HOKEJ: Šumperk vs Kadaň 3:0

17. února 2016 - 23:10

Draci zaslouženě zvítězili a bodově se dotáhli na Most

Salith Šumperk foto: archiv sumpersko.net

Tak tohle klaplo. Salith Šumperk navázal svým výkonem ve středu 17. února na představení z Prahy, tentokrát však dokázal uhrát i bodový zisk. A to plný. Bezchybný výkon Miroslava Svobody, který sice nebyl pod palbou kadaňského týmu, o to náročnější byly těžké zákroky, podpořili Draci ve hře dopředu. Trvalou převahu nakonec gólově vyjádřil Šumperk až v závěru druhé třetiny velmi šťastnou brankou Jana Káni, na kterou navázali svými góly Tomáš Fořt a Eduard Šimun. Draci se ziskem tří bodů dotáhli na Most, který prohrál po nájezdech v Litoměřicích.

Podrobnosti:Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0.

Branky a nahrávky: 40. Káňa (Fořt), 48. Fořt (Káňa, Sedlák), 53. Šimun (Sedlák, Plášek). Rozhodčí: Kika - Novák, Wesley. Vyloučení: 1:8. Využití: 1:0. Diváci: 725. Střely na branku: 45:22.

Šumperk: Svoboda – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Zdráhal, Drtil, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Miškovský, Brunec – Staněk, Plášek, Šimun – Ostřanský, Hlinka, Hroch

Kadaň: Dvořák – Trefný, Černý, Drobný, Kolářík, Blaha, Weinhold, Meliško – Sloboda, Kverka, Kadlec – Hlava, Hejcman, Chrpa – Šťovíček, Vrána, Vaněk – Wágner, Macháček, Ringler – Lehnert

Šumperk vs Kadaň

Od začátku zápasu však měli více ze hry domácí a hosté jakoby čekali v defenzívě na chyby draků. Úvodní minuty navíc ovlivnila nedisciplinovanost hostů, která kadaňské hráče provázela takřka po celé utkání. Šumperk však v přesilovkách vyložené gólové šance nevytvářel a územní i optická převaha končila bez gólového vyjádření. V podobném duchu se nesla i druhá dvacetiminutovka, Šumperk byl týmem, kdo více tvořil hru. Ve 24. minutě pak opravdu vážněji rozebral kadaňskou defenzívu, kdy zcela rozhození obránci i ohánějící se Dvořák přežili drtivý tlak draků. V polovině utkání si pak první gólovky vytvořila i Kadaň.

Nahození Jana Káni bylo ztečováno vysoko nad brankoviště Kadaně a po dopadu na led se kotouč po své hraně svezl do branky. Šťastný gól tak poslal Draky do kabin s těsným vedením.

Ve třetí třetině zcela logicky přidala Kadaň na tempu a i Svoboda měl více práce. Jenže bohužel pro hosty se rozjížděla i šumperská první formace vedená Tomášem Fořtem. A právě ta zaznamenala důležitý druhý gól zápasu. Draci se dostali do přečíslení, i když se zdálo, že vracející se hráči Kadaně situaci dobruslí, nestalo se tak. Milfait navíc stáhl na centru oba bránící hráče a tak mohl Káňa najít vlevo jedoucího osamoceného Tomáše Fořta. Šumperský kanonýr nedal Dvořákovi šanci a přesnou trefou k tyči zvýšil domácí náskok.

Hosté pak dopláceli na svou zbytečnou nedisciplinovanost a hlavně faul kapitána Jakuba Trefného se podepsal na dalším vývoji duelu. Šumperk totiž v přesilovce skóroval potřetí. Plášek narazil na modrou Sedlákovi a jeho technickou ránu na teč srazil holí pod chrániče Dvořáka Eduard Šiminu! Hosté pak mohli ještě zdramatizovat duel po Chrpově bombě, ta ale orazítkovala jen tyčku Svobodovy branky. Ten si poradil i s dalšími šancemi hostů a Šumperk tak nakonec vyhrál 3:0.

Do play-out však vzhledem k prohře Mostu v Litoměřicích až po nájezdech vstoupí z 14. pozice, na druhou stranu se stejným bodovým ziskem jako úhlavní rival v boji o záchranu. Kadaň naopak díky prohře Třebíče v Litoměřicích účast v předkole i přes prohru uhájila.