HOKEJ:Piráti Chomutov vs Salith Šumperk 5:0

17. prosince 2014 - 22:47

Drakům se stále nedaří

HOKEJ:Piráti Chomutov  vs Salith Šumperk 5:0

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Ve středu 17. prosince pokračovalo 36. kolo první ligy hokeje. Na havlíčkobrodském ledě vydřeli šumperští hokejisté alespoň bod, podruhé během tří dnů se pak vydali na některý ze stadionů ostatních soupeřů.

Salith v rámci středečního podvečera vyrukoval proti vedoucímu Chomutovu. Draci drželi na ledě soupeře nerozhodné skóre až do dvanácté minuty, během ní se totiž za domácí prosadil Květoň. O pár minut později uzavřel zahajovací třetinu gólem na 2:0 Martin Kadlec. Přestože i hostující Šumperk měl příležitost ke vstřelení puku do sítě, se zvukem druhé sirény vedl Chomutov rozdílem tří branek, zvyšoval Marek Hovorka. Klid na severočeské hokejky dodal na startu závěrečné dvacetiminutovky Roman Chlouba, hostující Draci odpovědět nedokázali a Piráti přidali pátou trefu.

Šumperk prohrál druhé střetnutí za sebou, tentokrát 5:0. Na ledě Chomutovských nastoupil do klece znovu Vladislav Koutský. V sobotu Draky čeká Kladno!

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 12. L. Květoň (McGregor), 16. Kadlec (Veselý), 31. Hovorka (Hřebejk, Gajovský), 43. Chlouba (Koma, Toman), 59. McGregor (D. Květoň, Růžička). Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 2440. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Chomutov: Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, Toman, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Sinisalo – McGregor, Šťovíček, L. Květoň – Kadlec, Chlouba, Veselý

Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Starý, Novotný, Prokop, Bail – Staněk, Plášek, Popelka – Brunec, Rimmel, R. Haas – Vachutka, Vrdlovec, Žálčík – M. Haas, Moskal, Velecký.

Autor: red.,h.s.

ilustrační snímek               zdroj foto:archiv