HOKEJ: Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice 7:3

25. září 2014 - 08:30

Draci potřetí vstřelili doma soupeři sedm branek

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice foto:sumpersko.net

Šumperští hokejisté se ve středu 24. září v rámci šestého kola utkali s Litoměřicemi. Draci do utkání vstoupili velmi dobře. Již ve druhé minutě se prosadil Lukáš Žalčík, který také vsítil jedinou branku první třetiny.

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice

Ve druhé třetině Salith přidal tři branky a vyhnal brankáře Přikryla ze svatyně ven. Litoměřicím se podařilo do konce druhé třetiny vstřelit kontaktní gól a v závěrečné třetině hostující hráči snížili na rozdíl jedné branky!

Fotogalerie Šumperk vs Litoměřice

Šumperk nakonec díky faulu Ondřeje Mikliše, šumperského odchovance, dostal pěti minutovou přesilovku. V té se dokázal prosadit Tomáš Drtil a Jan Berger. V závěru sedmou branku přidal Tomáš Sedlák.

Šumperk bere další tři body do tabulky, navíc se posunuje na druhou příčku prvoligové tabulky. Taková pozice je zatím nejlepším výsledkem dračího hokeje v druhé nejvyšší soutěži.

spokojený ředitel klubu Vladimír Velčovský

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 3:1, 3:2.

Branky a nahrávky: 2. Žálčik (Moskal, Staněk), 23. Žálčik (Moskal), 26. Vávra (Berger), 28. Plášek (Velecký, Haas), 53. Drtil (Velecký), 55. Berger (Vrdlovec, Sedlák), 60. Sedlák (Holík) – 38. Míka (Novák, Švagrovský), 43. Bílek (Rys, Kalla), 47. Bílek (Kalla, Rys). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5 navíc Mikliš 5 + do konce utkání - faul kolenem. Využití: 5:2. Diváci: 860. Střely na branku: 40:30. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 7:3.

Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žalčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Vachutka, Vrdlovec, Kužílek

Litoměřice: Přikryl (28. Král) – Šulc, Mikliš, Míka, Plášil, Bílek, Špelda, Málek, Kolář – Bílek, Kalla, Rys – Chlapík, Švagrovský, Novák – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Černoch, Antončík

Ohlasy po zápase:

Radek Kučera, Salith Šumperk: „Nás uklidnil ke konci zápasů pětimunutový trest soupeře, když jsme pak dvakrát skórovali. Ale za stavu 4:1 jsme zbytečně dvakrát faulovali a inkasovali, takové momenty dávají týmu ponaučení, ne vždy by se mohl konec podařit tolik jako dnes. Ve druhé i třetí třetině byly nějaké momenty, které z naší strany vypadaly hluše, jinak ovšem kluci podali proti Litoměřicím kvalitní výkon. Pochopitelně byla rozohdující pětiminutová přesilovka v závěru, kterou se nám zadařilo potrestat“.

Daniel Tvrzník, HC Stadion Litoměřice: Body ještě ve třetí třetině byly v dosahu, ale vůbec nám nevyšly nástupy do první a druhé třetiny. Kdyby po čtyřiceti minutách hry vedli domácí ještě větším rozdílem, nikdo by se nedivil. Přestože jsme se dokázali do utkání vrátit, na konci naše střídačka sledovala celkem sedmiminutové oslabení. Nechci kritizovat rozhodčí, některé zákroky jsem sám neviděl. Bohužel, Šumperk zatím hraje doma opravdu dobře.“

Autor: red.,h.s., foto sumpersko.net