HOKEJ: Jihlava vs Šumperk 5 :1

21. ledna 2016 - 07:46

Draci na ledě Dukly body nezískali

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští hokejisté v rámci 42. kola WSM odjeli ve středu 20. ledna na utkání do Jihlavy. Hostila je favorizovaná Dukla.

Domácí hokejisté na stadionu, který zažil mnoho československých titulů, dokázali během úvodních dvou třetin zásluhou dvou gólových přihrávek Diviše a tref Jíchy a Štebiha získat v přesilovkách vedení 2:0, které navýšil v polovině třetí třetiny Beránek. Draci pak mladičkému Škarkovi sebrali čisté konto sedmnáctým gólem sezóny Tomáše Fořta, ale zlom v utkání nenastal. Naopak Dukla pak přidala ještě dvě branky a nakonec po zásluze vyhrála 5:1.

Podrobnosti:Třetiny:1:0, 1:0, 3:1.

Branky a nahrávky: 11. Jícha (Diviš, Šafář), 29. Štebih (Diviš, Důras), 51. Beránek (Důras, Skořepa), 55. Březina (Prokš, Anděl), 60. Kolář (Jícha, Štebih) - 54. Fořt (Milfait, Holík). Rozhodčí: Dědek - Adamec, Hanzlík. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 1025. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Dukla: Škarek – Bilčík, Štebih, Šafář, Škůrek, Grebenyuk, Parýzek, Dobrovolný – Beránek, Skořepa, Důras – Diviš, Jícha, Kolář – Harkabus, Mrňa, Kohout – Anděl, Březina, Prokš. Trenér: Petr Vlk

Šumperk: Zelenka – Holík, Zdráhal, Sedlák, Puzič, Drtil, Gewiese – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Hlinka, Plášek, Staněk – Brunec, Miškovský, Haas – Hroch, Prokop, Ostřanský. Trenér: Milan Mazanec