Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku

03.07.2020 - Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku - Stále...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

HOKEJ: Skvělý Marek Peksa vychytal čtvrté vítězství

29. října 2019 - 07:06

Zpět na seznam článků

Věří v důvěru šumperských fanoušků

HOKEJ: Skvělý Marek Peksa vychytal čtvrté vítězství

Skvělý Marek Peksa vychytal čtvrté vítězství foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Nahradit Ondřeje Halodu v rozjeté sezóně se zdál být ze strany šumperského realizačního týmu trochu odvážný krok, který našel mezi fanoušky i kritiky. Marek Peksa měl navíc za sebou sedm sezón v zahraničí a veřejnost tak mohla jen těžce odhadovat jeho aktuální výkonnost. Jenže šumperský rodák a odchovanec se otrkal a proti Havlíčkovu Brodu podal výborný výkon.

Ač hosté nebyli v utkání lepším týmem, i tak si vypracovali dostatek šancí a hlavně v úvodu zápasu a krátce ve druhé třetině držel Peksa v klíčových momentech své spoluhráče. „Nejtěžší byl pro mě určitě samotný začátek, než přiletělo pár střel. Nepřidal mi ani gól, který mi přiletěl do mého hluchého místa, soupeř trefil výborně,“ prozradil po zápase Marek Peksa. Nicméně zápas nakonec s vydatnou pomocí svých spoluhráčů zvládl skvěle a bylo z toho parádní vítězství 6:1.

Skvělý Marek Peksa vychytal čtvrté vítězství foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Duel proti Havlíčkovu Brodu dopadl skvěle. A výsledkem je, že Marek Peksa ze čtyř absolvovaných utkání vychytal čtyři vítězství. Kromě duelu v Moravských Budějovicích pak šlo vše o klání se zbývajícími týmy na čele tabulky. Proti Havlíčkovu Brodu přidal Peksa další výtečný výkon, za záda pustil jedinou branku a jistil perfektní hru domácích. „Zápas jsem si určitě užíval. Nejvíc se mi líbilo, že jsme odehráli klidný a solidní výkon. Kluci v obraně mi neskutečně pomohli a chytalo se mi dobře. Z naší strany jsme odehráli opravdu takticky skvělý a prakticky bezchybný výkon,“ pochvaloval si Peksa způsob, jakým Šumperk dokráčel za vítězstvím.

Zatímco Draci se snažili, oproti úvodnímu vzájemnému duelu, soustředit ryze na hru a nenechat se strhnout mírně nervózní atmosférou zápasu, které nepřidala ani potyčka mezi fanoušky, tak Marek Peksa si zalezl do své bubliny. „Musím se přiznat, že jsem byl zavřený do sebe a nijak jsem si ani nevšiml, že by se soupeř nějak hádal s rozhodčími či byl nervóznější. Těch událostí na tribuně jsem si samozřejmě všiml, ale snažil jsem se tím nezaobírat a neřešit to,“ dodal Peksa, který v době problémů v sektoru hostů hájil branku právě v blízkosti této tribuny.

Nejnáročnější okamžiky v zápase ale prožil podstatně dříve než během zmiňovaných událostí, které se odehrály na konci druhé třetiny. „Nejtěžší byl pro mě určitě samotný začátek, než přiletělo pár střel. Nepřidal mi ani gól, který mi přiletěl do mého hluchého místa, soupeř trefil výborně. Trošku jsem pak bojoval sám se sebou. Ale vše se zlomilo díky naší hře a získal jsem pohodu, byl jsem naprosto v klidu,“ vymezil své rozpoložení v utkání svalovec v šumperské kleci. Za stavu 0:0 měl totiž nejvíce práce, hned poté, co Draci několik minut svírali soupeře před jeho brankou. „Právě to jsou těžké situace v zápase, kdy brankář pomalu chladne a přitom musí udržet koncentraci. Lépe se chytá, když je brankář rozchytaný. Takže obecně jsou právě tyto situace pro brankáře v zápasech těžší.“

statistika zdroj: Draci Šumperk

Autor: red., Jaroslav Svoboda, foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Fotogalerie

Skvělý Marek Peksa vychytal čtvrté vítězství   foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.