Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Krajem projede cyklistický závod Czech Tour

24.07.2024 - Krajem projede cyklistický závod Czech Tour - Mezi...

Počasí

24.07.2024 - Středa

Teplota: 22 / 17 - Bouřky

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 13 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

HOKEJ: Druhá liga v novém formátu!

19. června 2024 - 13:21

Zpět na seznam článků

Jak vypadá jízdní řád Šumperka

HOKEJ: Druhá liga v novém formátu!

Draci Šumperk zdroj: archiv

Zástupci druholigových klubů na pátečním aktivu schválili finální podobu nového ročníku druhé ligy. Sedmadvacet účastníků třetí nejvyšší hokejové soutěže bude opět rozděleno do dvou skupin, tentokrát se však bude lišit jejich počet. Zatímco východní skupina se odehraje ve třinácti týmech, v té západní bude o jeden mančaft více. A právě z tohoto důvodu čeká obě skupiny řada změn, které si nyní představíme. A aby toho nebylo málo, těšit se můžete i na kompletní druholigový program Draků.

Herní systém soutěže

ZÁKLADNÍ ČÁST

Zatímco čtrnáct družstev se ve skupině „Západ“ utká tříkolově každý s každým (39 utkání), třináct družstev ve skupině „Východ“ odehraje pouze 26 kol systémem doma – venku, což dohromady znamená 24 utkání pro každý tým. V každém kole tak bude při počtu třinácti mančaftů vždy jeden tým stát.

NADSTAVBOVÁ ČÁST SKUPINY VÝCHOD

Zde nastává nejvýraznější změna letošní sezóny. Oproti loňskému ročníku se ruší nadstavba a předkolo play off skupiny „Západ“ a vzniká zcela nová forma nadstavbové části skupiny „Východ“.

V nadstavbě se týmy rozdělí do dvou skupin. Skupina „A“ se bude skládat z týmů, které se po základní části umístí na 1. – 7. místě a skupinu „B“ budou tvořit týmy, které se po základní části umístí na 8. – 13. místě. Mužstva ve skupině „A“ se utkají tříkolově každý s každým (18 zápasů) o co nejlepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů s tím, že se v této části soutěže započítávají i výsledky ze základní části.

V šestičlenné skupině „B“ se mužstva utkají tříkolově každý s každým (15 zápasů) o poslední volné místo zajišťující účast v play off. Tým, který ve skupině skončí na posledním místě bude následně bojovat o udržení ve druhé lize. V této části soutěže rovněž platí, že se započítávají výsledky i ze základní části.

PLAY OFF

Vyřazovací boje se uskuteční ve stejném formátu jako loni. Osmifinále a čtvrtfinále se odehraje v rámci skupiny na tři vítězná utkání, kdežto semifinále a finále se odehraje na čtyři vítězná utkání křížem mezi skupinami. Novinkou pro letošní ročník je „nekonečné“ prodloužení během 5. – 7. utkání semifinále a finále play off druhé ligy, tedy žádné nájezdy!

O UDRŽENÍ VE II. LIZE

Družstvo umístěné po základní části na 14. místě ve skupině „Západ“ a družstvo umístěné v nadstavbové části skupiny „B“ na 6. místě sehrají jedno kolo play down na dvě vítězná utkání o udržení ve II. lize.

Složení skupin II. ligy pro sezónu 2024/2025

SKUPINA „ZÁPAD“:HC Baník Příbram, HC Stadion Vrchlabí, HC Tábor, Slovan Ústí nad Labem, HC Děčín, MOSTEČTÍ LVI, HC Kobra Praha, HC Benátky nad Jizerou, IHC Králové Písek, HC Stadion Cheb, TJ HC Řisuty, HC Wikov Hronov, HK Kralupy nad Vltavou, SK Kadaň.

SKUPINA „VÝCHOD“:DRACI PARS ŠUMPERK, Hokej Vyškov, AZ Havířov, HC Bobři Valašské Meziříčí, HC ISMM Kopřivnice, BK Havlíčkův Brod, SHKM Baník Hodonín, HK Nový Jičín, HK Opava, SKLH Žďár nad Sázavou, HHK Velké Meziříčí, Technika Hockey Brno, HC LERAM Orli Znojmo.

Druholigový program šumperských Draků

Svěřenci Tomáše Sedláka a Radka Fischera zahájí novou sezónu ve středu 18. září na ledě Nového Jičína. Před domácím publikem se pak poprvé představí následující sobotu, kdy změří síly s Hodonínem. Hracími dny tedy zůstávají středy a soboty, až tedy na jednu výjimku. Atraktivní souboj s Havlíčkovým Brodem sehraje Šumperk na domácí půdě netradičně ve sváteční pondělí 28. října.

Kompletní rozpis všech utkání naleznete ZDE.

 

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Fotogalerie

Draci Šumperk             zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.