25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

HOKEJ:Piráti Chomutov vs Salith Šumperk 5:3

05. října 2014 - 09:14

Draci se snažili, ale výhra zůstává domácím

Jaromír Jindřich a Radek Kučera foto:sumpersko.net

V sobotu 4. října pokračovala druhá nejvyšší soutěž 10. kolem. Draci zamířili na sever Čech do Chomutova.

Lépe nastoupili ke střetnutí Piráti, loňský extraligista vedl 2:0 po gólech McGregora a Duška. Draci nesložili zbraně, již na počátku dvacáté páté minut bylo srovnáno, postupně za Šumperk skórovali Marek Haas a Michal Velecký. Kučerovi svěřenci doplatili na vyloučení v závěru druhé třetiny, kdy Chomutov se ujal vedení. Šumperk, který měl snahu Chomutov porazit se mohl radovat v padesáté minutě po zásahu Jana Bergera. Na prodloužení ale nedošlo, Gajovského trefa určila za vítěze domácí celek s konečným výsledkem zápasu 5:3.

Podrobnosti:Třetiny: 2:1, 1:1, 2:1.

Branky a nahrávky: 3. McGregor (Drtina, Růžička), 3. Dušek (Rutta), 35. Růžička (Hovorka, Drtina), 53. Gajovský (Sikora, Drtina), 60. Růžička (Kaše D., Hovorka) – 19. Haas (Velecký, Holík), 25. Velecký (Berger, Geweise), 50. Berger (Haas) Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 2467. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák – Hovorka, Růžička, Šagát – Kaše D., Dušek, Moore – Hřebejk, Gajovský, McGregor – Sikora, Kämpf, Kaše O.

Šumperk: Koutský – Starý, Holík, Drtil, Geweise, Slavík, Novotný – Velecký, Berger, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Cink, Vachutka, Kužílek

Řekli po zápase:

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Z naší strany přišel výborný vstup do zápasu. Myslím, že nás rychlé vedení ukolébalo a následně jsme nehráli dobře. Ceníme si toho, že jsme dokázali vyhrát tak těžké utkání. Ne všechny věci nám šly podle představ. Hra není optimální, ovšem dnes bereme tři body. To ukazuje určitou sílu týmu ve chvílích, kdy se nedaří, dokážeme zápas zvládnout. Za stavu 3:3, deset minut před koncem jsme na tom nebyli nejlépe, ale nakonec jsme to zvládli. I výborní diváci nás dostali do hry. Dokázali jsme získat tři body, ale ve hře je pořád spousta otazníků a věci, které musíme zlepšit. Dnes jsme spokojení s výsledkem, s hrou nikoliv.“

Radek Kučera (Salith Šumperk): „Měli jsme špatný vstup do zápasu. Chomutov nás nachytal, dostali jsme dva rychlé góly, což se na nás podepsalo v následujících minutách. Zvládli jsme ale snížit na 2:1. Ve druhé třetině jsme byli vyrovnaným týmem. Za stavu 2:2 jsme soupeře i přehrávali. Bohužel jsme jim darovali přesilovku 5 na 3, což je v dnešních velkých pásmech smrtelné. Ve třetí třetině jsme vyrovnali a zápas se v této části lámal. Nedali jsme ve velké šanci gól. Po špatném dobruslení hráče jsme dostali na 4:3. V power-play jsme chtěli snížit, to se ale nepovedlo. Mrzí nás, že jsme nebodovali."

Autor: red.,h.s.

Jaromír Jindřich a Radek Kučera     foto:sumpersko.net