Teplota: 14 / 9 - Oblačno

HOKEJ: Šumperk vs Brno 4:3sn

10. října 2024 - 10:09

Šumperk vs Brno zdroj:FB DŠ

Utkání nevhodné pro kardiaky nabídlo ve středu 9.října doslova infarktovou podívanou. Draci si na začátku úvodní dvacetiminutovky vypracovali těsný jednobrankový náskok, který bránili dlouhou dobu. Jenomže hostující tým ukázal své kvality, ve druhé části vyrovnal a v té třetí se dokonce postaral o úctyhodný obrat. Když už to vypadalo, že si Technika odveze z podhůří Jeseníků plný počet bodů, přišla pořádná studená sprcha. V poslední minutě základní hrací doby odšpuntoval obrovskou euforii Daniel Vachutka, který poslal zápas prakticky až do samostatných nájezdů. V této individuální disciplíně pak předvedl šikovné ruce opět David Skuhrovec, který tak již podruhé rozhodl o bonusovém druhém bodu pro Draky.

Branky a nahrávky: 5. Jaroš (T. Pospíšil, Drtil), 43. Vachutka (T. Pospíšil, Drtil), 59. Vachutka (T. Pospíšil, Skuhrovec), rozh. náj. Skuhrovec – 24. M. Pigl, 48. Popelka (Nekvapil, Forman), 56. Benýšek (Holík, Račický). Rozhodčí: Vaněk – Bubeta, Kučera. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. Diváci: 727. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 4:3.

Šumperští hokejisté se po povinné zápasové přestávce vrátili zpět na domácí led, kde před zraky svých nejvěrnějších příznivců odehráli vyrovnanou partii s tabulkovým sousedem z Brna.

Už od úvodního vhazování bylo zřejmé, že obě mužstva svému protivníkovi nedají nic zadarmo a že o vítězi rozhodnou i sebemenší chybičky. Té první se ke štěstí domácích dopustila hostující Technika, která si hned dvakrát po sobě pomohla nedovoleným zákrokem, čímž tak soupeři nabídla luxusní dvojnásobnou přesilovou hru. Drakům se sice nedaří v současné době moc početních výhod proměňovat, to ale rozhodně nebyl tento případ.

Po pohledné kombinaci přesilovkové formace se v 5. minutě hry dostal k zakončení Tadeáš Jaroš, který z bezprostřední blízkosti nemilosrdně zavěsil do odkryté části Šurého svatyně. Ovšem místo toho, aby první gól utkání nakopl Draky nebo třeba donutil Techniku k lepším výkonům a následnému vyrovnaní, přišel útlum. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, oba celky se ale střelecky zcela odmlčely.

Domácí hokejisté bránili těsný jednobrankový náskok seč jim síly stačily, leč marně. Brněnská Technika se totiž po téměř dvaceti minutách dočkala srovnání skóre. Špatnou rozehrávku Šumperka zachytil Martin Pigl a po krásné samostatné akci vyslal z prostoru mezi kruhy nechytatelnou jedovku, která s pomocí pravé tyčky skončila za zády Denise Irgla.

Domácí celek se tak z ničeho nič začal obávat o výsledek, což se místy projevilo i v jeho herním projevu. Technika měla najednou daleko více ze hry a Drakům pěkně zatápěla pod kotlem.

A ačkoliv byli hosté daleko aktivnější, stačilo jedno smolné vyloučení a Šumperk si mohl vzít vedení zpět na svoji stranu. Ve 43. minutě pálil z levé strany kluziště Tomáš Pospíšil, jeho projektil ale zamířil těsně mimo hostující bránu. S notnou dávkou štěstí se však puk odrazil od zadního mantinelu, a to přímo na hokejku Daniela Vachutky, který ho už jen nasměroval přesně mezi tři tyče.

Napínavý souboj ale pokračoval dál. Ve 48. minutě se, po faulu Jakuba Horkého, Brnu opět podařilo smazat jednobrankové manko a drama tak bylo rázem zase na světě. První pokus Adama Popelky domácí gólman ještě dokázal vyrazit svým betonem, na jeho následnou dorážku už byl ale krátký.

Za nerozhodného stavu pak Technika vycítila šanci na vítězství a na Draky začala vyvíjet daleko větší tlak. Když k tomu navíc ještě připočteme celkem zbytečné oslabení Šumperka, vychází z toho pěkný průšvih. A ten taky z pohledu domácího celku nastal. V 56. minutě byl u zadní tyčky dobře postavený brněnský kapitán, Karel Benýšek, který pohotovou dorážkou ze vzduchu dokonal parádní obrat.

S touto novou situací se ale Draci nemínili smířit a po oddechovém čase všem divákům ukázali pravý charakter mužstva. Šumperští hokejisté mají letos obecně velmi silné závěry zápasů a jinak tomu nebylo ani dnes. Tu nejtěžší úlohu vzal na sebe Daniel Vachutka a v nejkritičtější moment, přesně pětaosmdesát vteřin před koncem základní hrací doby, spustil obrovskou domácí euforii trefou do pravého horního rohu. Šumperský hrdina tak poslal zápas až do prodloužení.

To sice bylo zcela v režii domácích hráčů, ovšem ani jeden z nich nedokázal překonat fantastického Michala Šurého, a to ani v početní převaze. O vítězi tak musela rozhodnout nájezdová loterie. A v ní padla sázka na jistotu. Už jednou David Skuhrovec ukázal své šikovné ruce, když pro Draky získal bonusový bod v zápase s Novým Jičínem, a dnes to jako jediný úspěšný nájezdový exekutor zopakoval.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Myslím si, že jsme dnes nehráli úplně špatně, Technika ale hrála proti nám výborně. Byla silná, výborně bruslila a hlavně se tam neustále točily všechny čtyři pětky. Má to poskládaný velmi dobře. My jsme možná měli o trošičku slabší pohyb. Nicméně přišlo mi, že v tom utkání byly pasáže, kdy se to hrozně střídalo. Jednou jsme tahali za kratší konec lana a potom zase za delší. Co mě hrozně štve, to jsou dvě oslabení na konci zápasu, ve kterých jsme dostali dva góly. A další věc je, že jsme dnes kluky nabádali k tomu, že soupeř má dobrého gólmana, dobrou obranu a dobrý předbrankový prostor. Chtěli jsme tedy, aby dávali puky na beky, chodili do brány a hlavně stříleli. A my jsme měli devatenáct střel a oni jednatřicet. Na druhou stranu jsme ale dnes hráli to, co nám soupeř dovolil. Ve výsledku jsou tedy dva body super. Děkuji klukům za to, že to nevzdali a fanouškům za skvělou atmosféru. Já tyhle zápasy, kdy je to drama až do konce, mám nejradši.“

Autor: red., Vannesa Vařeková - redakce -DŠ