Teplota: 19 / 13 - Oblačno

HOKEJ: Nový Jičín vs Šumperk 1:4

04. září 2024 - 11:36

Nový Jičín vs Šumperk zdroj: FB DŠ

Šumperští hokejisté sehráli v úterý 3. září odvetné utkání s Novým Jičínem úplně jako přes kopírák. První třetina ze strany Draků opět nebyla bůhví jak povedená, čehož Ďáblové využili a odskočili do jednobrankového náskoku. Šumperský celek ale ve druhé dvacetiminutovce znovu zabral a zápas otočil na svoji stranu. V závěru už pak přišla pouze korekce výsledku na končených 1:4. Skvělý zápas odehrál Filip Picka, který do svých statistik zapsal tři nahrávky. Dvoubodový večer pak zažila hned trojice hráčů - Tomáš Pospíšil, Matyáš Budina a Patrik Tarnoczy.

Branky a nahrávky: 12. Štědrý (Kalač) – 34. Tarnoczy (Budina, Picka), 37. Matyáš (Picka, Tarnoczy), 58. Vachutka (Picka, Pospíšil), 60. Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Do utkání vstoupili lépe Draci, kteří v prvních minutách zasypali Klimka několika střelami, ale žádnou větší gólovou příležitost si nevytvořili. Otěže zápasu následně převzali Ďáblové, jenže všechny pokusy mířili do prostoru, který Micka zvládal pokrýt.

To se však změnilo na začátku dvanácté minuty. Jan Štědrý ve středním pásmu vybojoval puk proti dvojici hráčů soupeře a Ďáblové jeli do přečíslení tři na jednoho. Jan Štědrý si narazil kotouč s Davidem Kalačem a následně překonal přesouvajícího se Micku nechytatelnou střelou pod víko, čímž poslal svůj tým do vedení.

Novojičínští šli následně do čtyř, ale i přesto byli aktivnější a tvořili si šance. Na konci oslabení se do samostatného úniku dostal Ondřej Šotkovský, ale Micka proti jeho bekhendové kličce vytáhl skvělý zákrok levým betonem. Šumperští si největší šanci vytvořili v závěru první části. Po chybě na modré čáře ujížděli hosté do přečíslení dva na jednoho, Klimek však Ďábly podržel důležitým zákrokem a Novojičínští si tak do šaten odnášeli jednobrankový náskok.

Druhá třetina začala v klidnějším tempu, které narušila až šance Matěje Kořenka ze 24. minuty. Novojičínský útočník se ocitl volný před brankou soupeře, jenže kotouč poslal pouze do betonů Micky. Uklidňující gól měl na hokejce také Dominik Pawliczek. Ten již Micku překonal, ale Draky zachránila branková konstrukce.

Ve 32. minutě našel David Vosátko přihrávkou přes celé hřiště rozjetého Adama Floka, jenž byl při svém úniku faulovaný a Ďáblové měli k dispozici přesilovou hru. Největší šanci si vytvořili až po konci Drtilova trestu, kdy se před Mickou objevil nikým nekrytý Robin Gebauer. Ležící Micka po zákroku nevěděl, kde má kotouč, ale nakonec jej našel pod svými betony.

Následně se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Šumperští se po vhazování dostali do přečíslení dva na jednoho, které proměnil přesnou střelou do horní poloviny branky Patrik Tarnoczy. Novojičínským mohl vrátit vedení Zdenko Hudeček, jenže svou kličku při samostatném úniku nedotáhl do zdárného konce.

Ve 37. minutě naopak udeřili opět hosté. Picka našel z otočky volného Matyáše Budinu, který si navedl puk na forhend a střelou nad vyrážečku poslal Draky do vedení. Novojičínští ještě měli v závěru druhé části možnost srovnat, ale Šotkovský se po střele Hrušky z dorážky neprosadil a po čtyřiceti minutách tak panoval stav 1:2.

Ďáblové se snažili vyrovnat, ale obrana Draků nedovolili svěřencům Petra Macháčka žádné vyložené v šance. V dobré pozici se ocitl Zdenko Hudeček, jenže před poloodkrytou brankou mu kotouč sjel z čepele hole. V 56. minutě hráli Novojičínští početní převahu, při které Dominik Pawliczek napálil tyč a následně mířil jen těsně nad Roman Maliník.

Po konci trestu to však byli Draci, kteří opět potrestali neproměněné šance Ďáblů. Picka se po návratu z trestné lavice chopil kotouče a před brankou našel volného Daniela Vachutku, jenž zvýšil vedení Šumperku na dvougólový rozdíl. Novojičínští v závěru riskovali bez brankáře, ale místo snížení přišla branka Tomáše Pospíšila na konečných 1:4.

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Co na to říct. Upřímně jsme utrpěli výhru 4:1. Myslím si, že jsme dnes tahali za kratší konec provazu. Měli jsme hodně špatný pohyb a nezvedalo se to za celý zápas. Všude jsme byli pozdě a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Na druhou stranu, v obraně to nebylo úplně špatné a podržel nás i gólman. Díky tomu jsme dostali jenom jeden gól. Celkově však nejsem s výkonem vůbec spokojený. Pořád je na čem pracovat. Chtěli jsme zase ať hrají všichni, tak jsme to nějak prostřídali, abychom viděli, jak bychom to asi mohli hrát. Do Přerova už ale chceme jet v sestavě, která by byla i na první zápas sezóny.“

Petr Macháček (HK Nový Jičín): „Dnes se mi to hodnotí ještě hůře než utkání s Kopřivnicí. Řekl bych, že průběh byl úplně stejný. První třetinu máme pod kontrolou a dostaneme se do vedení, ale opět ve druhé třetině neproměníme šance a nemáme pevnou obranu. V útočném pásmu nám po buly ujede hráč a soupeř srovná. Při druhé brance jsme místo obsazení prostoru naháněli kotouč a Šumperk rázem vedl. Třetí branku pak dostaneme z brejku, kdy jsme si špatně nahráli v přesilovce. Mrzí mě, že ve správný moment, kdy vedeme a jsme nahoře, nedáme soupeři branku a neodskočíme. To se nám bohužel zatím nedaří. První třetiny sice vyhráváme, ale ve druhé třetině nám soupeř vždy odskočí. Dnes to byl vyrovnaný boj, ale soupeř byl daleko lepší v zakončení, kde nás vyškolil, což je strašná chyba.“

Autor: red., Vanessa Vařeková, Bořek Kopecký - redakce DŠ

Nový Jičín vs Šumperk    zdroj: FB DŠ