10. prosince 2016 - 08:12

Nastavenou pětiminutovku rozhodl Jan Matějka

Draci Šumperk - Jan Matějka zdroj foto: klub

Hokejisté Šumperka se představili na jednom z druholigových stadionů netradičně už v pátek 9. prosince.

Po první třetině drželi těsné vedení na hokejkách domácí bojovníci, avšak svěřencům Aleše Flašara skvěle vyšlo prostřední dějství. Ovládli jej poměrem 3:1, postupně překonal brankáře Vrbu - Drtil, Králík a Vymazal, Kopřivnice reagovala jediným přesným zásahem. Mač Draků nicméně znovu neskončil po šedesáti minutách, počtvrté za sebou museli do prodloužení, které vyrovnáním zajistil kopřivnický Mach. Ze zápasu plného vyloučení a emocí bere bod navíc Šumperk, v nastavené pětiminutovce rozhodl Jan Matějka!

Branky a nahrávky: 13. Sluštík (Mach), 16. Kowalczyk (Poruba), 35. Poruba (Ollender, Pargač), 52. Mach (Červenka) – 6. Vachutka (Vymazal, Fišera), 21. Drtil (Matějka, Sedlák), 23. Králík (Fischer), 32. Fischer (Králík, Cink), 62. Matějka (Drtil). Rozhodčí: Fiedler - Blaha, Goňa. Vyloučení: 11:13, navíc Poruba (KOP) 10 minut OT a Matějka (SUM) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.

Kopřivnice: Vrba – Krutil, Tefer, Čintala, Marek, Merenda, Chalupa, Kowalczyk – Pěnčík, Poruba, Sluštík, Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Kabeláč, Pargač, Mach, Ollender, Červenka

Šumperk: Zavadil – Fišera, Sedlák, Řezáč, Ďurkáč, Janota, Drtil, Navrátil – Matějka, Vymazal, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Cink, Králík, Fischer, L. Svoboda, Langr.

K předehrávce 25. kola se postavil do branky Petr Zavadil, jinak ale Draci mohli, vzhledem k posledním utkáním trošku netradičně, počítat s plnými sedmi obránci.

Úvod zápasu Drakům vyšel výborně, již v šesté minutě se prosadil první útok, když po přihrávce Michala Vymazala překonal Vrbu Daniel Vachutka. Další gól pak šumperští hokejisté v početní výhodě nepřidali, ačkoliv šance měli. Dočkali se tak domácí. Z do té doby ojedinělé šance se prosadil Ondřej Sluštík, a aby toho nebylo málo, tak o chvíli později poslal Kopřivnici do vedení zkušený obránce Pavel Kowalczyk.

Závěr třetiny, kromě dvou trestů, které jakoby předznamenaly to, co bude následovat v dalším průběhu utkání, vyplnil svou šancí i Jan Matějka, gól si však schoval na podstatně důležitější moment zápasu.

Domácí na úvod druhé třetiny nedorazili včas, Šumperk tak měl početní výhodu. A bleskově ji využil, tvrdou bombou propálil Adama Vrbu Tomáš Drtil! Neuběhly ani dvě minuty a Draci znovu vedli, když udeřil útok šumperských odchovanců. Po přihrávce Radka Fischera skóroval Lukáš Králík.

Šumperk dokonce přidal i čtvrtý gól, dokonce dvakrát. Ten první totiž při přesilovce nebyl pro údajné postavení hráče v brankovišti uznán, ve 32. minutě však na trefě Radka Fischera nebylo absolutně nic zpochybnitelného a branka prostě platila.

Jenže vedení 4:2 nakonec Draci neudrželi. V dalším průběhu navíc začaly létat vzduchem samé tresty, které mnohdy zbytečně kouskovaly zápas, navíc přinesly do hry i nervozitu. Při početní výhodě pět na tři se podařilo domácímu celku snížit prostřednictvím Jana Poruby. Do konce třetiny ještě padly dva osobní tresty, pro domácího Porubu i hostujícího Matějku.

První polovina třetí třetiny se nesla v duchu šancí kopřivnických hokejistů, které likvidoval pečlivě chytající Zavadil. Vytáhnout se musel i domácí Vrba, skóre se ale bohužel neměnilo. Od té doby se však kvapíkem měnily počty vyloučených a domácí nakonec v další přesilovce vyrovnali. Po přihrávce exšumperského Adama Červenky se trefil Jakub Mach.

Rozhodnout mohl Daniel Vachutka, ale trefil jen lapačku Adama Vrby. Velmi divoký byl pak samotný závěr duelu. Nejprve urostlá posila Draků Jan Fišera ovládl bitku u střídaček, pak ještě prapodivná dělba trestů ze strany rozhodčího, který poslal domácí do početní výhody, rozlítila šumperskou střídačku, za což Draci dostali další trest.

tabulka zdroj: Draci Šumperk

I přes všechny tyto nepříjemnosti nakonec Šumperk urval dvoubodovou výhru, když se v oslabení trefil Jan Matějka. Je tak jisté, že Draci budou třetí v tabulce i po 25. kole.

Autor: red., M. Schwarz