HOKEJ: Šumperk vs Kladno 3:5

07. února 2016 - 08:37

Body Rytíři Drakům nenechali

Salith Šumperk vs Rytíři Kladno foto: sumpersko.net

Se ctí, ale bohužel bez bodů. Šumperští hokejisté v těžkém utkání 48. kola vedli 1:0, aby pak hosté rychlými góly otočili na hrozivých 1:4. V sobotu 6. února se fanoušci Draků mohli radovat, že se postavili k němu se ctí, že zápas rozhodně nezabalili, podařilo se jim snížit a v závěru pak po proměněném trestném střílení ještě dotáhnout manko na rozdíl jediné branky.

Bohužel na víc už nenašli šumperští hokejisté síly. Rytíři naopak pečetili vítězství trefou do prázdné branky. Po vítězství Mostu doma s Třebíčí se navíc Draci propadli na poslední místo v tabulce.

tabulka zdroj h.s.

Podrobnosti:Třetiny: 1:0, 1:4, 1:1.

Branky a nahrávky: 8. Holík (Miškovský), 36. Plášek (Zdráhal), 57. Milfait (TS) – 23. Nash (Stach, Bílek), 23. Zajíc (Kindl, Pitule), 27. Stach (Nash, Rudovský), 29. Procházka (Kindl), 60. Skuhravý (Rudovský). Rozhodčí: Fiala – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 12:13. Využití: 0:3. Diváci: 934. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 1:0, 1:4. 3:4, 3:5.

Šumperk: Svoboda (27. Zelenka) – Gewiese, Sedlák, Prokop, Holík, Bail, Zdráhal – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Haas, Miškovský, Káňa – Staněk, Plášek, Hlinka – Ostřanský, Hroch, Brunec

Kladno: Cikánek – Nash, Kehar, Mrázek, Gutwald, Zajíc, Ptáček – Procházka, Skuhravý, Rudovský – Machač, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Dvořáček – Redlich, Lukáč, Dalecký

Draci postavili do branky Miroslava Svobodu, na druhé straně se mezi tyčemi objevil Lukáš Cikánek. Na druhé straně se poprvé hrozilo až po zbytečném vyloučení Kindla, který sekl přes lapačku Svobodu. Jenže Draci dlouho pouze zaměřovali, až Holík v úvodu osmé minuty prověřil Cikánka.

Šumperk vs Kladno - těsně vedle foto: sumpersko.net

FOTOGALERIE: Šumperk vs Kladno

O chvíli později již Aleš Holík uspěl. Po krásné přihrávce Miškovského propálil přízemní ránou Cikánka a Draci překvapivě vedli.

Šumperk vs Kladno - Aleš Holík upravuje na 1:0 foto: sumpersko.net

Šumperk vs Kladno - Aleš Holík foto: sumpersko.net

Hned poté však dostal dvě minuty za sekání Sedlák a na konci deváté minuty Svoboda vychytal ligového lídra mezi střelci Bílka. O chvíli později neuspěl ani Nash, poté šumperský brankář vychytal i Procházku. V 18. minutě měl na holi druhý gól domácích Staněk, ale Cikánek se bleskově přestěhoval a ránu pokryl. Ve vlastním oslabení pak unikli ještě Gewiese a Fořt, hosté s notnou porcí štěstí gól neinkasovali.

V úvodu druhé třetiny dostal v poněkud nervozním duelu dvě minuty Sedlák a hosté využili početní výhodu. K ráně napřáhl Brendon Nash a začalo klíčové období celého utkání. O 34 sekund později vypálil Kindl, jeho ránu vyrazil Svoboda a z dorážky poslal hosty do vedení Josef Zajíc. O chvíli později musel na trestnou lavici Fořt a následně i Milfait a hosté skórovali znovu. Po pouhých deseti vteřinách hry pěti proti třem Nash oplatil Stachovi gólovou přihrávkou a nejproduktivnější hráč ligy nedal Svobodovi šanci. Do branky se následně postavil Daniel Zelenka, ale dlouho kladenskému náporu neodolal. V čase 28:09 se totiž prosadil Martin Procházka a Kladnu stačilo šest minut na totální a klíčový obrat v utkání.

Pak se s rozdávání trestů nepáral sudí Fiala, který v čase 28:46 vyloučil za podražení svorně kladenské hráče Zajíce a Daleckého, obratem pak domácího Gewieseho za nafilmovaný pád. V čase 33:24 se situace opakovala, kdy za hrubost museli za katr Rudovský a Milfait, za Kladno navíc i Nash za sekání. O chvíli později pak rozšířili řady vyloučených Zajíc s Káňou a duel tak místo plynulosti připomínam spíše plnění norem v podání hlavního rozhodčího.

Draci však v těchto chvílích zastavili střelecké manévry hostů a naopak v závěru 36. minuty skórovali. Zdráhalovu přihrávku zužitkoval Karel Plášek, jehož bomba skončila v šibenici Cikánkovy branky. Draci pak dlouhé minuty zkoušeli přidat další branku, ale ani krátká přesilovka pěti proti třem jim štěstí nepřinesla. Navíc draci nesložili zbraně ani v oslabení po Fořtově vyloučení, na gól si však museli počkat. To když v 57. minutě poslal Káňa krásnou přihrávkou do brejku Milfaita, ten byl faulovaný a sudí Fiala nařídil trestné střílení.

Milfait v něm zkušeně uložil Cikánka k ledu a pak do horní poloviny branky snížil na rozdíl jediné branky. Tlak draků pak vrcholil při vyloučení Kindla, ale ani power-play nepomohla. Patnáct vteřin před koncem utkání se prosadil po přihrávce zpoza branky Václav Skuhravý.

Autor: red.,h.s., J. Svoboda foto: sumpersko.net