HOKEJ:HC Rebel Havlíčkův Brod vs Salith Šumperk 2:1

25. ledna 2014 - 22:14

Draci výhru nevezou

logo Draků

V sobotu 25.ledna se vydal v rámci 43.kola I.hokejové ligy klub Salith Šumperk na Vysočinu, kde je očekával HC Rebel Havlíčkův Brod.

Domácí příznivci na tribunách nemuseli dlouho čekat na první radost. V 5.minutě dopravil kotouč za Štůralova záda Marek Drtina. Možná překvapivě byla rychlá trefa havlíčkobrodského obránce na dlouho poslední, po čtyřiceti minutách svítil stav stále nejtěsnější 1:0. Zásadní moment nastal na počátku třetí třetiny, kdy domácí poslal do vedení 2:0 Bohumil Jank. Za Šumperk snížil na 1:2 až obránce Tomáš Sedlák.

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 5. Drtina (Maliník, Stach), 42. Jank (Rousek) – 50. Sedlák (Dudáš, Moskal) . Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba . Vyloučení: 7:4 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 843 . Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:1 .

Havl.Brod:Dolejš – Kolafa, Drtina, Jank, Vágner, Semrád, Korím, Zítka, Plášil – Stach, Polodna, Maliník – Rousek, Tomi, Berger – Kadlec, Štumpf, Stehlík – Kučera, Kozlík, Štěpánek

Šumperk:Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Pastor, Starý – Půhoný, Plášek, Cink – Žalčík, Moskal, Staněk – Skoumal, Semorád, Brunec – Langr, Chomič

Ohlasy po zápase:

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod):“ Úvod zápasu byl jasně v naší režii. Hned v první minutě jsme si vytvořili gólovku, pak jsme dali i gól. Do konce třetiny jsme mohli ten náskok navýšit. Od druhé třetiny se divákům moc nemohlo líbit to, co se dělo na ledě. Hosté hráli brejkový hokej a měli tam několik samostatných nájezdů, které Dáňa Dolejš skvěle vychytal. Ve třetí třetině jsme dali gól a mysleli si, že se uklidníme, ale opak byl pravdou. Hosté vzápětí snížili. My jsme jim nabídli ve třetí třetině ohromné množství přesilovek. Byly tam čtyři fauly a někteří hráči si to zítra zodpoví. Toho vítězství si nesmírně vážíme, protože pořád bojujeme o to čtvrté místo.“

Radek Kučera (HK Hokej Šumperk 2003): „Zápas jsme začali slušně, ale udělali jsme tam jednu velkou chybu, kdy nám tam přejel bek z modré čáry přes našeho hráče a byl z toho gól. Pak už to bylo celkem vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Pak jsme ale dostali gól ze čtyřminutového oslabení, kdy jsme nedobruslili hráče. Nějaké šance tam byly, ale neproměnili jsme ani trestné střílení. Musíme proměňovat víc šancí. Strašně se nadřeme na gól a nevyužíváme šance, které nám soupeř nabídne. Škoda, že jsme nevyrovnali alespoň na 2:2, protože ten bod jsme si minimálně zasloužili.“

Autor: red.,hokejsumperk