Teplota: 20 / 11 - Oblačno

HOKEJ: Salith vs AZ 1:3

26. srpna 2015 - 08:48

Havířov porazil Šumperk na domácím ledě

Odveta se nekonala. Podruhé s Havířovem a poprvé zpátky na Zimním stadionu v Šumperku od domácího klání s druholigovým Vsetínem. V Havířově si diváci užili gólovou přestřelku, tak šumperští fanoušci, kterých přišlo necelých pět set, očekávali, co jim nabídne duel v úterý 25. srpna.

Šumperk - AZ Havířov foto: sumpersko.net

Od začátku byli hosté produktivnější v gólech. Havířov si připsal první již ve čtvrté minutě díky Jiřímu Bártovi, který dotlačil puk do sítě a otevřel skóre zápasu 0:1.

Šumperk - AZ Havířov stav 0:1 foto: sumpersko.net

Úvodních dvacet minut končilo za vyrovnaného stavu 1:1, za Salith skóroval a dotahoval jednobrankovou ztrátu Jan Milfait. První gól Šumperka v utkání ale zároveň nesl označení posledního. Prostřední dějství skončilo bez branek a v závěrečných dvaceti minutách již zvedali ruce nad hlavu jen hráči Havířova. Konečný stav utkání Salith Šumperk - AZ Havířov 1:3.

FOTOGALERIE: Šumperk vs Havířov

Podrobnosti:Třetiny: 1:1, 0:0, 0:2.

Branky a nahrávky: 20. Milfait (Půlpán, Šimun) – 4. Bárta (Sedláček), 51. Maliník (Kurovský), 60. Krisl (Pechanec). Rozhodčí: Klapetek - Adamec, Zouhar. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 480. Střely na branku: Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3

Šumperk: Zelenka – Bažant, Sedlák, Drtina, Drtil, Prokop, Látal, Kečkeš, Rusina, Haloda – Vrdlovec, Fořt, Brunec – Plášek, Půhoný, Milfait – Šimun, Půlpán, Ostřanský – Voženílek, Hroch, Vachutka

Havířov: Svoboda – Lenďák, Korim, Krisl, Bahounek, Chroboček, Bail, Graca – Staněk, Maliník, Bednář – Kanko, Rimmel, Maruna – Kurovský, Pechanec, Sztefek – Matějek, Sedláček, Bárta

Libor Pivko, asistent trenéra Salith Šumperk: „Ve všech zápasech máme problémy s prvními třetinami, začátky nám vůbec nejdou. Naši beci zbytečně předržují puky, dostáváme se pod tlak. Navíc jsme i dnes dostali jako první gól. V prostřední části jsme byli jasně lepší, ale bohužel se nám nepodařilo šance proměnit v branky. Třetí třetinu můžeme zhodnotit tak, že je potřeba zapracovat na přesilovkách. Početní výhody budou rozhodovat zápasy. My jsme dnes přesilovky měli a myslím si, že jsme je nesehráli dobře.“

Štefan Mikeš, AZ Havířov: „Podali jsme dnes velmi dobrý výkon, musím být spokojený. Líbilo se mi, že tým hrál trpělivě, vyčkával na svou příležitost, zároveň hrál velmi kompaktně v obraně. I proto jsme dnes inkasovali jen jednou proti ofenzivně velmi dobře vybavenému soupeři.“