Teplota: 10 / 4 - obcasny-Déšť

HK Nový Jičín vs Draci Šumperk 1:5

13. února 2020 - 07:33

Draci Šumperk vs HK Nový Jičín zdroj foto: Draci Šumperk

Šumperští hokejisté mají za sebou další utkání základní části 2. hokejové ligy 2019/2020, skupiny Východ. V Novém Jičíně ve středu 12. února nedali domácím větších šancí na úspěch, již po první třetině vedli 2:0. V následující dvacetiminutovce odskočili do stavu 5:1 a tento výsledek nakonec vydržel až do závěrečné sirény. V posledních třech utkáních Draci získali plný počet bodů při výborném skóre 25:6. Na úspěchu se podílel unikátním hattrickem Jan Milfait, který kromě gólu při hře pět na pět dal branku i v oslabení a také v přesilovce.

Branky a nahrávky: 31. Pecha - 17. Milfait, 19. Pokorný (Sedlák, Milfait), 24. Vachutka (Jaroš, Kabelka), 28. Milfait (Sedlák, Jaroš), 37. Milfait (Jaroš, Vachutka). Rozhodčí: Šutara - Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 385. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Nový Jičín: Šimonů - Rufer, Tomeček, Hruška, Váňa, Kožený, Holáň, Tolokonnikov - Plitko, Macuh, Kuba, Poruba, Palička, Finsterle, Štefka, Irgl, Pecha, Lehečka, Hilšer

Šumperk: Peksa - Kabelka, Gewiese, Řezáč, Drtil, Haloda, Sedlák, Plhal - Milfait, Horký, Vachutka, Jaroš, Urban, Hroch, Spratek, Haluza, Müller, Pokorný, Scheuter, Antonov, Kofroň

Šumperští Draci po dvou vysokých vítězstvích přidali třetí. Na ledě Nového Jičína nepustili domácí tým do vedení a nakonec po zásluze odvezli tři body.

Začátek utkání přitom nahrával do karet spíše domácím, kteří několikrát prověřili pozornost Marka Peksy. Ten ale pochytal veškeré šance Ďáblů, Draci přežili i oslabení hned v úvodu, kdy se sám Peksa provinil proti pravidlům. Za stavu 0:0 již v blížícím se závěru třetiny přišla další početní výhoda Nového Jičína a v ní se již skóre měnilo. Ovšem ve prospěch Draků. Gólem v oslabení se blýskl Jan Milfait, který tak započal svůj velký večer. A domácím bylo do konce třetiny ještě hůř. O dvě minuty později se totiž prosadil Dominik Pokorný.

Ve druhé třetině pak již kráčel Šumperk za vítězstvím. Již po třech a půl minutách se tentokrát prosadil Daniel Vachutka, který zakončil po přihrávce Jaroše. Ve 27. minutě zamířil na trestnou lavici Jaroslav Tomeček a Šumperk první přesilovou hru v utkání využil. Autorem branky se po souhře Jaroše se Sedlákem stal Jan Milfait.

Na góly bohatá druhá třetina pak nabídla i zásah domácích. Chvíli po polovině utkání se prosadil Daniel Pecha. Jenže poslední slovo měli Draci. Gólovou tečku za utkáním učinil v závěru druhé třetiny Jan Milfait, který při hře pěti proti pěti završil svůj hattrick, když všechny branky vstřelil v jiném poměru hráčů na ledě.

Ve zbytku utkání již gól nepadl, Draci si z Nového Jičína vezou jasné vítězství 5:1 a dobrou formu před velmi náročným a těžkým duelem dalšího kola, kdy míří na led Havlíčkova Brodu.

Řekl po zápase:

trenér Martin Janeček foto: archiv šumpersko.net - M. Jeřábek

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Do první třetiny jsme vkročili vlažně a domácí byli lepším týmem. Za vedení v první třetině vděčíme Marku Peksovi a využití dvou drobných chyb domácích. Od druhé periody jsme zapnuli na trošku vyšší level a až do konce jsme zápas s přehledem dohráli. Už teď je třeba začít se připravovat na těžký zápas v Havlíčkově Brodě.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda

Draci Šumperk vs HK Nový Jičín   zdroj foto: Draci Šumperk