrávalo. Domácí byli dnes daleko zkušenější v zakončení. My jsme tu předvedli hrozně málo. Nepracovali jsme strojově tak, jak v domácím utkání s Třebíčí. Naše síla je v týmovém pojetí hry a v práci všech čtyřech formací. Dnes jsme takhle pracovali hrozně málo, a proto si neodvážíme ani bod. Ve venkovních zápasech jsme bez sebevědomí a jenom díky dobrým oslabením a výbornému Hamalčíkovi výsledek nebyl vyšší. Teď nás čeká reprezentační pauza na to srovnat se, zastavit se po mizerných výsledcích a zkusit se zkonsolidovat.“

Radim Skuhrovec (HC Stadion Litoměřice): „Čekalo nás těžké utkání. Mluvou hostujícího trenéra jsme bojovali proti lukům a šípům, ale samozřejmě to pro nás nebyl lehký zápas hlavně po psychické stránce. Jsme rádi, že jsme doma navázali na úspěch v Porubě a pro tým je toto vítězství hrozně důležité, aby věřil hře, kterou předváděl. Čeká nás pauza, odpočineme si a znovu se připravíme na další utkání."

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ