25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

28. prosince 2014 - 03:51

„Od nás to byl dneska špatný výkon,“ nekompromisně zhodnotil trenér Radek Kučera

Radek Kučera - trenér Salith Šumperk foto:sumpersko.net

První hokejová liga pokračovala v sobotu 27. prosince 38. kolem. Šumperský tým zamířil do Kadaně.

Severočeský soupeř bojoval se sérií proher. Sebevědomí domácích nahlodal v první třetině Lukáš Žálčík, který otevřel skóre. Ještě do konce první třetiny stačil Sportovní klub srovnat.  Začátek druhé třetiny přinesl dokonce obrat ve prospěch domácího celku.

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

Do poslední třetiny vstupovali soupeři za stavu 2:1 pro černožluté. Ve 46. minutě poslal kadaňské do trháku dvou branek Trefný a soupeř Salithu hrál s daleko větším klidem. Náskok uhájil, přidal branku navrch a přerušuje šnůru porážek. Naopak Draci musejí na venkovní vítězství dále čekat. Kadaň – Šumperk 4:1.

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 18. Novák (Szathmáry), 23. Šagát (Szathmáry, Novák), 46. Trefný (Šagát, Novák), 56. Charousek (Jíra, Pavlas) – 11. Žálčík (Sedlák) Rozhodčí: Zubzanda – Prokop, Kokrment. Vyloučení: 5:6, navíc Charousek (KAD) 10 minut OT. Využití: 3:1. Diváci: 380. Střely na branku: 40:18. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Kadaň: Mouček – Tejnor, Pavlas, Mazanec, Opalek, Trefný, Szathmáry, Lehnert – Ton, Charousek, Jíra – Šagát, Kůs, Hlava – Novák J., Novák L., Račuk – Müller, Hammerbauer, Chrpa

Šumperk: Zelenka – Holík, Drtil, Starý, Sedlák, Novotný, Gewiese, Bail – Haas, Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Haas, Popelka, Vachutka – Rimmel, Vrdlovec, Brunec

Radek Kučera (Salith Šumerk): “Určitě škoda, od nás to byl dneska špatný výkon. Hlavně od druhé třetiny. Dělali jsme hodně zbytečné fauly v útočném pásmu. Z toho jsme dvakrát inkasovali, a když jsme chtěli jít do tlaku, tak Kadaň zase odskočila, přidala dva góly a bylo po zápase. To je v našem případě pořád stejná písnička.“

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Zápasy se Šumperkem jsou vždy složité, pro nás o to složitější, že jsme poslední tři zápasy ztratili o gól a pak ten ne úplně povedený zápas na Kladně. Tahle série nám visela za zády a my jsme jí chtěli dnes useknout a rozloučit se s kalendářním rokem výhrou. Šumperk byl dneska v kompletní sestavě a přijel s odhodláním nám tady ty body nenechat zadarmo. A tak to taky vypadalo. Zápas jsme těžce otáčeli, každý kotouč, každé pásmo nás stálo spoustu sil a spoustu osobních soubojů. Samozřejmě jsme byli na to připraveni, věděli jsme, do čeho jdeme a zvládli jsme to, i když snadné to nebylo. Byli jsme rádi, že jsme se rozloučili výhrou, pro nás to jsou důležité tři body při cestě za naším cílem, kterým je play-off.“

Autor: red.,h.s.

Radek Kučera - trenér Salith Šumperk    foto:sumpersko.net