21. srpna 2014 - 23:33

AZ Havířov proti Salithu. Poslední třetina rozhodla v neprospěch Draků

HOKEJ: Havířov vs  Šumperk 3: 2

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Šumperští hokejisté odjeli ve čtvrtek 21. srpna na další přípravný zápas. Nyní se jím postavil havířovský Azet, který nastoupil v té nejsilnější sestavě.

Draci po dvou třetinách prohrávali 2:0, když se nejprve trefil v 17. minutě Šlahař a ve 25. minutě Tomi. Drakům se podařilo na začátku závěrečné třetiny snížit stav. O to se zasloužil navrátilec Daniel Vrdlovec. Havířov se ovšem po brance Klimíčka dostal opět do dvoubrankového vedení. V 59. minutě vstřelil branku Jan Berger, a protože Šumperku nevyšla závěrečná power-play, tak gól Bergera byl spíše kosmetický. Šumperk v Havířově prohrál 2:3.

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 1:0, 1:2.

Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Maruna), 25. Tomi (Jiránek), 43. Klimíček (Tomi) – 41. Vrdlovec (Moskal, Staněk), 59. Berger (Vávra, Brunec). Rozhodčí: Trombík, Šutara – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Havířov: Matoušek – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Repe, Bahounek, Graca, Klimíček – Sztefek, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakůbek, Říčka, R. Haas, Klimša, Kanko, Rimmel, Tomi, Jonáš

Šumperk: Vajner – Sedlák, Slavík, Beneš, Gewiese, Novotný, Holík, Drtil – Vrdlovec, Moskal, Staněk, Kužílek, Berger, Cink, Vávra, Vachutka, Brunec, Velecký, Plášek, M. Haas

První minuty tohoto přátelského utkání byly velmi vyrovnané. Diváci se dočkali branky na začátku 17. minuty, kdy brankáře Vajnera oklamal Maruna. Ten zavezl kotouč za svatyni Šumperka a poté přihrával v rychlosti na Jakuba Šlahaře, kterému nedělal problém zamést puk do odkryté klece.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se po čtyřech minutách dostali do přečíslení 2 na 1. Tohoto protiútoku využil Vojtěch Tomi, který dokázal nadzvednout puk za ležícího Vajnera. Po této vstřelené brance následoval velký moment pro domácího brankáře, který si připsal hodně důležitých zákroků a nedovolil soupeři vstřelit kontaktní branku.

V polovině druhé třetiny měl příležtiost navýšit Říčka, kterému střela z mezikruží nesedla a skončila pár centimetrů od pravé tyče Vajnera. Poslední dvacetiminutovku lépe rozehráli hosté, kteří po 27 vteřinách snížili zásluhou Daniela Vrdlovce, který se dostal ke kotouči před havířovskou klecí a umístil jej ke vzdálenější tyči. O dvě minuty později navyšoval za AZet Jiří Klimíček, jenž dostal přesnou přihrávku od Tomiho a zakončil nad pravý beton Vajnera. Další branka domácích mohla přijít ve 45. minutě, kdy se na šumperskou klec řítil Říčka s Haasem.

Poslední branka padla v 59. minutě, kdy se Šumperk přiblížil vyrovnání. Nejdříve jeden z hostujících hráčů nevyužil skórování do odkryté klece, avšak poté zaváhání napravil Jan Berger, který poslal kotouč k bližší tyči a postaral se tak o dramatický konec.

Druhé setkání s Prostějovem následuje hned v pátek 22. srpna od 18.00 hodin na Zimním stadionu v Šumperku.

Autor: red., hs.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv