HOKEJ: Opava vs Šumperk 2:3

26. září 2024 - 08:53

Reportáž ze zápasu

Opava vs Šumperk zdroj: FB DŠ

Šumperští hokejisté dlouho hledali recept na nepříjemnou Opavu a ve středu 25. září se to konečně podařilo. Tento cenný skalp se však nerodil vůbec lehce. Pokaždé, co si Draci doslova vydřeli vedení, domácí Slezan vyrovnal. Konečný verdikt tak padl až v samotném závěru utkání. Definitivní úder opavskému celku zasadil Daniel Vachutka, který spustil velkou euforii nejen na střídačce, ale také v hledišti, kde se nacházela hrstka nejvěrnějších příznivců Šumperka. Díky tomuto úspěchu se tak Draci dostávají na průběžné první místo.

Branky a nahrávky: 10. Adamec (Wendelin), 37. Hradil (Krejsa, Ficek) – 4. T. Pospíšil (Šišolák), 16. Drtil (T. Pospíšil, Šišolák), 51. Vachutka (Šišolák, T. Pospíšil). Rozhodčí: Janda – Gančarčík, Hladík. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 199. Střely na branku: 46:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

Domácí Opava na šumperské Draky vletěla jako uragán a od prvních vteřin na ně vyvíjela enormní tlak. Jenomže hostující tým nejen, že statečně odolával, ale dokonce se ve 4. minutě ujal vedení. Po obrovské chybě Slezanu se ke kotouči dostal Tomáš Pospíšil, který se z prostoru mezi kruhy trefil přesně do vikýře.

Opavští hokejisté však nečekali na odpověď příliš dlouho. V 10. minutě našel Wendelin na pravém křídle rozjetého Andreje Adamce, na jehož ránu do vzdálenějšího rohu branky Irgl nedosáhl.

Po vyrovnávající trefě se domácí hráči opět aktivně tlačili dopředu, na Denise Irgla už ale nevyzráli, a to ani při početní výhodě. Draci naopak využili z minima maximum a v 16. minutě si vzali vedení zpět na svoji stranu. Po vyhraném vhazování se k puku dostal Daniel Vachutka, který jej ještě dokázal posunout na pravou stranu kluziště, kde číhal nikým nehlídaný Tomáš Drtil. Jeho lišácký pokus pak dokonale zaskočil Marka Slíže a skončil za brankovou čárou.

Druhé dějství zahájili hosté početní výhodou, kterou ale náležitě nevyužili. Po uplynutí opavského trestu se následně dostali ještě k několika nebezpečným zakončením, jenomže ve všech případech tomu chyběla především přesnost. A ačkoliv byl Šumperk během druhé třetiny daleko aktivnější, než soupeř, byla to právě Opava, která dokázala znovu srovnat krok. Tristní koncovku Draků potrestal během přesilové hry Radim Hradil, který z levého kruhu vyslal pohotovou ránu přímo do šibenice.

V posledních vteřinách prostřední části se pak obě mužstva pořádně zapotila. Nejprve se ve vyloženě gólové situaci ocitl šumperský útočník Milan Ostřanský, jeho nepříjemnou střelu ale domácí gólman vyrazil do rohu kluziště. Na druhé straně zase mohl Opavu poslat poprvé do vedení Tomáš Rousek, ani on však nebyl úspěšný.

Konečný verdikt tak musela udělit až závěrečná třetina a na ledě to bylo hodně znát. Obě mužstva pootevřela svá zadní vrátka, hrálo se nahoru a dolů a bohužel nechybělo ani spousta zbytečných faulů. Pokud tedy chtěl jeden či druhý tým zvítězit, musel trpělivě vyčkávat na šanci. A zdá se, že tuto kritickou situaci zvládl o něco lépe Šumperk.

V 51. minutě odvedl fantastickou práci Tomáš Pospíšil, který byl v dnešním utkání mimořádně vidět. Nejprve zkušeně podržel kotouč a pak ho poslal na hůl rozjetému Ondreji Šišolákovi, který se ale v dobré pozici rozhodl nestřílet. Místo toho ještě zvolil chytrou přihrávku na Daniela Vachutku, jenž z první nekompromisně zavěsil.

Slezan to ale za žádnou cenu nezabalil a do poslední možné chvíle nepříjemně kousal. Šumperští hokejisté se však semkli a závěrečný tlak při hře bez brankáře bravurně ustáli. Zcela zaslouženě tak berou plný bodový zisk, díky němuž se ujímají průběžného prvního místa v tabulce.

Řekli po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „V první řadě bych chtěl moc poděkovat klukům, protože dnes podali perfektní výkon. Byl to hrozně těžký zápas. Musím říct, že Opava hrála fantasticky prvních deset minut. Byla ve skvělém pohybu a měla spoustu střel, ale my jsme ten prvotní tlak naštěstí přežili a dali v něm i gól. Druhou třetinu jsme už podle mě byli lepší. Ve třetí třetině to pak bylo takové menší pobláznění, kdy se hrálo nahoru dolů. Trochu tomu pomohli i rozhodčí, kteří udělili některé zbytečné tresty na obou stranách. Kluci ale celých šedesát minut jezdili po prdeli a za to jsem na ně hrdý. Když takhle budeme pracovat pořád, tak si myslím, že budeme dobří. Chtěl bych ještě poděkovat fanouškům, kteří nás přijeli podpořit.“

Pavel Zdráhal (HC Slezan Opava): „Zápas dnes rozhodly naše šílené chyby, nejen u inkasovaných branek. Bylo tam toho více, namátkou třeba hozená hokejka ze střídačky, která nás poslala do tří. Oslabení jsme sice ubránili perfektně, ale tohle se stávat nesmí. V závěru nám navíc nepomohli ani zkušení hráči. Je to škoda, nemáme ani bod, nicméně je potřeba si přiznat, že jsme narazili na nesmírně kvalitního soupeře, který má velmi kvalitní hráče protřelé vyššími soutěžemi. Konkrétně třeba Pospíšil byl dnes hodně cítit a byl u všech tří gólů. Svět tímto zápasem nekončí a diváci viděli asi hezký hokej, ale pro nás se smutným výsledkem.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ

Opava vs Šumperk             zdroj: FB DŠ