25.04.2024 - Dietos vs Golems - Pozvánka na zápas

HOKEJ:Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice 2:3

03. února 2014 - 22:14

Drakům zápas nevyšel

ilustrační snímek zdroj foto:archiv

V pondělí 3.února se na domácím ledě utkali šumperští hokejisté Salith Šumperk s pátým týmem tabulky, který přicestoval z Litoměřic HC Stadionem.

Dlouho se zdálo, že Šumperk si s takřka jistým účastníkem play-off poradí. Již v páté minutě totiž vedli svěřenci Radka Kučery 2:0 a i nadále diktovali tempo hry, jenže další góly nepřidali a postupem času se naopak přizpůsobili hře soupeře. Litoměřice pak svým silovým pojetím hry získaly půdu pod nohami a nakonec dokázali dotáhnout utkání do prodloužení. V něm pak musel po přísném verdiktu rozhodčího na trestnou Martin Dudáš. Severočeský celek trefou Bahenského definitivně vybojoval postup do vyřazovací části letošní sezóny.

Podrobnosti:Třetiny: 2:0, 0:1, 0:1 - 0:1.

Branky a nahrávky:1.Semorád (Holík, Plášek), 5. Moskal (Sedlák, Dudáš)- 31.Žovinec (Bahenský, Budínský), 54. Bahenský (Hašek, Z. Doležal), 64.Bahenský (Šulc, Čermák). Rozhodčí:Mrkva-Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Haas (SUM) a Kolář (LTM) 5 minut a do konce utkání. Využití:1:1. Diváci: 746. Střely na branku:39:26. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Šumperk:Štůrala-Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý-Haas, Plášek, Semorád-Staněk, Moskal, Žálčík-Brunec, Langr, Cink-Popelka, Půhoný, Červenka.

Litoměřice:Přikryl-Kolář, Šulc, Skřivánek, Míka, Živanec, Drábek, Málek-Z. Doležal, Koudelka, Čermák-Chlapík, Hašek, Budínský-T. Doležal, Švagrovský, Bahenský-Škop, Rubeš, Racek.

Ohlasy po zápase:Radek Kučera, Salith Šumperk: „Dnešní ze začátku dobře rozehraný zápas rozhodly dvě veliké chyby, ze kterých jsme okamžitě inkasovali, to určitě všichni viděli. Tohle jsou bohužel věci, které nás nakonec stojí body. Je hodně škoda i nevyužitých přesilových her a také trestného střílení v samotném závěru utkání, koledovali jsme si o to, že získáme míň bodů než soupeř. Bohužel šance na play-off se nám pomalu začaly vytrácet pod rukama. Musíme se ale dívat sami na sebe a jít zápas od zápasu. Může se ještě v dolní skupině týmů stát cokoliv, dnešní prohra by nás měla zdravě naštvat a povzbudit k lepším výsledkům.“

Autor: red.,hokejsumperk