HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava 6:2

17. listopadu 2013 - 10:30

Dukla dostala nářez

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava foto:sumpersko.net

Před zápasem jsem hovořil s kamarádem, který mi řekl, že bratranci, který sází na výsledky, poradil vsadit na Duklu, jako vítěze sobotního duelu. Oponoval jsem mu, že si myslím, že na konci utkání bude lítost na straně Dukly, která odjede s brekem a pořádnou náloží, tak určitě bude smutný i bratranec, který ho poslechl. V tu dobu jsem však netušil, jak blízko jsem pravdě.

Zápas v sobotu 16.listopadu začal velice svižně a znáte to, úvod napoví, jak se asi bude zápas vyvíjet. První dojem nejlepší.

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava

Přišla první přesilovka domácích a Draci ji patřičně potrestali Brubcem, který vstřelil první branku 1:0. Z následného protiútoku se lámal chleba, to když Dukla měla jednoznačně gólovou příležitost, kterou však skvělý Štůrala zlikvidoval. Přišla pátá minuta zápasu a Haas zasadil soupeři další hřebík v podobě druhé branky 2:0.

Fanoušci byli rázem na koni a hokejový svět hned nějak lépe vypadal. Na tvářích diváků se usadil vítězný úsměv a to nebylo pro sobotní večer vše. Neuplynulo ani deset vteřin a Patrik Moskal zasadil Dukle další ránu 3:0. To bylo jihlavského brankaře trochu moc a velmi rychle opustil branku, kterou přenechal Sáblíkovi. Domácí tým byl po všech stránkách na koni a předváděl líbivý, rychlý hokej, kterému se snad nedalo nic vytknout. Ve 18.minutě zápasu se přece jenom soupeři podařilo korigovat výsledek Veleckým, který snížil na 3:1. Fotogalerie ZDE
Druhá třetina pokračovala ve velmi svižném tempu a bylo vidět, že i přestávka nenerušila rozjeté Draky. Ve 27.minutě zápasu se podařilo navýšit brankový náskok a to vstřelením čtvrté branky, kterou si na své konto připsal Skoumal. Šumperáci hráli opravdu skvěle a svému soupeři neposkytli téměř žádnou šanci, dalo by se říci, že zápas byl v tu chvíli rozhodnut.
Do třetí třetiny nastoupilo domácí mužstvo dobře naladěno a již ve 42.minutě se to projevilo vstřelením páté branky o kterou se postaral Aleš Staněk 5:1. Dukla se přece jenom snažila korekci nepříznivého výsledku, ale Štůrala byl vždy na svém místě.

O necelou minutu později nepříjemně trefil u mantinelu Ondřej Malec Michala Popelku a sudí poslal jihlavského hráče do sprchy za vražení na hrazení. Již tak prořídlé řady jihlavského mužstva doznaly dalších trhlin, což bezesporu ovlivnilo koncovku zápasu. Domácí v pětiminutové přesilové hře vstřelili šestý gól. Aleš Holík tutovku od Sedláka a kapitán domácích se nemýlil 6:1. Teprve v 59.minutě se podařilo Dukle prostřednictvím Veleckého upravit stav zápasu na konečných 6:2.

K zápasu není snad nic dodat, výsledek hovoří sám za sebe. Draci bomba!

Třetiny: 3:0, 1:0, 2:1.
Branky a nahrávky: 3. Brunec (Tesařík), 5. Haas (Plášek), 5. Moskal (Staněk, Dudáš), 27. Skoumal (Popelka, Staněk), 42. Staněk (Moskal, Sedlák), 46. Holík (Sedlák, Plášek) – 18. Velecký (Malec, Kaláb), 59. Velecký (Čachotský). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Lukš, Novák. Vyloučení: 8:7 navíc Malec osobní trest do konce utkání - vražení na hrazení. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1082. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:2

Sestavy.
Šumperk:
Štůrala–Holík, Novotný, Tesařík, Starý, Sedlák, Dudáš, Gewiese–Haas, Plášek, Půhoný–Brunec, Popelka, Skoumal–Staněk, Moskal, Žalčík–Langr, Chomič, Cink
Jihlava: Rittich (od 5. Sáblík)–Mocek, Jícha, Dobrovolný, Podlipnik, Kaláb, Kotvan, Stebich–Přidal, Vysloužil, Kuřítko–Mikeš, Velecký, Kadlec–Čachotský, Malec, Důras

Stanoviska trenérů po zápase:
Radek Kučera, Salith Šumperk:"Ke zbývajícímu průběhu zápasu nám dnes ohromně pomohly první tři branky hned v prvních pěti minutách, soupeři se pak už těžko doháněl náš náskok. Přesto, že Jihlava je kvalitní soupeř, po celou dobu utkání jsme je nepustili ani na chvíli do nějakého většího souvislého tlaku, to pro nás bylo obrovské plus. O to více je dnešní vítězství cenné, když soupeř hraje na nejvyšších příčkách prvoligové tabulky. Co se týče marodky Dukly, tu jsme před zápasem příliš nesledovali, soustředili jsme se hlavně na svůj výkon."
Petr Vlk, HC Dukla:"Již tak jsme přijeli do Šumperku docela zdecimovaní, také jsme hned v úvodu třikrát inkasovali laciné góly, z akcí, které si domácí ani moc nemuseli vypracovat. Na průběh utkání to mělo dopad, navíc jsme dohrávali na sedm útočníků a pět beků, za daného stavu určitě nic jednoduchého. Sice jsme snížili na rozdíl dvou gólů, ale čtvrtá branka nás zlomila. Zápas se mi lehce nehodnotí, přišli jsme o další hráče. Odstoupili Mikeš s Kalábem, chvíli jsme do hry postrádali i Kuřítka. A pak byl do konce utkání vyloučený Malec."

Autor: sol.,foto:sumpersko.net

Salith Šumperk vs HC Dukla Jihlava    foto:sumpersko.net