HOKEJ: Šumperk vs Litoměřice 5:2

07. prosince 2014 - 08:37

Salith přetrhl smolnou šňůru a porazil HC Stadion

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice foto:sumpersko.net

V sobotu 6. prosince pokračovala první hokejová liga 32. kolem. Šumperskému týmu se podařilo ukončit sérii proher a na domácím ledě porazili čtvrtý tým prvoligové tabulky HC Stadion Litoměřice.

Salith Šumperk vs HC Stadion Litoměřice

Po úvodní třetině přehrávali hosté ve skóre poměrem 3:0, jenže ve druhé třetiny se Litoměřicím podařilo vrátit do hry dvěma góly a jednobrankový rozdíl tak znamenal před závěrečnou dvacetiminutovkou dramatický finiš duelu. Góly však padaly pouze do branky pod časomírou. Draci dvěma zásahy zpečetili vítězství. Obránce Marek Bail pak zaznamenal svůj první gól v seniorské kategorii vůbec. FOTOGALERIE z utkání I. část

Podrobnosti:Třetiny: 3:0, 0:2, 2:0.

Branky a nahrávky: 6. Moskal (Sedlák, R. Haas), 11. Rimmel (Žálčík, Vachutka), 19. Velecký (Holík, Vrdlovec), 52. Žálčík (Starý, Vachutka), 59. Bail - 31. Z. Doležal (Černoch, Procházka), 37. Procházka (Špelda). Rozhodčí: Šutara - Lukš, Novák. Vyloučení: 8:8, navíc T. Doležal (LTM) 10 minut nesp. chování. Využití: 2:1. Diváci: 949. Střely na branku: 32:34. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2. Polách a syn hráč utkání: Tomáš Prokop - Zdeněk Doležal

Šumperk: Koutský - Bail, Holík, Sedlák, Gewiese, Drtil, Prokop, Starý – M. Haas, Vrdlovec, Velecký – Staněk, Moskal, R. Haas – Brunec, Plášek, Popelka – Vachutka, Rimmel, Žálčík

Litoměřice: Král (21. Přikryl) – Hrbas, Šulc, Plášil, Míka, D. Bílek, Špelda, Kolář – Dvořáček, Kalla, V. Bílek – T. Doležal, Švagrovský, Novák – Černoch, Z. Doležal, Procházka – Ondráček, Schwamberger

FOTOGALERIE z utkání 2. část

Řekl po zápase:

Jaromír Jindřich, Salith Šumperk: „Už od začátku jsme věděli, že Litoměřice jsou kvalitní tým, podle toho jsme se i na dnešní zápas připravovali. Kluky musím pochválit za přístup. Jsme rádi, že jsme navázali na výkon z Prostějova, kde jsme měli smůlu. Petr Gewiese nám rozšířil marodku, protože odjel do nemocnice s podezřením na zranění dolní končetiny. Už příští týden by měl ale začít s přípravou Jan Beger.“

Autor: red.,h.s., foto: sumpersko.net