Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 01. prosince 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Hračky ze sbírky Kamily Kubáškové

30.11.2020 - Hračky ze sbírky Kamily Kubáškové - Pozvánka na...

Počasí

01.12.2020 - Úterý

Teplota: 0 / -1 - Zataženo

02.12.2020 - Středa

Teplota: 0 / -2 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

21. května 2020 - 19:53

Zpět na seznam článků

Co klub a fanoušky čeká?

HOKEJ. Draci opět v Chance lize!

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu foto: archiv šumperko.net

Draci podali přihlášku do Chance ligy s předstihem, ovšem nadále pokračovala složitá jednání, aby tuto soutěž bylo možné hrát.

K dnešnímu dni ( čtvrtek 21. května) tedy můžeme oficiálně prohlásit, že Draci budou hrát v sezóně 2020/2021 Chance ligu, tedy druhou nejvyšší hokejovou soutěž v Česku.

Ředitel klubu, Vladimír Velčovský, vydal pro klubový web toto prohlášení: „Sezóna bude velice těžká. Prakticky celý svět je během několika měsíců vzhůru nohama. Několik stěžejních partnerů klubu se dosud nevyjádřilo, jestli jsou schopni klubu pomoci. Někteří zůstávají na stejných pozicích, jiní museli, alespoň prozatím, podporu ukončit. Také z tohoto důvodu si nedokáži představit, že by se soutěž měla hrát bez diváků, nebo pouze s omezeným počtem. Ekonomika bude trvale ovlivňovat činnost klubu, to je si potřeba férově říci.

Po důkladném zvážení všech rizik, a naopak prestiže nabízené soutěže, jsme se rozhodli soutěž přihlásit a udělat maximum pro potěchu hokejového fanouška na Šumpersku nebo i ze vzdálenějšího okolí. Snahou klubu bude se pohybovat v klidných vodách tabulky, naplňovat Škoda arénu a hlavně dodržovat všechny své závazky. Kdo má vůli jakkoliv pomoci, cestu si jistě najde. Pro fanouška je nejsnazší cestou přijít se podívat na zápas. Právě pro věrné fanoušky tak připravujeme velice výhodnou permanentní vstupenku.

V souvislosti se šířením koronaviru a přijatými hygienickými opatřeními jsme se rozhodli, že první část letní přípravy bude individuální. Bylo to poměrně složité rozhodování, neboť jsme v Šumperku započali s týmovou letní přípravou, která měla své nesporné klady. Ovšem například naše kabina a její uspořádání prakticky vylučují její použití za současných podmínek. Pokud se podíváme do jiných sportů, vidíme, že prakticky ihned se započatým společným tréninkem se objevily případy nákazy. Také tomuto se chceme vyhnout a smyslem tohoto rozhodnutí je maximálně chránit zdraví všech hráčů.

Na závěr této individuální přípravy budou hráči procházet vstupními testy v prostředí supermoderního centra AC Baluo univerzity Palackého v Olomouci. To nám dá představu o tom, jak poctivě hráči k této fázi přípravy přistoupili a jestli budou s týmem pokračovat i po 13. červenci, kdy začíná zkrácená suchá příprava. Následovat bude bezprostředně led a přípravné zápasy.

Z výše uvedených důvodů budeme složení týmu zveřejňovat až po začátku společné fáze přípravy a prokázání kvalit každého hráče. Věříme, že fanoušci budou shovívaví, jelikož tímto rozhodnutím chráníme vyjednávací pozici jak pro klub, tak pro samotné hráče.

Při obrovském respektu k soutěži doufáme, že připravíme klub na důstojné a úspěšné účinkování ve druhé nejvyšší lize. Fanoušci i město Šumperk si celostátní profesionální soutěž zaslouží.“

Co klub a fanoušky v Chance lize čeká?

Určitě to budou nové dresy, které nebudou převratnou revolucí, ale spíše evolucí těch stávajících.

Draci navázali spolupráci s extraligovými Vítkovicemi. Nejedná se o spolupráci na bázi farmy, z toho jsme vyléčeni, ale o trvalé hostování dvou až šesti hráčů v Šumperku. Již vytipovaní hráči z kádru Draků potom budou mít vyřízené střídavé starty do Vítkovic s ambicemi dostat šanci v některém z jejich utkání.

V rámci spolupráce sehraje A tým Vítkovic přípravné utkání s Draky v Šumperku, což bude pro hokej velkým svátkem

Hokejový klub přiravuje výhodnou permanentku, na kterou bude možné, pokud bude zakoupená včas, navštěvovat také přípravná utkání klubu.

Celá Chance liga je vysílaná na placené internetové televizi Hokejka tv.

Autor: red., redakce Draci Šumperk

Fotogalerie

Ing. Vladimír Velčovský ředitel klubu     foto: archiv šumperko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

ŠumpeRUN 2020 III

ŠumpeRUN 2020 III

Fotek: 64
Přidáno: 16.09.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.