Teplota: 7 / 4 - obcasny-Déšť

HC ZUBR Přerov vs Draci Pars Šumperk 4:3p

07. listopadu 2021 - 08:38

HC ZUBR Přerov vs Draci Pars Šumperk zdroj: DŠ

Draci se v rámci 19. kola CHANCE ligy v sobotu 6. listopadu postavili krajskému rivalovi z Přerova. Utkání se nevyvíjelo dobře, jelikož svěřenci Martina Janečka prohrávali o dvě branky. Postupem času se ovšem Šumperští hokejisté dostali do tempa a zvládli dvougólové manko dorovnat. Vyrovnávací branku si připsal navrátilec Petr Gewiese. V prodlužení hráli Draci aktivnější hokej a dlouho drželi puk na svých holích, ale byli to nakonec domácí, kteří si připsali bonusový bod.

Branky a nahrávky: 3. Jan Svoboda (D. Indrák, Hrabal), 21. D. Krenželok (Navrátil, Süss), 28. Jakub Svoboda (Hrabal, Herman), 63. Jakub Svoboda (Herman, R. Černý) – 10. Žálčík (Vildumetz, D. Kindl), 43. P. Kratochvíl (Vildumetz, D. Kindl), 54. Gewiese (Hrachovský, Furch). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Gančarčík, Sedláček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. Diváci: 1007. Střely na branku: 34:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Přerov: Petrásek – R. Černý, Kubeš, D. Krenželok, Hrabal, Ševčík, Krisl, Hamrlík – Süss, Pšurný, Navrátil – Ministr, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, Matěj Novák – Jan Svoboda, M. Kratochvil, D. Indrák.

Šumperk: Mokry – Drtil, Pěnčík, Hrachovský, Gewiese, Řezáč, Dudycha, L. Rutar – Vildumetz, D. Kindl, Žálčík – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, J. Horký, Scheuter.

Do prvního dějství krajského derby vstoupilo lépe mužstvo Přerova a díky úvodnímu tlaku taky vytěžilo první gól zápasu. Jan Svoboda dostal přihrávku na hranici levého kruhu a z téhož místa propálil šumperského gólmana střelou ke vzdálenější tyči. Poté Draci čelili kritickým chvílím v oslabení, ale tentokrát byl Mokry pozorný. Vyrovnávací branku vstřelil doposud nejlepší střelec hostujícího týmu Lukáš Žálčík, který po přesné přihrávce přes osu zametl puk do přerovské brány a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Prostřední část utkání začala pro domácí Zubry ještě o trochu lépe než ta první. Nestihla uplynout ani jedna minuta hry a Daniel Krenželok, který dostal spoustu prostoru mezi kruhy, vymetl pravou šibenici šumperské svatyně. Draci se v průběhu druhé periody dopustili mnoha nedovolených zákroků a ve dvojnásobné početní výhodě Přerov udeřil potřetí. Dobrou přihrávku od Hrabala dostal zcela volný Jakub Svoboda, jenž z velké blízkosti poslal puk pod horní tyčku Mokryho brány. Šumperští hokejisté tak druhou třetinu končili s dvougólovým mankem.

Vstup do poslední části vlil Drakům krev do žil. Jeden z Přerovanů se dopustil hákování a pro Šumperk to znamenalo druhou přesilovou hru. Vildumetz z poza brány přihrál do předbrankového prostoru, kde stál důrazný Petr Kratochvíl a rázem bylo skóre jen o branku. Draci se dlouho tlačili za vyrovnáním, a nakonec se jim to povedlo. Necelých šest minut před koncem základní hrací doby se střelou z první prosadil navrátilec do šumperské sestavy Petr Gewiese.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo a na řadu přišlo prodloužení. V něm byli aktivnější svěřenci Martina Janečka, ale po neúspěšném úniku Roka Macuha se potvrdilo pravidlo „nedáš dostaneš“ a z následující protiakce rozhodl zápas Jakub Svoboda.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): „Vedení po druhé třetině jsme měli mít výraznější. Úvod zápasu byl za nás slušný, i druhá třetina byla odehrána velice dobře. Nevím, jestli si kluci do třetí části mysleli, že je po zápase. Po zápase nebylo a třetí třetinu nás Šumperk jasně přehrál. V tomhle směru dobré dva body, že jsme udrželi domácí neporazitelnost. Vzhledem k vývoji utkání je to však ztráta.“

Martin Janeček (Drasi Pars Šumperk): „Dva katastrofální vstupy do třetin a trošku nedisciplinovanosti na začátku druhé třetiny nás stály body. Nicméně jsme odhodlaně vstoupili do třetí třetiny a myslím si, že jsme dokonce měli i na otočení zápasu. Byli jsme neskuteční, hráli jsme výborně a porvali jsme se s tím. To, že Přerov získal v prodloužení druhý bod, bylo trošku štěstíčka na jejich straně. Troufnu si říct, že v prodloužení jsme měli více šancí, dokonce dva samostatné nájezdy. Takže před kluky dneska smekáme a obrovská pochvala za parádní výkon. Myslím si, že diváci dnes na obou stranách viděli krásný hokej.“

Autor: red., Michal Krobot - redakce DŠ