Zdravotní indispozice řidiče během jízdy

24.04.2024 - Zdravotní indispozice řidiče během jízdy - Skončila...

Teplota: 15 / 3 - PoloJasno

HK Nový Jičín vs Draci Šumperk 3:6

28. listopadu 2019 - 18:01

ilustrační snímek zdroj foto: archiv Draci Šumperk - Věra Václavková

Šumperští hokejisté opět navýšili ve středu 27. istopadu vedení v čele tabulky. Po velmi zdařilé desetiminutovce vedli v Novém Jičíně již 3:0, nakonec odvrátili vzepětí soupeře a dokráčeli za vítězstvím 6:3. A protože ostatní soupeři v čele tabulky tratili body, tak se náskok na druhý Havlíčkův Brod navýšil již na plných 13 bodů. Gólem a dvěma asistencemi se v Novém Jičíně zaskvěl obránce Daniel Kabelka, naopak duel nedohrál útočník Daniel Spratek. Ten inkasoval ve třetí třetině trest na pět minut a do konce utkání.

Šumperk vyhrál jubilejní desáté utkání v řadě a v listopadu ještě neztratil ani bod. Teď ho však čeká nesmírně náročný duel v Havlíčkově Brodu.

Branky a nahrávky: 13. Poruba (Macuh), 29. Kafka (Tolokonnikov, Poruba), 60. Finsterle (Macuh) - 1. Vachutka (Kofroň, Milfait), 4. Milfait (Vachutka, Kabelka), 11. Jaroš (Sedlák, Drtil), 25. Kofroň (Spratek, Haloda), 46. Kabelka (Drtil), 50. Spratek (Pokorný, Kabelka). Rozhodčí: Šutara - Vengřín, Bartek. Vyloučení: 8:6, navíc Krejčiřík (SUM) 10 minut vražení a Spratek 5 + do konce utkání hrubost. Využití: 1:2. Diváci: 268. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

HK Nový Jičín: Šimonů - Rufer, Váňa, Krutil, Metelka, Hruška, Kobylík, Tomeček, Tolokonnikov - Poruba, Irgl, Kafka, Finsterle, Pecha, Štefka, Králík, Macuh, Palička, Slovák, Plitko, Krupa

Draci Šumperk:  Peksa - Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Haloda, Řezáč, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Pokorný - Krejčiřík, Scheuter, Hroch - Horký, Müller, Haluza - Urban

Draci mířili na led předposledního celku tabulky jako favorit. Podobný úděl zvládli v minulém kole, když na své půdě porazili Moravské Budějovice, byť po boji. Tentokrát ale duel nabral jasných obrysů hned od úvodních minut. Či dokonce i vteřin.

Totiž hned 42 vteřinách se dostali Draci do vedení, z prvního útoku v zápase. Akci rozjel Milfait, přes Kofroně doputoval kotouč k Danilu Vachutkovi, který návrat po krátkých zdravotních potížích oslavil tak, jak jsou u něj letos příznivci Draků zvyklí - gólem. Rychlé vedení záhy Šumperk navýšil. V polovině čtvrté minuty se Vachutka tentokrát pasoval do role nahrávače a JAN MILFAIT nedal domácímu brankáři Šimonů šanci - 2:0.

Draci i v dalším průběhu ovládali dění na ledě a v 11. minutě přidali třetí zásah. Po souhře Drtila se Sedlákem se autorem branky stal Tadeáš Jaroš. Hosté tak během deseti vteřin dokázali potrestat vyloučení Novojičínských. Ti však zbraně nesložili a naopak se ještě dvakrát vrátili v utkání na rozdíl dvou branek. Poprvé ve 13. minutě, kdy snížil slovinský snajpr Rok Macuh.

Do druhé třetiny vstoupili lépe znovu Draci a ve 25. minutě přidal další zásah v šumperském dresu Adam Kofroň. Ani tentokrát ale tříbrankový, a tedy vcelku pohodlný, náskok šumperskému celku nevydržel dlouho. O čtyři minuty později se prosadil Dominik Kafka.

Do poslední třetiny tak šly oba týmy za stavu 4:2 pro hosty. A ti znovu brzo odskočili. Ve 46. minutě se vracel z trestné lavice Daniel Kabelka, načež na něj domácí zadáci zapomněli a po přiťuknutí Drtila se obránce Draků prosadil. A když v 50. minutě přidal již šestý šumperský gól Daniel Spratek, bylo prakticky o osudu duelu rozhodnuto. Domácím se podařilo korigovat skóre až v čase 59:59, gól Lukáše Finsterleho byl ale již jen kosmetickou úpravou stavu.

Draci tak zvládli duel na půdě Nového Jičína a mohou se tak naplno připravovat na náročný zápas dalšího kola, kdy je čeká horká půda havlíčkobrodské Kotliny.

Řekl po zápase:

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Myslím, že jsme svoji roli favorita splnili a od začátku jsme zápas ovládali. Už teď je však třeba soustředit se na vyvrcholení měsíce, kterým je zápas v Havlíčkově Brodě.“

Autor: red., Jaroslav Svoboda, zdroj foto: Draci Šumperk

ilustrační snímek                              zdroj foto: archiv Draci Šumperk - Věra Václavková