HOKEJ: Šumperk vs Jihlava 6:2

02. prosince 2015 - 23:47

Draci porazili lídra Duklu

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Hokejová WSM liga pokračovala 29. kolem ve středu 2. prosince. Domácí Salith Šumperk přivítal Duklu Jihlava.

Kdo by to byl po první třetině řekl. Jihlava v Šumperku dokazovala svou kvalitu, a když po dvaceti minutách vedla 2:1, měla dobře nakročena za dvanáctým vítězstvím v řadě. Draci se ale favoritovi vzepřeli, po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2, ve třetí pak Šumperk odehrál strhující třetinu korunovanou vítězstvím 6:2! Dvěma góly se v utkání blýskl Jan Milfait, jistý výkon rostoucí zákrok od zákroku předvedl Daniel Zelenka. Draci po vítězství 6:2 sklidili aplaus tribun a hlavně znovu opustili poslední místo tabulky. V sobotu 5. prosince na Šumperk čeká znovu v domácím prostředí Havířov.

Podrobnosti:Třetiny: 1:2, 1:0, 4:0.

Branky a nahrávky: 7. Milfait (Vrdlovec, Drtil), 30. Holík (Vrdlovec, Fořt), 42. Půhoný (Zdráhal, Kaut), 44. Šimun (Drtil, Brunec), 48. Fořt (Vrdlovec, Milfait), 55. Milfait (Fořt) - 9. Seman (Diviš, Gríger), 19. Skořepa (Jergl, Štebih). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1110. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 6:2.

Šumperk: Zelenka – Gewiese, Holík, Zdráhal, Havlík, Puzič, Drtil, Bažant, Prokop – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Půhoný, Kolář – Ostřanský – Šimun, Brunec – Šebek, Hroch

Dukla: Škarek – Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný – Gríger, Seman, Diviš – Důras, Skořepa, Jergl – Březina, Melenovský, Harkabus – Malec, Flek, Anděl

tabulka zdroj h.s.

První třetina nenabídla žádné ofenzivní hody, oba celky se snažily poctivě bránit. Jihlava také potvrzovala tým s výbornou obranou, ale v sedmé minutě Dukla v oslabení inkasovala. Nádhernou kombinaci šumperských hráčů zakončoval po Vrdlovcově přihrávce do prázdné branky Jan Milfait. Hned po inkasované brance se ale Jihlava pustila do útoku a velmi brzo vyrovanala.

Domácí si pak vybrali v úvodní třetině ještě jednu slabší chvilku, kterou lídr tabulky potrestal. Po ose Štebih - Jergl doputoval puk až k Josefu Skořepovi, který si to z levého křídla namířil přímo k brance. Vstříc se mu vydal Zelenka, dostal se však do kontaktu se spoluhráčem, čehož Skořepa využil, obkroužil branku a střelou do prázdné klece poslal Duklu do vedení.

Během chvíle musel dvakrát na trestnou i Grebeňjuk a ten druhý faul potrestal Aleš Holík dělovkou od modré již po devíti vteřinách. Znovu pak Jihlava po inkasované brance zvedla obrátky a Seman s Důrasem v rychlém sledu zkoušeli překonat Zelenku, ten ale již zavřel bránu ke své kleci.

O osudu zápasu pak rozhodla poslední třetina, ta vyšla domácím náramně. A hlavně její úvod. Již po minutě a půl si vyjel Jiří Půhoný s pukem až k modré čáře a když spatřil, že Škarek nic nevidí, tak mu poslal kotouč k tyči. Domácí fanoušci ještě neutichli v oslavách a draci přidali čtvrtou trefu. Trio Tomáš Brunec - Tomáš Drtil - Eduard Šimun předvedli ukázkově sehraný brejk třech na jednoho a slovenský útočník nedal Škarkovi nejmenší šanci.

Hosté se pak snažili stupňovat tlak a více zatápět Zelenkovi, jenže draci rozjetí a v laufu dávali vše, na co sáhli. Ve 48. minutě přidal pátou ránu Dukle do vazu Tomáš Fořt, který znovu těžil z perfektní přihrávku, kterou mu Vrdlovec poslal zpoza branky.

Jihlava pak marně hledala ztracený rytmus a nedařilo se Dukle ani ve chvíli, kdy byl na trestné lavici Tomáš Prokop. Další přesilovka, při vyloučení Holíka, ale dopadla pro Jihlavu ještě hůř. V oslabení ujela dvojice Fořt - Milfait, prvně jmenovaný na sebe stáhl jediného bránícího hráče, v otočce zadovkou našel Jana Milfaita, který se podíval kam a pak poslal Škarkovi puk do sítě.

Poslední minuty zápasu si již Šumperk jednoduše pohlídal, když při každé příležitosti dokázal posílat kotouče za modrou čáru. Šumperk tak, vzhledem k tomu, že Přerov přehrál Most, znovu odpoutal ze čtrnácté pozice, Jihlava pak i přes prohru po jedenácti výhrách v řadě zůstává lídrem WSM ligy.

Milan Mazanec (Salith Šumperk): „Musím smeknout před celým týmem. Dnes to bylo odbojované a obětavé vítězství. Snažíme se s týmem pracovat na tom, abychom dostávali co nejméně branek. O tom, že nastoupí Daniel Zelenka, jsem měl jasno hned po zápase v Mostě. Skončila série, tak jsem to změnil. A dnes odchytal zápas skvěle, řekl si o místo i pro další zápas.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Musím soupeři pogratulovat k zaslouženému vítězství. My jsme odehráli dobře první třetinu, měli jsme šance. Pak jsme ale nezvládli druhou třetinu a domácí pak ucítili šanci. V posledních zápasech Šumperk měl výsledky, dnes to potvrdil.“

Autor: red., h.s., J. Svoboda