HOKEJ:Salith Šumperk vs BK Mladá Boleslav 0:5

21. října 2013 - 21:42

Čtrnácté kolo přineslo Drakům krutou prohru

logo Draků

V pondělí 21.října přivítal Salith Šumperk na domácím ledě BK Mladou Boleslav. Šumperští Draci doma vyrukovali na lídra tabulky výtečně, v první třetině byli jasně lepším týmem, jenže už tam se začal rodit důvod kruté prohry-špatná koncovka a hlavně výtečný Valent.

Boleslavský brankář byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem hostů. Draci mu za celý zápas neodkázali dát gól, naopak sami několikrát inkasovali a konečné skóre 0:5 pak bylo pro domácí až příliš hořkým rozuzlením čtrnáctého kola.

Podrobnosti:Třetiny:0:0, 0:2, 0:3.

Branky a nahrávky: 27. Jiránek, 31. Mikulík (Nouza, Kurka), 42. Broš (Vrbata), 51. Nouza (Výborný), 54. Mikulík (Rys, Výborný). Rozhodčí: Trombík - Poruba, Štěpán. Vyloučení: 1:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 893. Střely na branku: 38:29.

Šumperk:Vajner-Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Starý, Dudáš, Navrátil-Haas, Plášek, Půhoný- runec, Hulva, Semorád-Staněk, Moskal, Žálčík-Cink, Skoumal, Langr.

Ml.Boleslav:Valent-Němeček, Protivný, Bohunický, Jindra, Žabka, Kurka-Nouza, Výborný, Mikulík-Vrbata, Broš, Klimenta- iránek, Loskot, Musil-Rys, Lenc.

Trenér Salith Šumper, Radek Kučera,řekl po zápase: „Vzhledem k předvedené hře si myslím, že je pro nás výsledek až příliš krutý. Zlomová situace celého utkání nastala ve chvíli, kdy jsme inkasovali ve vlastní přesilové hře. Po té jsme začali bláznit a přestali plnit věci herně dozadu, které se nám dařily excelentně zvládat v průběhu první třetiny. Myslím si, že v první třetine s námi Boleslav měla veliké problémy. Měli jsme ještě v průběhu druhé periody několik šancí, ty se nám bohužel nepovedlo využít a hosté z toho těžili.“

Autor: red.,J.Svoboda