HC Zubr Přerov 3 vs Salith Šumperk 5

29. září 2015 - 05:43

Draci vyhráli krajské derby

Salith Šumperk foto: sumpersko.net

V rámci 8. kola WSM ligy šumperští hokejisté zavítali na led krajského soupeře do Přerova v pondělí 28. září.

V Přerově dvakrát mazali náskok domácích, ve třetí třetině si ale vybral dvakrát slabší chvilku přerovský brankář Martin Vojtek, zvláště gól Petra Gewiese na 4:2 byl z kategorie naprosto zbytečných. Draci vedení už nepustili, ačkoliv v závěru musel Brandon Maxwell potvrdit skvělý výkon z celého utkání. Přerov ještě dvě minuty před koncem snížil, ale více nestihl, naopak v poslední vteřině Šumperk pečetil na 5:3!

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 1:1, 1:3.

Branky a nahrávky: 9. Šťastný (Popelka), 23. Dostálek (Chmelíř, Procházka), 59. Šťastný (Dostálek, Grof) – 11. Šimun (Tomášek, Kaut), 35. Půhoný (Haas), 43. Roupec (Půhoný, Plášek), 51. Gewiese, 60. Fořt (Sedlák). . Rozhodčí: Koziol – Polák, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Ferenc (Přerov) trest ve hře. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 250. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5. .

Přerov: Vojtek – Chmelíř, Grof, Vágner, Pala, Běhal, Ferenc – Procházka, Pšurný, Dostálek – Šťastný, Popelka, Sikora – Goiš, Hrazdira, Stoklasa – M. Kratochvíl, Král, Kovařík – Š. Kratochvíl

Šumperk: Maxwell – Bažant, Roupec, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Ščotka, Petira, Látal – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Tomášek, Šimun – Brunec, Poulíček, Moučka

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): "Myslím si, že dvě třetiny jsme byli lepší. Pouze jsme nepřekonali výborně chytajícího gólmana soupeře. Měli jsme snad šest gólovek, které jsme nedali a naopak jsme dvakrát smolně inkasovali. To hodně poslední třetinu ovlivnilo. Závěr nás při tom vyšším trestu konečně semknul, protože Šumperk byl po dvou gólech lepší. Nakonec jsme v závěru ještě sahali na bod, ale nevyšlo to."

Radek Kučera - trenér klubu Salith Šumperk foto: sumpersko.net

Radek Kučera (Salith Šumperk): "Hráli jsme dnes zodpovědně. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale povedlo se nám vždy v celkem rychlém sledu vyrovnat. Důležitá byla třetí třetina, kterou jsme hráli kombinačně, a podařilo se nám utéct o dva góly. Ze strachu z výsledku jsme si pak závěr trochu zkomplikovali, ale jinak jsme samozřejmě spokojení. Byl to velice kvalitní zápas, v němž oba týmy podaly vynikající výkon."