Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 15. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

15.04.2024 - Pondělí

Teplota: 15 / 11 - obcasny-Déšť

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

HOKEJ: Celý tým si šel za vítězstvím!

28. října 2019 - 08:16

Zpět na seznam článků

Pochválil svěřence trenér Martin Janeček

HOKEJ: Celý tým si šel za vítězstvím!

trenér Martin Janeček foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Mělo to být drama, napínavý souboj dvou nejlepších týmů skupiny Východ. Jenže Draci předvedli proti Havlíčkovu Brodu s největší pravděpodobností nejlepší výkon dosavadního průběhu sezóny. Kromě pár sekvencí druhý tým tabulky k žádnému tlaku nepustili. Soustředěný výkon vyústil v pozvolné narůstání náskoku až na konečný a jednoznačný výsledek 6:1.

Trenér Martin Janeček během letní přípravy slíbil, že tým naučí vyhrávat. Úkol, jak se zdá, splněn. Po vysokém vítězství 11:1 s Novým Jičínem zase moc dobře tušil, že by mohla hladká výhra v hlavách hráčů zůstat. „Musíme se začít okamžitě chystat na důležitý sobotní zápas,“ hlásal pár minut po dvojciferném vítězství, s odhodláním a zapálením pro další úkol. A Draci opravdu náročný duel s těžkým soupeřem zvládli. S plnou koncentrací a neutuchajícím odhodláním. Fanoušci pak během utkání jméno šumperského kouče s velkou slávou provolávali. Reakce? „Určitě to potěší a pohladí, ale jednoznačně to díky patří hráčům, kteří po hlavách padají do střel, dřou v tréninku a je to bolí,“ prozradil po vítězném utkání s Havlíčkovým Brodem šumperský lodivod.

trenér Martin Janeček foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Když po zápasové pauze prohráli doma šumperští hokejisté se Žďárem nad Sázavou, zavládla mezi fanoušky mírná nervozita. Nepřichází po skvělém startu do sezóny krize? Nuže šumperští hokejisté se z první prohry v sezóně nesložili, naopak. Následně vyhráli tři zápasy v řadě se souhrnným skóre 21:3. A zvláště porážka druhého týmu tabulky musí těšit. Zvláště po tak jednoznačném průběhu a po skvělém výkonu celého týmu. „Nejdůležitější bylo, že jsme se od minulého zápasu soustředili na tento, který byl zase určitým vyvrcholením nějakého období. I koncentrace v samotném utkání. Snažili jsme se soustředit na naši hru, na nátlakovou hru. Získávali jsme z toho kotouče a možná, kdybychom měli v první třetině trošku více štěstíčka, tak bychom v ní mohli získat větší náskok. A třeba by to bylo zase na škodu,“ ohlédl se za důležitým faktorem celého utkání Janeček.

Nepopíratelným faktem je, že právě přesilovky se na konečném skóre podepsaly výraznou měrou. Draci vstřelili v početní výhodě tři góly, hosté svůj jediný. A Šumperk se hlavně nedostal do problémů jako v prvním vzájemném zápase. „Soupeř se nás snažil zase rozhodit. Ale tentokrát jsme se vyvarovali toho, co se stalo v Havlíčkově Brodu, kdy jsme se za stavu 3:0 nechali zbytečně vylučovat a vlastní nekázní jsme si zápas zkomplikovali. Dnes na útočnících, obráncích i výborném brankáři bylo vidět, že si jdeme za vítězstvím,“ chválil Janeček své svěřence.

A zatímco těm se dařilo, i přes čtyři vyloučení, držet disciplíny, hosté na své fauly, byť se je snažili následně často rozporovat u hlavního rozhodčího, doplatili třemi góly v oslabeních. „Jestli se hostům nějaké výroky rozhodčích nelíbily, to je soupeřova věc. My se chceme soustředit na to, abychom mohli hrát svou hru a mohli ji hrát v pěti. Samozřejmě i u nás nějaká oslabení přijdou a z našeho pohledu také se stane, že cítíme křivdu. Ale to k hokeji patří. Chyby dělají hráči i my trenéři na střídačce, má na ně právo i rozhodčí. Musíme ale takovou situaci skousnout a soustředit se opravdu na hru tak, abychom dovedli zápas k vítězství,“ naznačil svou filozofii přístupu k řešením těchto diskutabilních momentů v zápase Martin Janeček.

Právě on se po dlouhé době stal i trenérem, kterého fanoušci vyvolávají. „Určitě to potěší a pohladí. Ale jednoznačně to díky patří hráčům, kteří po hlavách padají do střel, dřou v tréninku a je to bolí. Musím říci, že se s nimi výborně pracuje. Trenéra můžeme oslavovat možná na konci sezóny, teď je to ale vše o hráčích a ti si momentálně zaslouží ovace,“ znovu skromně pochválil svůj kádr Martin Janeček, jehož popularita u šumperských diváků velkým tempem roste.

Šlágr zápasu pak přinesl i parádní atmosféru zápasu, kterou poznamenala i roztržka v hledišti. „Samozřejmě jsme si toho všimli. Ale nabádal jsem hráče, protože bylo vidět, že pokukují po tom, co se tam děje, ať se i nadále soustředí na hru. Potřebovali jsme dohrát konec druhé třetiny, s přehledem a v klidu, náskok nebyl ještě tak velký,“ komentoval situaci v hledišti, která pak mohla mít svůj dopad i na dění na ledě. Během těchto chvil pak Daniel Vachutka využitou přesilovkou zvýšil již na 4:1.

V Šumperku pak padl jen pár dní starý rekord sezóny v podobě 1234 diváků ve Vrchlabí. Ten šumperský sumář příznivců čítal ještě o 54 diváků více, tedy 1288. A zápas provázela strhující a bouřlivá atmosféra, kterou během duelu vytvořily oba sektoru. Ten šumperský byl po zápase samozřejmě šťastnější, což se podepsalo i na bouřlivých ovacích diváků po zápase. „Atmosféra byla parádní a všichni víme, že diváci jsou pro nás šestý hráč v poli na ledě. Je to nádherný, fanoušci nás podporují a my se jim snažíme dělat radost hrou. Myslím si, že to momentálně skvěle dohromady funguje a jsem moc rád, že dnes jsme jim výsledkem mohli udělat radost,“ uzavřel Martin Janeček hodnocení utkání.

Autor: red., Jaroslav Svoboda, foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Fotogalerie

trenér Martin Janeček             foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.