Teplota: 10 / 3 - PoloJasno

HC Zubr Přerov vs Draci Pars Šumperk 4:3p

17. listopadu 2022 - 10:26

HC Zubr Přerov vs Draci Pars Šumperk zdroj: DŠ

Draci v dalším venkovním utkání zavítali ve středu 16. listopadu na led přerovských Zubrů. V první třetině padla jediná branka a to na straně hostujícího celku. První gól v dresu Šumperka si připsal Lukáš Nedvídek. Ve druhé periodě pak svěřenci Lukáše Majera přidali další branku, a to zásluhou Ondřeje Hrachovského. Do závěrečné části hry tak nastupovali Draci s dvougólovým náskokem. Přerov ale hned v jejím úvodu snížil stav utkání a po nedovoleném zákroku jednoho ze šumperských hráčů následně vyrovnal. Třetí dvacetiminutovka hostujícímu celku vůbec nevoněla, naopak Zubři předvedli parádní obrat. Draci se však nevzdávali a bojovali dále. Necelých šest minut před koncem utkání se na Šumperk přece jen usmálo štěstí. V přesilovce vyrovnal šumperský kanonýr Lukáš Žálčík a tak o výsledku muselo rozhodnout až samotné prodloužení, kde se se ukázalo pravidlo “nedáš, dostaneš”.

Branky a nahrávky: 41. Süss (Černý), 45. Pechanec (Krisl, Černý), 49. Doležal (Gréč, Svoboda), 62. Březina (Pechanec) – 6. Nedvídek (Průžek, Žálčík), 33. Hrachovský (Eliáš, Kohút), 55. Žálčík (Nedvídek, Průžek). Rozhodčí: Kopal, Petružálek – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 1003. Střely na branku: 49:35. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3 - 4:3.

Přerov: Postava – Černý, Kudělka, Krisl, Ševčík, Novotný, Gréč – Svoboda, Süss, Doležal – Březina, Pechanec, Kratochvíl – Dvořák, Macuh, Goiš – Svoboda, Ministr, Dobša – Indrák.

Šumperk: Hamalčík (49. Lackovič) – Dudycha, Hrachovský, Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Michálek – Průžek, Nedvídek, Žálčík – Svoboda, Šuhaj, Jelínek – Vachutka, Kohút, Bernat – Křemen, Horký, Jouza.

Utkání začali aktivněji domácí hokejisté a díky tomu byly první dvě šance ne jejich straně. V obou případech ale pohotově zakročil Petr Hamalčík a Draci se mohli začít soustředit na útočení. Žálčík našel volného Průžka, který poslal šikovně umístěnou žabkou mezi kruhy Lukáše Nedvídka do velké šance. Nedvídek chladnokrevnou střelou otevřel gólový účet zápasu a Šumperk šel do vedení. Po polovině první třetiny se dostal do dobré střelecké pozice Dvořák, Hamalčík si ovšem puk bezchybně našel. Další branky už nepřišly a hokejisté Parsu odjeli do kabin s jednobrankovým vedením.

Prostřední část patřila opět Drakům, především tedy z výsledkového hlediska. V první polovině druhé třetiny se do šance dostal pouze kapitán Draků Lukáš Žálčík, ve finální situaci ale promáchl a poloprázdná klec Přerova zůstala nepotrestána. Poté převzali iniciativu domácí Zubři. Přerovští měli více ze hry a dokázali si vytvářet jednu nebezpečnou šanci za druhou. Lukáš Majer si dokonce musel vybrat oddechový čas. A tohle rozhodnutí bylo pro druhou třetinu klíčové, svoje svěřence uklidnil. Přes osu Kohút – Eliáš se potom puk dostal na modrou čáru k Ondřeji Hrachovskému, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Třetí dvacetiminutovka začala pro Šumperk jako noční můra. Vstoupil do ní sice s dvoubrankovým vedením, ale po aktivním nástupu Zubrů tento stav dlouho neplatil. Jan Süss snížil stav utkání už po čtrnácti sekundách a Přerov byl na koni. Za čtyři minuty srovnal střelou do horní části brány Antonín Pechanec a za další čtyři minuty obrat dokonal Tomáš Doležal. Draci se ale nevzdali, a i přestože byli opaření přerovskými góly, dokázali se koncentrovat k finálnímu tlaku. Přesilovou hru využil po přihrávce Nedvídka Lukáš Žálčík a šlo se do nastaveného času. Ten pro domácí rozhodl David Březina a druhý bod tak zůstal v Přerově.

Lukáš Majer (Draci pars Šumperk): „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, bohužel jsme to nepotvrdili více brankami a odskočili jsme jen na 1:0. Ve druhé třetině se to opakovalo. Přerov tam sice měl hodně přesilovek, ale drželi jsme se systému a plánu. Ve třetí třetině soupeře nabudil první vstřelený gól a nám se pak těžce zastavoval jejich nápor. Jsme rádi, že jsme to ukopali aspoň na bod. Tlak Přerova ve třetí části byl extrémní, na druhou stranu musíme takové zápasy rozhodovat aspoň v prodloužení.”

Robert Svoboda (HC Zubr Přerov): „Věděli jsme, co nás čeká. Mluvili jsme o tom, že Šumperk je bojovný tým. Dvě třetiny to ale z naší strany nebylo dobré, byli jsme horším mužstvem. Klobouk dolů, že to hráči nezabalili. Rychlý gól na začátku třetí třetiny nás vrátil do hry. Podařilo se to otočit na naši stranu, ale myslím si, že soupeř si spravedlivě odváží bod.”

Autor: red., Tereza Pospíšilová, Michal Krobot - redakce DŠ