HOKEJ:BK Mladá Boleslav vs Salith Šumperk 6:1

12. září 2013 - 08:35

Draci z Mladé Boleslavi body nevezou

logo Draků

Ve středu 11.září odehráli Draci první zápas hokejová sezóny 2013/2014. Pro hokejisty Šumperka los ale nebyl ani tentokrát milý, hned v prvním kole vyzval družinu Radka Kučery jeden z hlavních favoritů soutěže, celek BK Mladá Boleslav.

Salith do utkání naskočil s gólmanem Zlína a loňským lapačem Olomouce v brance, Liborem Kašíkem. Už na samém počátku klání šli do vedení domácí, následně odskočili na rozdíl dvou branek. Stáhnout náskok Bruslařů se podařilo v jedenácté minutě Jakubu Hulvovi. Jenže výběr Františka Výborného utekl vteřinu před koncem první periody už na 3:1. Své vedení Boleslavští ještě o branku navýšili v průběhu druhé části. V poslední třetině zápasu favorit završil na 6:1 a zajistil si tak první tři body do tabulky.

Podrobnosti:Třetiny: 3:1, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 3. Vrbata (Toman, Výborný), 9. Lenc (Pabiška, Výborný), 20. Lenc (Toman, Výborný), 34. Klimenta (Broš, Bohunický), 46. Loskot (Jiránek), 53. Klimenta (Broš, Jindra) – 11. Hulva (Žálčík, Brunec) . Rozhodčí: Vyloučení: 8:9 Využití:1:0 V oslabení:0:1 Diváci:2198  Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1 .

Ml.Boleslav:Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Pojkar, Kurka – Lenc, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Rys, Koudelka, Demel – Marek, Loskot, Jiránek – Podsedníček

Šumperk:Kašík – Holík, Novotný, Staněk, Moskal, Plášek, Sedlák, Bail, Brunec, Hulva, Žálčík, Tesařík, Starý, Haas, Půhoný, Červenka, Chomič, Skoumal, Langr, Navrátil

Autor: red.,hokejsumperk