Teplota: 6 / 1 - Zataženo

HC Zubr Přerov vs Draci Pars Šumperk 1:3

25. srpna 2021 - 07:02

ilustrační snímek zdroj foto: DŠ

Druhé přípravné střetnutí krajských rivalů přineslo v úterý 24. srpna vyrovnanou bitvu. Utkání sice nenabídlo velké gólové hody, ale o drama bylo postaráno i bez nich. Většina zápasu se díky skvělým brankářům odehrávala za vyrovnaného stavu, ale o šance rozhodně nouze nebyla. Duel nakonec rozsekl Daniel Spratek ve vlastním oslabení a do prázdné branky korigoval Rok Macuh. Draci si tak na své konto připisují další cennou výhru.

Branky a nahrávky: 26. Kratochvil (Herman, Kubeš) – 28. Kindl (Vildumetz, Březák), 56. Spratek (Macuh, Hrachovský), 60. Macuh (Hrachovský). Rozhodčí: Obadal, Pavel – Blažek, Novotný. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 438. Střely na branku: 21:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3.

Přerov: Postava – Hrabal, Černý, Seemann, Kubeš, Hanák, Ševčík, Němec – Süss, Pšurný, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Herman – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Indrák, Král.

Šumperk: Holík – Pěnčík, Drtil, Hrachovský, Rutar, Dudycha, Březák, Viktorin – Žálčík, Vildumetz, Kindl – Scheuter, Macuh, Vachutka – Furch, Kohút, Kratochvíl – Kučera, Spratek, Antoníček.

Střelecky aktivnější byli v úvodu zápasu hosté. Skóre však mohl otevřít Kubeš, Holík jeho střelu z pravé strany skryl mezi betony. Zanedlouho zakončil brejk dvou proti jednomu Jan Svoboda a šumperský brankář byl opět na místě. Poradil si i s pokusem zblízka v podání Hrabala. Na druhé straně ujel Antoníček a přes posledního bránícího hráče zamířil do Postavova betonu. Dvakrát poté neuspěl Macuh. Při vyloučení slovinského útočníka zase slibné možnosti nevyužili Jan Svoboda, Herman a Doležal.

Na začátku druhé třetiny vyrazil Postava ránu Žálčíka. Když podruhé v zápase usedl trestnou lavici Macuh, Doležal před bránou těsně minul Pšurného nabídku. Obdobnou akci ale Zubři vzápětí využili. Nahrávku Hermana umístil do odkryté brány najetý Matouš Kratochvil. Druhý gól mohl přidat Matěj Svoboda, bekhendový blafák ovšem nad Holíkův beton nezvedl. Unikajícího Macuha na poslední chvíli vyrušil Černý, Draky to ale příliš mrzet nemuselo. Ve 28. minutě dostal puk mezi Postavovými betony do sítě Denis Kindl. Šumperk pak přidal na aktivitě, Furch ani Drtil v přesilovce nicméně skóre neotočili. Na opačném konci hřiště Holík zasáhl proti Kubešovi a Královi.

V úvodu třetího dějství se po pravém křídle protáhl Jan Svoboda, Holík střelu pod horní tyč vytěsnil vedle branky. Více ze hry ale měli Draci a Postava musel likvidovat dvě možnosti Kučery. Necelých pět minut před koncem obdržel dvě trestné minuty Vachutka a následující sekundy rozhodly o výsledku zápasu. Po vyhození Hrachovského vyrazil do protiútoku Macuh a přesně našel Daniela Spratka, jenž poslal kotouč mimo dosah Postavovy vyrážečky. Zubrům nepomohla ani hra v šesti, výhru Šumperka ještě těsně před sirénou zpečetil do prázdné brány Rok Macuh.

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Moc si ceníme vítězství na ledě Přerova. Nicméně pořád jsme ve fázi přípravy. Obě mužstva si dnes zase něco zkoušela a ačkoliv dnes hrál Přerov téměř v plné sestavě, pořád to vnímám jen jako přípravu a jednu z možných cest, jak zvládnout sezónu. Musím pochválit oba gólmany, dnes podali skvělý výkon. Z mého pohledu bude Přerov v sezóně patřit k těm top týmům.“

Vladimír Kočara (HC Zubr Přerov): „Šumperk vyhrál zaslouženě. Od první minuty chtěl zvítězit, my jsme si šli zahrát. Jenom díky Míšovi v bráně byl výsledek i do poslední třetiny pro nás příznivý. Také Šumperku zachytal Holas. Celkově musím soupeři pogratulovat, uspěl po zásluze.“

Autor: red., Michal Krobot, Petr Komárek - DŠ