25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

HOKEJ: Litoměřice vs Šumperk 1:2

18. ledna 2015 - 07:57

Draci vezou cenný zisk do bodové škatulky

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V sobotu 17. ledna pokračovala první hokejová liga 45. kolem. Šumperské fanoušky zajímal duel HC Stadion Litoměřice vs Salith Šumperk. Šumperk zamířil na sever Čech se záměrem vylepšit bodové skóre.

Draci povolali do branky posilu v podobě brankáře Miroslava Svobody. Duel byl zajímavý také tím, že fanoušci Stadionu, si sebou v rámci dobročinné akce přinesli na tribunu plyšáky, které po úvodní domácí brance naházeli na led. Dočkali se v sedmnácté minutě, skóre otevřel Jaroslav Kalla. Těsně před první sirénou však za Salith dorovnal Karel Plášek.

Druhá část góly nenabídla ani na jedné straně barikády, takže o všem mělo rozhodnout třetí dějství. Jenže do konce základní hrací doby branka nepadla. Výsledek nastal v prodloužení. Během nastavené pětiminutovky určil konečné skóre 2:1 pro Salith Tomáš Drtil!

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0 - 0:1 .

Branky a nahrávky: 17. Kalla (V. Bílek, D. Bílek) – 20. Plášek (Holík, M.Haas), 64. Drtil. Rozhodčí: Krob - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:8, navíc Velecký (SUM) 10 minut OT, Plášil (LTM) 5 minut + DKU. Využití: 1:0. Diváci: 1400. Střely na branku: 43:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.

Litoměřice: Král– Šulc, D.Bílek, Míka, Plášil, Špelda, Mikliš, Kolář – V.Bílek, Kalla, Chlapík – Novák, Švagrovský, Ondráček – T.Doležal, Zdeněk, Z.Doležal – Racek

Šumperk: Svoboda – Holík, Bail, Gewiese, Novotný, Slavík, Drtil, Starý, Prokop – Velecký, Plášek, M.Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Popelka, R.Haas, Brunec – Vachutka, Rimmel

Autor: red., h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv