HOKEJ:HC Dukla Jihlava vs Salith Šumperk 3:2

27. září 2014 - 23:04

Bodová šňůra Draků pokračuje

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V sobotu 27. září zamířili hokejisté Salith Šumperk na Vysočinu do Jihlavy. Druhá nejvyšší hokejová soutěž pokračovala sedmým kolem.

Gólová podívaná o sobě dala vědět ve stánku žlutočervených na počátku závěrečné části, bohužel pro Draky hned dvakrát skórovala Jihlava. Salith měl v závěru zápasu velké příležitosti.

Čtrnáct vteřin před koncem bylo po úmyslném posunutí domácí branky nařízeno trestné střílení. Tomáš Sedlák naznačil střelu a následně překonal Kacetla učebnicově provedeným bekhendovým blafákem – 2:2. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V jeho poslední minutě ujel hostující defenzivě Adam Zeman. Jihlavský snajpr poté zakončil svůj úprk mezi Koutského betony – 3:2. Bonusový bod tak v dramatickém klání získal domácí celek.

Jihlava sice nakonec získala výhru v prodloužení, bodová šňůra Draků však pokračuje!

Podrobnosti: Třetiny: 0:0, 0:0, 2:2 - 1:0.

Branky a nahrávky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žalčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák - TS . Vyloučení: 4:6 . Diváci: 1328 . Střely na branku: 36:30 . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2 . Nejlepší hráči utkání: Adam Zeman - Daniel Zelenka.

Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras

Šumperk: Zelenka (44. Koutský) – Drtil, Dietz, Holík, Gewiese, Slavík, Novotný, Sedlák – Brunec, Vachutka, Haas, Cink, Staněk, Berger, Plášek, Moskal, Velecký, Vávra, Kužílek, Žalčík

Řekli po zápase:

František Zeman (HC Dukla Jihlava): "Chystali jsme se, že přijede střelecky schopný tým. To, že se první dvě třetiny nic nedělo, není úplně pravda. Myslím si, že toho bylo hodně k vidění, ale góly začaly padat až ve třetí třetině. My jsme byli tím šťastnějším týmem, který odskočil na 2:0. Bohužel zodpovědnost některých hráčů za tohoto stavu byla tristní. Soupeř po snížení na 2:1 za tím vyrovnávacím gólem šel a bohužel musím zopakovat, že přístup těch hráčů, kteří byli na ledě, nebyl takový, jaký by měl být. O ten gól jsme si koledovali a soupeř ho dal. Gól jsme pak sice dali v prodloužení, ale rozhodnout jsme mohli už v základní hrací době."

Radek Kučera (Salith Šumperk): "První dvě třetiny to bylo hodně vyrovnané, ale musím říct, že nás Jihlava dostávala pod tlak. Hlavně po našich chybách, kdy jsme byli nedůrazní v našem obranném pásmu. Ve třetí třetině bohužel po naší hrubé chybě padl gól, vzápětí pak druhý. Potom jsme se trochu zvedli, říkali jsme si, že to zkusíme a dopadlo to, jak to dopadlo. Dostali jsme se na skóre 2:2, ale bohužel už jsme to do vítězného konce nedotáhli. Pokud děláme takové chyby, tak bohužel neuspějeme. Když jsem jel do Jihlavy, říkal jsem si, že bod by byl zlatý. Takže je to dobré, ale určitě to mohlo být lepší."

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv